Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.08.2016, 10:39   #11
Miedziany
 
Miedziany's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Świątkowa Wlk.
Posty: 205
Motocykl: RD07a
Przebieg: 92 tys.
Miedziany jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 38 min 40 s
Domyślnie

ja polecam Planetę Młodych (wbrew nazwie obejmuje 5-59 latków) - cały świat (z wyłączeniem USA i Kanady), na rok, obejmuje sporty ekstremalne - NNW: 20 000zł, KL: 60 000E, OC: 50 000E kosztuje 120zł
(a taka z USA i Kanadą 290zł)

jak ktoś nie zamierza robić cesarki na Hawajach co kosztuje 1mln $ to zupełnie wystarcza

(nie, nie pracuję u nich, po prostu uważam, że spełnia warunki "tanie & dobre")
Miedziany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2016, 19:23   #12
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Marek czytałeś ogólne warunki i za co nie odpowiadają? Kilka rzeczy ewidentne wskazuje ,że będą chcieli się wykręcać?
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 14:31   #13
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 1 min 29 s
Domyślnie

Generalnie fajnie aby się wypowiedzieli nieszczęśliwcy, którzy mieli okazję korzystać z usług TU w zakresie pomocy medycznej i innej będąc na wyjeździe Sam zawsze wykupuję, ale nie mam pewności jak zadziała polisa przy tylu gwiazdkach i innych dupochronach stosowanych przez ubezpieczycieli.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 14:43   #14
Kici
 
Kici's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 752
Motocykl: RD07a
Kici jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 6 dni 11 godz 27 min 58 s
Domyślnie

To ja się mogę negatywnie wypowiedzieć o ubezpieczeniu podróżnym w avive. Do obsługi tego jest jakaś zewnętrzna firma, teoretycznie należy dzień przed wyjazdem zgłosić że się jedzie co zrobiłem.

Problem w tym ze w moim przypadku zapomnieli\opóźniło im się wysłanie dokumentów do zewnętrznej firmy która się mocno zdziwiła czego ja od nich chce bo nie jestem ich klientem. Na szczęście potrzebna mi była pierdoła i sobie sam poradziłem. Aviva potem przepraszała i jakiś bon na paliwo przesłała. Gdybym miał poważny problem ciśnienie by mi pewnie mocno podskoczyło.
__________________
Pas zieleni to także pas
Kici jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 17:00   #15
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Kici o Avivie to ja mógłbym sporo opowiedzieć ale się powstrzymam. Generalnie nie polecam.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 17:30   #16
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Drodzy,

Z relacji z różnych stron, również od strony wypadków i własnych doświadczeń - jest ubezpieczenie bardzo popularne i w zasadzie sprawdzone - PZU Wojażer. Nie jest to kryptoreklama, po prostu firma naprawdę potrafi zadbać.

Ale dodam też jedną rzecz - szczególnie pod kątem wypraw motocyklowych. Jeśli wczytacie się w to co Wojażer obejmuje a czego nie dojdziecie szybko do dodatkowych klauzul "płatnych" na które warto zwrócić uwagę.

Szczególnie jak się jeździ motocyklem - otóż:

1. Wojażer działa ZA GRANICĄ a nie w Polsce. Od tego zacznijmy. Czyli jeśli wypadek zdarzy się w podróży do Lizbony co prawda, ale pod Radomiem, to z Wojażera nici.

2. Wojażer defaultowo NIE OBEJMUJE sportów wysokiego ryzyka. Co to są sporty wysokiego ryzyka? Przeczytajcie zapisy umowy. Generalnie jeśli wasza aktywność na wyjeździe wymaga ponadprzeciętnych zdolności i refleksu, to jest to spor wysokiego ryzyka. Tak w skrócie. W praktyce jest z tym różnie - słyszałem relacje osób które miały z wojażerem w wersji podstawowej "W" i nie było problemu. Ale wszystkie "W" zdarzyły się na drogach a nie poza nimi!

Ale teoretycznie, zgodnie z warunkami polisy, problem mógłby być - powiem tak - czym innym jest wypadek na motocyklu na drodze, choćby szutrowej ale "jezdnej" a czym innym wypadek na motocyklu poza drogą, na przykład na podjeździe w lesie. Albo zjeździe. Piewszy pewnie nie jest sportem wysokiego ryzyka (no jadę motocyklem drogą i bach), drugi może być tak potraktowany. Jaka różnica? No właśnie różni się to tym, czy ubezpieczenie to pokrywa czy nie. I ceną. Klauzula sportów wysokiego ryzyka kosztuje drugie tyle co wojażer. Ale daje większy spokój.

Jakie jest ryzyko? No takie że ubezpieczyciel powie ci: "wiesz co, w sumie to ci nie wypłacimy bo to jest sport wysokiego ryzyka".

Nie będę tutaj cytował szczegółowych zapisów polisy, bo są
a) do wygooglania w necie
b) warto mieć nawyk przeczytania szczegółowych warunków polisy ubezpieczeniowej.

Generalnie do samego wojażera po prostu dokupuje się poszczególne moduły zależnie od potrzeb. A też trzeba pamiętać, że podobnie jest w przypadku wszystkich innych polis turystycznych i trzeba o to zadbać.

Oczywistością jest też to, że jeśli masz "W" to służby ratownicze powinny teoretycznie sprawdzić na miejscu czy jesteś pod wpływem prochów czy alko. I połowicznym uzasadnieniem do tegoż będzie dbanie o wasze zdrowie. Chodzi o dokumentację dla ubezpieczalni. Bo osoby pod wpływem są automatycznie wyłączane z ochrony ubezpieczeniowej.

Dwutygodniowy wojażer w wersji podstawowej kosztuje ok. 100 zł.
Dwutygodniowy wojażer ze sportami W-R kosztuje ok. 200 zł.

Pewnie w większości będzie tak, że podstawowy wojażer obejmie wszystko i PZU nie będzie protestować. Ale osobiście wolę zawsze dopłacić tą stówkę i mieć święty spokój.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2016, 16:23   #17
StrzeLuk
Africa on the Road
 
StrzeLuk's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 256
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 400
StrzeLuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 22 godz 36 min 10 s
Domyślnie

Również polecam PZU, sprawdzone w boju. Bezgotówkowe załatwienie leczenia i żadnych problemów. A koszty wysokie były...
StrzeLuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2016, 18:57   #18
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Ja korzystam zawsze z ERV: https://www.erv.pl/

Nigdy nie musiałem sprawdzać ich w praktyce, ale warunki OWA i te szczegółowe mają dla mnie OK no i się specjalizują w ubezpieczeniach podróży.
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2018, 10:47   #19
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Ogrzewam kotleta,co teraz na topie jeśli chodzi o ubezpieczenia wyjazdowe?
Co macie chwalta się albo co dobrze zafunkcjonowało?
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2018, 21:48   #20
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Calgon liderem do tej pory był Allianz, ale ostatnio Warta przemodelowała swój produkt i według analizy OWU ma aktualnie lepsze parametry. Za realizację produktów i tak odpowiadają zewnętrzny Globalni partnerzy jest ich trzech, więc większość z ich korzysta.
Sensownie wygląda produkt Compensy jednak w tym roku zmienili firmę, która to obsługuje i dociera coraz więcej sygnałów, że problem jest zrealizować bezgotówkowo
Wszystko zależy gdzie się wybierasz i czego potrzebujesz.
Jak podasz konkretne namiary to pomogę znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Holandia+Luksemburg+Francja=kilka pytań przed 1szym wyjazdem nicek27 Przygotowania do wyjazdów 8 12.07.2010 17:53
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 11:29
Motocykl przed dalszym wyjazdem sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 29 12.03.2010 17:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.