Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.08.2011, 11:22   #21
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 11 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bartasso Zobacz post
czyli chcesz mi powiedzieć ze załóżmy jadać do 120 w trasie z pasażerem i bambetlami LC8 spali mi w granicach 5.5
Chyba nikt jeszcze nie sprawdził
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2011, 12:36   #22
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bartasso Zobacz post
czyli chcesz mi powiedzieć ze załóżmy jadać do 120 w trasie z pasażerem i bambetlami LC8 spali mi w granicach 5.5
I tak i nie. która afryka pali 5,5? mi trampek nie schodził poniżej 6. Katem najmniej spaliłem 6,25. Nie przekraczałem 120 ale przy wyjeździe z kazdej wioski pełen ogień.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2011, 12:56   #23
Bartasso


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań/Złotów
Posty: 355
Motocykl: CRF1000/CRF300
Bartasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 57 min 55 s
Domyślnie

moja tyle pali w pełnym załadunku
__________________

Bartasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2011, 13:23   #24
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...&postcount=247
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 10:53   #25
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 11 min 55 s
Domyślnie

Co do spalania to narazie na odcinku 2000km, pali pomiędzy 6 a 8l na 100km, Planuje jakis wypad turystyczny na kilka dni to zobacze jak jest przy normalnej turystycznej jezdzie.
Pali zdecydowanie wiecej niż Afri, do tego zdecydowanie szybciej pożera opony (znikają w oczach), wymaga dobrego drogiego oleju, częstych zmian, które są bardziej czasochłonne niz w Afryce, ale jezdzi się naprawdę super.
Straszny żal, że Honda nie poszła w tą stronę, przecież tak naprawdę wiele nie trzeba, a do tego mają już wypromowany model.
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 11:25   #26
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ano

www.żal.pl

A nowa bryka niech służy. Coś za coś ale chyba kompromis i saldo plusów dodatnich i ujemnych na plus
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 11:56   #27
niedi
 
niedi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 49
Motocykl: RD04
niedi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 1 min 47 s
Domyślnie

Co do wspomnianego wcześniej komfortu to jest to bezsprzeczne, moja pasażerka wdzięczna niezmiernie za zmianę na zawiechę LC8. Ja też lepiej znoszę podróże we dwoje.
A spalanie z wyjazdu w sielankowej Litwie i Łotwie wyszło niespełna 5,5. Sporo szuterków więc o 6 biegu nie było mowy. Normalnie jak sam zasuwam to od 6L się zaczyna.
O ile takie spalanie jest dla mnie w pełni akceptowalne to drażnią małe zbiorniki i częste wizyty na stacji w porównaniu z AT.
__________________
niedi hardzone
niedi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2011, 11:55   #28
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 11 min 55 s
Domyślnie

Witam

Sezon powoli chyli się ku końcowi, więc jeżdżę coraz mniej na codzień, przebieg wiele w tym roku nie urośnie, czas na małe podsumowanie po przesiadce z Afri na LC8:

Pomarańcze kupiłem pod koniec sierpnia, wiec nie było już za dużo czasu na wyjazdy dalsze, był tylko jeden wyjazd w Bieszczady i na Ukrainę, trochę weekendowego kręcenia się wkoło komina, no i codzienna eksploatacja.
Kilometrów udało się nakręcić tylko niecałe 10000km, ale w różnych warunkach, więc mogę już jakoś się wypowiedzieć.

Cały czas czekam, aż coś wybuchnie, tyle się człowiek naczytał o awaryjności, ale jedyna awaria to spalona żarówka, nic więcej sie nie popsuło - póki co, czekam…

Zacznę może od wad:
-motocykl jest inny w serwisie, na pierwszy rzut oka trudniejszy, ale z drugiej strony jest chyba lepiej przemyślany niż afri, nape wno jakość plastików jest nieporównywalnie lepsza
-pali odczuwalnie więcej: w warunkach turystycznych z kuframi we dwie osoby ok 6l, po mieście średnio 7l, ale potrafi i ponad 8l. Z drugiej strony pomarańczą jeździ się raczej szybciej i bardziej agresywnie niż afrą, więc i pali więcej
-zaraz po zakupie zmieniłem opony, założyłem oryginalne Scorpiony (bardzo fajne gumy, dopóki nie ma błota), niestety tył po 7000km prosi już o wymianę
- cały zestaw napędowy był wymieniony 7000km przed tym zanim go kupiłem, ma więc teraz ok 17000km, mimo zamontowanego scotta też zbliża się wymiana
-z powodu większego spalania mam też mniejszy zasięg niż w Afryce,
- oryginalne tłumiki mają katalizatory, które grzeją się straszliwie, w ciepły dzień pasażerka narzeka, że jest nie do wytrzymania, tłumiki w zimie zostaną zmienione
-mała wada, ale jednak, nie da sie jednocześnie obserwować zegarka i tripa, trzeba wybrać, widziałem, że w nowszych już to poprawili
-dla niektórych wymiana oleju co 7500km będzie wadą, dla mnie nie ma znaczenia, w afri też tak zmieniałem olej i też lałem syntetyka
-zdecydowanie mniej aksamitna praca silnika niż w Afri

Chyba tyle wad, większość wynika z dużo większej mocy i lepszej poręczności, a to wszystko skłania do agresywniejszej jazdy.

Większość zalet każdy zna, więc nie będę wymieniał wszystkich:

-mniejsza waga i zdecydowanie większa poręczność niż afri, po przesiadce z afri, ktmem po Warszawie jeździ sie jak supermoto, w terenie jak crossówką, oczywiście to tylko pierwsze odczucia
-super zawieszenia z kompletem regulacji, można wyregulować wszystko pod siebie, dostosować do większego obciążenia (bagaż i pasażerka), niezależnie od obciążenia zaniecha zawsze pracuje tak samo dobrze
-bardzo wygodna pozycja, dobra ochrona przed wiatrem (oryginalna szyba, mam 185cm wzrostu), w miarę wygodna kanapa ( mam ergoseat)
-pasażerka nie narzeka na pozycje ani na kanapę
-dużo większa moc, zupełnie wystarczająca, w terenie nie do wykorzystania, na trasie można bez problemu wyprzedzać niezależnie od ładunku i prędkości
-zdecydowanie lepsze heble niż w afri
-części oryginalne dają się zakupić, nie mają tak astronomicznych cen jak Honda


Chyba tyle jeśli macie jakieś pytania to pytać.

Narazie uważam, że KTM jest jak najbardziej godnym następcą Afri i to właśnie powinna zrobić Honda. Jest to motocykl dopracowany, naprawdę przemyślany, zrobiony z dobrych materiałów.
Dla kogoś go woli turystykę bardziej terenową niż szosową na pewno jest to dobry następca afri.
Gdybym miał wybierać ponownie, znów była by to pomarańcza i póki co nie widzę następcy.
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2011, 12:21   #29
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Zgadzam się całkowicie. W porównaniu do afryki znacznie lepsze właściwości terenowe przy zachowaniu właściwości podróżnych. Jako bonus możliwość zap**nia na austostradzie
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2011, 12:42   #30
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Dzięki za podsumowanie.
Cenne uwagi dla potencjalnych przyszłych ujeżdżaczy
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.