Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.10.2019, 11:11   #11
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Uprzejmie dziękuję raz jeszcze i z góry za następne rady !
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2019, 21:44   #12
ACUPS


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RZESZOW
Posty: 155
Motocykl: XT 600 Tenere 1986, Tenere 660 Z Z
ACUPS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 12 min 4 s
Domyślnie

Wojtekk - granice PL-->UA-->PL to 1 wielka niewiadoma. Czasami podjeżdzasz " pod okienko celnika od strzałą - innym razem czekasz w kolejce 3-4 h. Polecam Krościenko - jezeli czekasz to i tak najkrócej względem pozostałych granic . Zdrówka
ACUPS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2019, 08:35   #13
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 565
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 38 min 8 s
Domyślnie

Uniwersalna zasada.
W miarę możliwości. Odpowiednia pora dnia i data.
Monitoring granicznych kamer, o ile działają, oraz portali typu naszej granica.gov.pl. Czasy oczekiwań tam z d...y, ale jak jest zero to szansa, że przed terminalem nie ma pojazdów. Zwracać uwagę na godzinę wprowadzania informacji.
Wyjazd z UA potencjalnie bardziej przygodowy.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2019, 13:18   #14
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Ubla. Byliśmy już pierwsi do wjazdu na przejście w stronę Ukrainy - motocyklami i wtedy.. Przerwa 3h malowanie pasów na granicy po stronie UA. Celnicy sobie poszli odpoczywać. Nie pozwolili ominąć pomalowanych pasów - a mogliśmy. Przerwa trwała od godz 14 do 17. Kolejka zrobiła się na kilometr albo lepiej - nie widzieliśmy końca. W powrotnej drodze kolejka na 5h stania - była niedziela godz 17. Nie pozwolili minąć aut - odesłali na koniec. Pojechaliśmy na inne przejście na Użgorod. Minęliśmy samochody kolejka na parę kilometrów. Przepuślici nas bokiem. Samochody stały po 6-7h, ludzie się awanturowali że nas przepuszczają. Nam razem z objazdem zeszło przekroczenie granicy w sumie 4h. Warto nie przekraczać granicy w wekend, kolega w poniedziałek przejechał granice w 30 minut.
Z Warszawy jazda w Karpaty Ukraińskie zeszła nam średnio 7 h dojazdu do Ubli + średnio 4h na granicy w jedną stronę. Byłem tak wkurwiony, że na następnego offa pojechaliśmy do Bośni - dojazd tez zajął cały dzień, za to bez nerwów na granicy.
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 15.10.2019 o 22:32
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2019, 13:07   #15
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Na Krościenku generalnie odbywa się ruch "lokalny" i poza ścisłym sezonem turystycznym tylko czasami trafi się ktoś, komu nerwy nie pozwalają stać na granicach położonych w kierunku północny czyli od A4 w górę. Mrówki graniczne, jako gatunek mocno zagrożony już dawno stanowi mniejszość, jedynie czasem trafiają się pojedyncze egzemplarze. Ta "lokalność" ruchu ma swoje dobre i złe strony - dobre bo w tygodniu zazwyczaj nie ma kolejki w obu kierunkach /pomijając sznur samochodów po stronie polskiej ale to oddzielny pas dla "mających coś do oclenia" - Ukraińcy wiozący wszelkie dobra w tym głównie samochody z UE/, złe bo w weekend trafia się armagedon /oczywiście jak na warunki Krościenka czyli max 2-3h. stania/. Geneza owego armagedonu jest prozaiczna - w piątek po robocie z Polski do siebie wraca cała masa pracujących czy prowadzących firmy obywateli UA a że większość z nich działa w południowo/wschodniej części Polski zaś pochodzi z rejonów Lwowa i Użgorodzko/Mukaczewskiego to leci sobie przez Krościenko, w niedzielę po obiedzie Ci sami wracają do kraju, który w ich mniemaniu mlekiem i miodem spływa. Wniosek jest taki, że aby nie kusić losu lecąc na weekend na granicy trzeba być najlepiej przed południem w piątek a powrót zaplanować do południa w niedzielę a najlepiej odłożyć do poniedziałku. Powyższy wywód zweryfikowałem organoleptycznie kilka razy w tym ostatnio nie dalej jak trzy dni temu z piszącym w temacie Adagiem. I jeszcze jedno - obsługa ukraińska w ostatnim czasie /bez szału ale zdecydowana poprawa/ natomiast polska przy powrocie - łącznie z zapytaniem ile paliwa macie w baku i sprawdzaniem czy przypadkiem w rogalu czy innym tankbagu wielkości reklamówki z Kauflanda ze 100l. spirytusu nie wwozisz /Naas sprawdzanie rogala ostatnio ominęło, bo się Pan celnik ujebać nie chciał ale poprzednio o niecały 1kg. kiełbasy, zagrażającej całej populacji mojej rodziny afera na pół przejścia była - wiem !! wyrobów mięsnych i innych zwierzęco-pochodnych wwozić nie wolno ale robić z 1.kg. temat to chyba przesada
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2019, 21:41   #16
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Byłam w sobotę autokarem...2 godz, ale bez "popychacza" Ukraińcy mocno się ociagają.
Warto zadzwonić do SG przed wyjazdem i zapytać o kolejkę - jechałam z Przemyśla i mając do granicy w Medyce 12 km pojechałam na Krościenko 70 km, bo przed szlabanem w Medyce o 5 rano stało już 14 autokarów a Krościenko brało "na bieżąco". Funkcjonariusze SG grzecznie i na temat informacji udzielili. Ponadto www.podkarpackie.kas.gov.pl
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ślub za granicą. chemik Kwestie różne, ale podróżne. 13 24.07.2019 10:06
Kolizja za granicą Dżeferson Kwestie różne, ale podróżne. 12 30.11.2018 20:30
Czy da się przejechać KZ- Turkmenistan tą granicą Grzechu2012 Przygotowania do wyjazdów 10 24.11.2017 16:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.