Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2009, 17:05   #31
yonec
Trampkarz
 
yonec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Tychy - Wawa
Posty: 578
Motocykl: nie AT a TA
yonec jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 11 godz 46 min 28 s
Domyślnie

ja bym tylko dodał żeby uważać na sygnalizator kierunkowy S3 pozwala tylko na jazdę tam gdzie wskazuje strzałka - minimum raz w tygodniu widuję jak jakaś L'ka "uwalana" jest za zawracanie na S3 do jazdy w lewo. Powodzenia i pzdr

Bibliografia:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...rzepisy,584508
__________________
"Tam, gdzie jest asfalt, nie ma nic ciekawego, a gdzie jest coś ciekawego, tam nie ma asfaltu."
yonec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 18:06   #32
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ucek Zobacz post
Sambor, czy ty na serio chcesz by ci podrzucić kilka złotych prawd odnośnie egzaminu, czy sobie jaja robisz? ..bo nie chcę ci zaśmiecać tak bujnie rozwijającego się, towarzyskiego wątku
Nie, watek jest jak najbardziej serio. Mysle ze sie ciekawie rozwija pomimo dygresji zwiazanej ze 150 km/h. Nie wiem ile przejechalem w zyciu kilometrow, ale na pewno ponad milion. Przez wiele lat pisywalem w prasie o motoryzacyjnych historiach, rowniez o ulomnosciach dotyczacych szkolenia kierowcow. Teraz bede mial okazje zmierzyc sie z rzeczywistoscia egzaminacyjna. Nie mam najmniejszych watpliwosci, ze potrafie (w kategoriach obiektywnych) jezdzic po miescie bezpiecznie. Inna rzecz, ze czestokroc jezdze w sposob niezgodny z przepisami. Jesli jednak je lamie to robie to w sposob swiadomy. Jest dla mnie oczywiste, ze "defensywne" przejechanie przeze mnie na egzaminie miasta powinno mnie upowaznic do zdania egzaminu. Z drugiej strony wiem, ze zdawalnosc jest na bardzo niskim poziomie. Kolega - rowniez duzym stazem - zostal oblany bo nie umial wlaczyc w yarisie tylnej wycieraczki.
Reasumujac mam nadzieje, ze moje doswiadczenia egzaminacyjne posluza mi do napisania jakiegos artykulu dotyczacego szkolenia kierowcow w naszym kraju.

Egzamin bardzo chcialbym zdac za pierwszym podejsciem i zdajac sobie doskonale sprawe z roznicy miedzy umiejetnoscia jazdy motocyklem a umiejetnoscia zdania egzaminu prosze mlodziez o swiatle rady
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 18:44   #33
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 662
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 0
Domyślnie

Co prawda nie jestem na bieżąco z tematem zdawania PJ, ale znalazłem coś takiego http://moto.onet.pl/1560860,1,zmiany...ul.html?node=2

"Jeśli chodzi o punkty karne, to pierwsze 24 zebrane nie spowodują odebrania prawa jazdy, a jedynie skierowanie na kurs i badania, następnie przez pięć kolejnych lat każde zebrane 24 punkty spowodują utratę uprawnienia".
"Motorowerami (kat. AM) pojadą już 14-latkowie, quadem lub motocyklem o pojemności do 125 cm3 (kat. A1 i B1) 16-latkowie. Duża liczba wypadków z udziałem niedoświadczonych motocyklistów spowodowała podniesienie limitu wiekowego na najmocniejsze ścigacze. 18-latkowie mogą ubiegać się o kategorię A2, natomiast "prawko" na mocne jednoślady otrzymają 24-latkowie lub 20-latkowie posiadający od 2 lat kategorię A2".

Ostatnio edytowane przez ltd454 : 10.06.2009 o 22:00
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 19:08   #34
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 39 min 36 s
Domyślnie

w Krakowie wygląda to tak: Najpierw opowiada się gdzie w motocyklu sprawdza się olej i płyn hamulcowy, sprawdza się, naciąg łańcucha, kierunkowskazy, światła stopu (obydwa hamulce), światła pozostałe, klakson. następnie trzeba zasiąść na motocyklu i sprawdzić czy działają hamulce i czy kierownica się rusza Kiedy wszystko ok i można ruszać trzeba ustawić lusterka, obejrzeć się czy nic nie jedzie i heja! Najpierw ruszanie pod górkę i jazda na ósemkę (Na Yamasze YBR, na której jest egzamin można sobie wrzucić jedynkę, puścić hamulec i tak sobie wesoło pyrkać bez dodawania gazu...jest to nudne ). Po 5 ósemkach slalom (koniecznie trzeba się oglądać czy nic nie jedzie ) a na końcu hamowanie awaryjne.

Po tym to juz tylko miasto

W sumie to ciężko nie zdać ale tak czy inaczej powodzenia.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 19:14   #35
Zając


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Szczecinek
Posty: 134
Motocykl: RD07
Zając jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 24 min 56 s
Domyślnie

Coś mi się przypomniało , może co niektórym kolegom to uratuje prawko. Kiedyś można było " odkupić " 6 punktów karnych , w ośrodku egzaminowania szło się na jakiś kurs ,po którym kasowano 6 pierwszych pkt - ale pkt nie można sumować, jak ktoś wyłapał 4 potem 2 to odejmowali tylko 4 . Chyba też był problem jak pierwsze pkt był np 7, bo nie można było pkt dzielić . Może ktoś wie czy to jeszcze obowiązuje ?
Zając jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 19:23   #36
andrzej 76
 
andrzej 76's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Tarnowskie Góry
Posty: 277
Motocykl: RD07
Przebieg: 67000
andrzej 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 19 godz 46 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Nie, watek jest jak najbardziej serio. Mysle ze sie ciekawie rozwija pomimo dygresji zwiazanej ze 150 km/h. Nie wiem ile przejechalem w zyciu kilometrow, ale na pewno ponad milion. Przez wiele lat pisywalem w prasie o motoryzacyjnych historiach, rowniez o ulomnosciach dotyczacych szkolenia kierowcow. Teraz bede mial okazje zmierzyc sie z rzeczywistoscia egzaminacyjna. Nie mam najmniejszych watpliwosci, ze potrafie (w kategoriach obiektywnych) jezdzic po miescie bezpiecznie. Inna rzecz, ze czestokroc jezdze w sposob niezgodny z przepisami. Jesli jednak je lamie to robie to w sposob swiadomy. Jest dla mnie oczywiste, ze "defensywne" przejechanie przeze mnie na egzaminie miasta powinno mnie upowaznic do zdania egzaminu. Z drugiej strony wiem, ze zdawalnosc jest na bardzo niskim poziomie. Kolega - rowniez duzym stazem - zostal oblany bo nie umial wlaczyc w yarisie tylnej wycieraczki.
Reasumujac mam nadzieje, ze moje doswiadczenia egzaminacyjne posluza mi do napisania jakiegos artykulu dotyczacego szkolenia kierowcow w naszym kraju.

Egzamin bardzo chcialbym zdac za pierwszym podejsciem i zdajac sobie doskonale sprawe z roznicy miedzy umiejetnoscia jazdy motocyklem a umiejetnoscia zdania egzaminu prosze mlodziez o swiatle rady
- moim zdaniem warto zapytać egzaminatora jakie ma wymagania.to co dla jednego jest błachostką, dla innego może być powodem oblania.

mój np.w 2006r żądał oglądania się do tyłu przed każdą zmianą kierunku jazdy.( z zaliczaniem ósemki włącznie ) - nie wiem czy to norma, czy nie...?
na mieście z kolei koparka wymusiła mi pierwszeństwo,babcia na pasach weszła wprost pod koła, a goniący piłkę brzdąc przeleciał mi pod nosem...
na koniec zerwało połączenie z "bazą" i do ośrodka wróciłem ja osobno, egzaminator osobno..
usłyszałem jednak:"przejazd bezbłędny" - i na gębie pojawił się banan
więc powodzenia !!!!!!!!

p.s. balowałem jakiś tydzień......
andrzej 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 20:17   #37
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

Sambor, jesli dobrze rozumiem, to przystępujesz w poniedziałek do egzaminu TEORETYCZNEGO, a więc czas na rady dotyczace egzaminu praktycznego (plac+trasa po mieście - uwaga:zawsze ta sama, plan powinien wisieć w wordzie) sa przedwczesne o jakies kilka ładnych tygodni. Na teoretycznym nic szczególnego sie nie dzieje i jeśli wyrabiasz na próbnych testach wyniki w granicach max . jednego błędu, to twój wrodzony spokój nie pozwoli ci tego wyniku zaprzepaścić Praktyczny, faktycznie może być ciekawym przeżyciem, ale dla ciebie będą to raczej emocje i przezycia obserwatora, gdyż mimo wszystko nie przewiduje bys miał jakies problemy, zato u innych... jest wieeele do zaobserwowania Ogólnie egzamin jest bardzo trudny, jak sie do niego ma przystąpić i niewiarygodnie prosty i łatwy, jak już ma sie go za sobą.

pozdrawiam
ps. egzamin zdałem teoretyczny zdałem w październiku 08, praktyczny 1 kwietnia o 7 rano
__________________
Wojteak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 21:25   #38
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojteak Zobacz post
Sambor, jesli dobrze rozumiem, to przystępujesz w poniedziałek do egzaminu TEORETYCZNEGO, a więc czas na rady dotyczace egzaminu praktycznego (plac+trasa po mieście - uwaga:zawsze ta sama, plan powinien wisieć w wordzie) sa przedwczesne o jakies kilka ładnych tygodni. Na teoretycznym nic szczególnego sie nie dzieje i jeśli wyrabiasz na próbnych testach wyniki w granicach max . jednego błędu, to twój wrodzony spokój nie pozwoli ci tego wyniku zaprzepaścić Praktyczny, faktycznie może być ciekawym przeżyciem, ale dla ciebie będą to raczej emocje i przezycia obserwatora, gdyż mimo wszystko nie przewiduje bys miał jakies problemy, zato u innych... jest wieeele do zaobserwowania Ogólnie egzamin jest bardzo trudny, jak sie do niego ma przystąpić i niewiarygodnie prosty i łatwy, jak już ma sie go za sobą.

pozdrawiam
ps. egzamin zdałem teoretyczny zdałem w październiku 08, praktyczny 1 kwietnia o 7 rano
no ale można miec teoretyczny i praktyczny w jeden dzien to znaczy jak zdasz teorie idziesz na praktyke
ja tak mialem dokładnie 16.04.2009r taki własnie egzamin (teoria i praktyka jedno po drógim) momimo iż motocyklem poruszam sie od paru dobrych lat to po zakupie afri postanowilem uregulowac sprawy papierkowe (ile mozna smigac w koło komina )
mój egzamin wygladał nastepująco:
1. testy - tu chyba nie ma czego opisywac
2. oczekiwanie na egzamin praktyczny jakies 4h mozna swira dostac pomimo że sie wie że sie umie to i tak stres spory
3. gdy juz wywołano moje nazwisko przywitałem sie z egzaminatorem i wsiedlismy do clio tam sprawdził mój dowód pogadał chwilke o pierdółkach i podjechalismy do placu manewrowego dla motocykli jakies 150m (gadka w samochodzie i sprawdzenie dokumentów nagrywają kamerki w aucie)
4. na placu zostałem poinformowany o przebiegu egzaminu praktycznego(wymienił koles co mam zrobic w jakiej kolejnosci itd.)
5. koles z obsługi pokazał mi gdzie są zbiorniczki woleju płynu itd. (w dennym suzuki 250) po czym podszedł egzaminator i musiałem powtórzyc mu wszystko gdzie co jest pokazując sprawdzić swiatła nazywając je hamulce itd. (pamietaj o nazywaniu swiateł drogowe postojowe itd!!!)
6.nastepnie motocykl trzeba bylo zestawić z nóżek i przeprowadzić go 5 metrów po czym postawic spowrotem na nóżki
7. koles z obsługi ubrał mnie w twarzową kazmizelke podłączył radyjko i sie zaczeło
8. wsiadasz na motocykl ruszasz i jedziesz na slalom
9. ósemki
10. zatrzymanie z predkosci 50km/h przed linią
11. zatrzymanie z predkosci 50km/h awaryjne (powiedział bym zachamował ostro by opony zapiszczały jak sobie życzył tak sie stało tylko egzaminatorka co kolesia w autku meczyła mało zawału nie dostała obok )
12. górka i ruszenie z hamulca
13. no i na miasto - tu jak koledzy pisali teatrzyk ,spogladanie przez ramie , najpierw kierunek potem dojazd do osi jezdni a nastepnie zmiana pasa, pamietaj tez o zatrzymywaniu sie na krzyżówkach po odpowiedzniej stronie drogi pilnuj licznika i bedzie dobrze

mam nadzieje że te wypocinki na cos sie przydadzą i powodzonka
pozdro

bedzie tak
ps. jak by poszło cos nie tak a bedziesz pewien że nic nie zchrzaniłes to popros o odtworzenie nagrania wideo a jak cos z kamerką bedzie nie tak (zdarza sie dosc czesto ) to masz prawo do powturzenia egzaminu bezpłatnie tego samego dnia

dodam jeszcze (jak już ktos pisał) stan techniczny motonga na egzaminie KOSZMARNY!!!

Ostatnio edytowane przez Dubel : 10.06.2009 o 21:42
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 21:47   #39
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,133
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 14 godz 20 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
W ramac represji egzamin wyznaczono na godzine 6.15 rano!
Nie dopatrywałbym się jakiejś teorii spiskowej. Jak zdawałem swój egzamin w Krakowie też miałem ustaloną godzinę na 6.15. Co do wskazówek, to nasz egzaminator wyjaśnił wszystko przed egzaminem praktycznym i stosując się do tego zdałem za pierwszym.
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2009, 22:02   #40
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojteak Zobacz post
Sambor, jesli dobrze rozumiem, to przystępujesz w poniedziałek do egzaminu TEORETYCZNEGO, a więc czas na rady dotyczace egzaminu praktycznego (plac+trasa po mieście - uwaga:zawsze ta sama, plan powinien wisieć w wordzie) sa przedwczesne o jakies kilka ładnych tygodni.
Teorie mam o 6.15 a w razie zakladanego powodzenia egzamin praktyczny przed 9ta...
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.