Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.03.2024, 16:29   #11
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Nie ma się co bać, jak krzywe to się prostuje. Jak chcesz pojeździć to podjedź sobie do mnie po świętach i weź na kilka dni.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
A masz już te koła wyprostowane ?
Będąc na świeżo po wizycie w salonie, mam mieszane uczucia. Po pierwsze są problemy z rozpoznaniem wersji, nie nie przez moją osobę, tylko przez sprzedawcę. Pokazał mi motocykl mówiąc ten mamy na jazdy i jest to adventure sport, patrzę na przednie koło i pytam to jest 19 cali? Tak, no to nie dyskutuję tylko się przymierzam. Stopa niepełna na ziemi, tak do śródstopia ale tragedii nie ma, gorzej że siedzenie się wrzyna w pośladki, no ale to można pewnie załatwić pakietem, wygodne siedzenie. Potem zasiadła żona i zrobiło się lepiej, no to rozmawiamy że może i XADV wchodzi w grę. Mają sprzedany ale można się przymierzyć. Siedzę trochę jak na beczce a podparcie jak w tym adventure sport. Zaczynamy rozmawiać o dostępności, biała z dtc może być w czerwcu i próbuje nam pan, drugi sprzedawca przybliżyć któremu on odpowiada z tych co stoją w salonie, pan mówi czarna ja mówię jak czarna jak niebieska, no to idziemy na okazanie w realu. Ta na której siedziałem do była manualna CRF 2024, czarna z takimi dupnymi plastikowymi kuframi które wyglądają jak do większego motocykla , okazuję się tym motocyklem na którym miałem siedzieć. Wyciągnęli ją i po zabraniu miejsca miałem wrażenie że siedzę na kocie no ale to niekoniecznie może być w obecnej chwili wada. Co psuje ogólne wrażenie w tym motocyklu to ten czarny kolor no i te dupne kufry. Patrząc z siedzenia kierownika mam też wrażenie pewnej niestaranności przy składaniu tego motocykla a całość tego wrażenia potęguje taka dziura w główce ramy którą mogliby zakryć jakąś zaślepką, chyba że się nie znam i to jest dziura techniczna. Widok na te kable też nie sprawia wrażenia premium, chyba że tak miało być z założenia. Teraz patrząc w cenniki obu marek widać jakąś różnicę ale ona znacznie się zmniejsza jak doposażymy w kufry i gmole. Czy się bierze fabryczne gmole czy też korzysta z innych rozwiązań.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2024, 17:24   #12
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,837
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 7 godz 41 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Patrząc z siedzenia kierownika mam też wrażenie pewnej niestaranności przy składaniu tego motocykla a całość tego wrażenia potęguje taka dziura w główce ramy którą mogliby zakryć jakąś zaślepką, chyba że się nie znam i to jest dziura techniczna. Widok na te kable też nie sprawia wrażenia premium, chyba że tak miało być z założenia.
Mareczku, zapełnienie tej dziury to pierwszy 'tjuning' jakiejkolwiek NAT. To że kable widać to drobnostka, gorzej że w czasie jazdy daje stamtąd powietrze które powoduje niemiłe drgania głowy / kasku.

Wpisujesz w Google 'Africa Twin forkshield' albo 'wind deflector' albo odpowiednio po polsku i sprawa załatwiona. Nawet tu na FAT mieliśmy 'producenta' tego akcesorium

Ale jak czytam to chyba NAT nie będzie
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2024, 17:49   #13
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 256
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Wracając do tematu wątku, to Kolega napisał, że powyżej 60 km/h. To od takich prędkości zaczynają się bicia od kół (tak do 80-90). Powyżej 90 (bardziej 110-140) to już np. od kufrów (zwłaszcza centralnego).
Pytanie, co się dzieje np. przy 40 - 50 ?
Pytam, bo miałem przypadek (po kupnie motka jesienią, kombinowałem wiosną) - lekko bije przy 60-70. Po wymianie oleju i uszczelniaczy w lagach postanowiłem potestować poważniej - i okazało się, że największe bicia mam ok. 35 - 50. (Te przy 60, odczuwane wcześniej to był tylko spadkowy zakres prędkości). Koła do sprawdzenia / wyważenia. Nic nie dało. Testy... Dalej to samo. Okazało się, że były krzywo osadzone łożyska główki ramy (nie dając wrażenia wyczuwalnego luzu). Po wymianie przeszło, jak ręką odjął.
No i tak samo ważne są poziomy oleju w lagach.
Powodzenia Kolego.
P.S. A czasem podobne efekty może powodować delikatne "skręcenie" lag na półkach (np. po glebie, czy mocnym bocznym najechaniem na przeszkodę - to mi się zdarzyło).
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !

Ostatnio edytowane przez magneto : 29.03.2024 o 18:00 Powód: Dodanie P.S.
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2024, 21:00   #14
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 9 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
A masz już te koła wyprostowane ?

Będąc na świeżo po wizycie w salonie, mam mieszane uczucia. Po pierwsze są problemy z rozpoznaniem wersji, nie nie przez moją osobę, tylko przez sprzedawcę. Pokazał mi motocykl mówiąc ten mamy na jazdy i jest to adventure sport, patrzę na przednie koło i pytam to jest 19 cali? Tak, no to nie dyskutuję tylko się przymierzam. Stopa niepełna na ziemi, tak do śródstopia ale tragedii nie ma, gorzej że siedzenie się wrzyna w pośladki, no ale to można pewnie załatwić pakietem, wygodne siedzenie. Potem zasiadła żona i zrobiło się lepiej, no to rozmawiamy że może i XADV wchodzi w grę. Mają sprzedany ale można się przymierzyć. Siedzę trochę jak na beczce a podparcie jak w tym adventure sport. Zaczynamy rozmawiać o dostępności, biała z dtc może być w czerwcu i próbuje nam pan, drugi sprzedawca przybliżyć któremu on odpowiada z tych co stoją w salonie, pan mówi czarna ja mówię jak czarna jak niebieska, no to idziemy na okazanie w realu. Ta na której siedziałem do była manualna CRF 2024, czarna z takimi dupnymi plastikowymi kuframi które wyglądają jak do większego motocykla , okazuję się tym motocyklem na którym miałem siedzieć. Wyciągnęli ją i po zabraniu miejsca miałem wrażenie że siedzę na kocie no ale to niekoniecznie może być w obecnej chwili wada. Co psuje ogólne wrażenie w tym motocyklu to ten czarny kolor no i te dupne kufry. Patrząc z siedzenia kierownika mam też wrażenie pewnej niestaranności przy składaniu tego motocykla a całość tego wrażenia potęguje taka dziura w główce ramy którą mogliby zakryć jakąś zaślepką, chyba że się nie znam i to jest dziura techniczna. Widok na te kable też nie sprawia wrażenia premium, chyba że tak miało być z założenia. Teraz patrząc w cenniki obu marek widać jakąś różnicę ale ona znacznie się zmniejsza jak doposażymy w kufry i gmole. Czy się bierze fabryczne gmole czy też korzysta z innych rozwiązań.
Mam już dawno proste :-), siedzenie kierowcy mam od zeta, a kanapę zawsze można zamontować w pozycji niższej. Przy moim 176 wzrostu i krótkich nogach dostaje cała stopa ale i tak jeżdżę na wysokim położeniu bo mam większe rozwarcie w kolanach

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2024, 11:18   #15
Jaca78


Zarejestrowany: Mar 2024
Posty: 4
Motocykl: RD03
Jaca78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 36 min 26 s
Domyślnie

W weekend zrobiłem jakieś 400km na różnych ustawieniach zawieszenia - generalnie im twardsze ustawienie tym drgania wydają się mniejsze ale nadal są - od 60-70 w górę. Nie ma znaczenia czy jest kufer centralny, czy plecak, czy solo - drży i nie chce przestać. Na dłuższych przelotach jest to dosyć męczące... Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu ASO się odezwie że zaakceptują wymianę felgi...
Jaca78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2024, 10:49   #16
adamzet
 
adamzet's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2021
Miasto: Pruszcz Gdański
Posty: 51
Motocykl: RD04
adamzet jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 10 godz 10 min 58 s
Domyślnie

Spróbuj dokręcić łożysko na główce ramy, u mnie w Gsie pomogło, a walczyłem dwa sezony.
adamzet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Endurorally24 2023 & Dakar 2023/2024 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 39 01.12.2023 07:27
19-21.05.2023 SOSMA Edycja 2023 Żaki-Czan Imprezy forum AT i zloty ogólne 8 10.02.2023 10:19
Drgania kasku w CRF 1000 L Husky Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 62 03.10.2019 17:13
Drgania powyżej 5000 obrotów Onufry22 Rama, zawieszenia, napęd 4 31.01.2016 13:48
Drgania powyżej 5000 mad_leaf Rama, zawieszenia, napęd 2 28.03.2009 22:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.