Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2008, 22:20   #31
Truck
 
Truck's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 79
Motocykl: RD07a
Truck jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Właśnie wróciłem z prawie 3600 km oblotu w kasku Nolan 103 i powiem że w sumie dobry wybór. Jedyne co to masa - w 6 tym dniu zacząłem czuć go już na karku. Ale nie wyobrażam sobie rezygnacji ze szczękowca na rzecz integrala.
1) Jazda z uniesioną szczęką
2) Wygodne picie wody z dowolnej i dowolnie wypełnionej butli
3) Pytanie o drogę i nocleg
4) Jak był upał (a był 40 stopni czasami) a trzeba było chwile postać to jako okularnik po raz pierwszy mogłem swobodnie zdjąć kask oblać łeb wodą i naciągnąć kask i to w trakcie zmiany świateł czy jak akurat sprawdzano paszport kierowcy w aucie przed nami
I dodatkowo w Nolanie i kilku innych zabudowana blenda słoneczna - w sumie to była głownie używana szyba w trakcie podroży

Lubie go niech tylko popracuję nad masą. Jak wydumają coś lżejszego z większą ilości miejsca na szczękę to biorę w ciemno nową edycję
MMA


P.S.
I zapomniałem napisać po tym jak poczytałem na forum wywaliłem antyfoga i faktycznie 1sze ślady na szybce już były -antyfog do bani w Nolanie
__________________
RD04 >>> RD07a >>> Varadero

Ostatnio edytowane przez Truck : 03.09.2008 o 17:33
Truck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2008, 12:07   #32
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie Shoei Multitec, moja opinia po miesiacu na głowie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Za malo jeszcze pojezdzilem w Mulititecu - ale przesiadajac sie z nolana widze same pozytywy. jakos tak szczelnie cicho i przyjemnie... i nawiewy super chlodzą...
No to for the record - ponizej zalaczam moje uwagi do kasku Shoei Multitec, Biały oraz Antracyt (czyli prawie czarny) - zeby nie było tak miodowo - ten kask tez ma pewne wady.

Miejsce: Azja Centralna
Czas: 3-27 sierpnia 2008
Przebieg 4200 km
Zakres temp +4 do +36 stopni Celsjusza
Wiatr od 0 do 17 m/s
Deszcz - 2 h, opad ciągły
80% szuter i kamienie, 20% asfalt
Slonce: pelne o wschodzie i zachodzie
AT, Krotka szyba, bez deflektora
Ja - 185cm, rozmiar 55-56 cm - S
Porownuje do poprzedniego kasku Nolan N100E

Post o tym co mozna robic w kasku szczekowym i dluga lista jego zalet i przewag nad integralem juz sie kiedys pojawił i tutaj jakby nie ma co dyskutowac. Wady sa rownie ewidentne jak zalety i tu tez wszystko zostalo powiedziane. Wiec o multitecu tylko:

Rozmiar: Dalem sie namowic na rozmiar mniejszy niz mialem - czyli S-ke - i to byl strzal w dziesiatke. Kask lekko sie robil i pasuje idealnie.
Bardzo dobrze siedzi na glowie, jest szalenie wygodny a zastosowane materialy wewnetrzne zapewniaja komfort i nie powoduja zmeczenia.
Waga - normala jak na szczekowca 1,5kg - nie widze zadnej roznicy.
Cichszy od od Nolana ale i tak sluchac rozne dziwne dzwieki w zaleznosci od pochylenia glowy. Mimo jazdy bez deflektora zdecydowanie lepiej tnie struge powietrza od starego nolana i w zasadzie prawie nie zauwazalem braku spoilera.
Nawiewy:
Dwu pozycyjny gorny nawiew w duze w upaly daje duze pole manewru. Duzy plus.
Nawiew na szczęce - niestety porazka. Strasznie wrazliwy na zanieczyszczenia - a poniewaz jezdzilismy w kurzu, ulegal zapyleniu i nie dalo sie go zamykac. Na domiar zlego jezyczek do zamykania poddawal sie - jakis taki elastyczny jest i mialem wrazenie ze sie złamie jak mocniej pociagnie.

Szyba - kolejna porazka. Ma taki wystep do zamykania na palce. Jest usytuowany z boku z lewej . Szyba jest na tyle miekka i elastyczna ze proba jej zamykania za ten dzubek zamykalo szybe z lewej a pozostawialo odksztalcony polotwary fragemnt szyby z prawej. Dwója! Byc moze za twardy jest skokowy mechanizm zamykania szyby...nota bene wzorowo utrzymujacy szybe w ustawionym polozeniu, , albo tez wrazliwy na najmniejsze zakurzenie, moze szyba powinna byc sztywniejsza, lub grubsza, moze dzyndzek powinien
byc na srodku. Tak jak jest - jest do dupy.

Otwieranie Zamykanie
Otwieranie kasku centralnie na srodku, dosc wygodne, choc temat zakurzenia znowu nie daje 100% pewnosci ze jest wszystko dobrze. jakies chroboty z tego guzika dochodzą.

Paski pod szyją - zapięcie typu DD - totalna porazka. Mowcie co chcecie, rejli , RR, ratownicy itp - nie dam sie przekonac - NOLAN RULEZ klamra ala tasma w butach motocyklowych - niewiem czy sobie nie prze nituję...
Kask sie ciezko sciaga przez glowe z nie odpietym do konca paskiem, a zaciagnieta koncowka jest za dluga i sie majata, a jej ew. zabezpieczenie przed lataniem wymaga sztuki cyrkowej zeby ja zapiac w miejscu przewidzianym przez producenta.

Antifog. - super. Caly kurz osadza sie na silikonowej uszczelce, nic nie wpada do srodka ani sie nie rysuje szyby ani antifoga. Oczywiscie nie paruje.

Uszczelka - bardzo dokladna silikonowa uszczelka z mini-rynienka do odprowadzania wody na zewnątrz. Jesli tylko wspomniana wyzej szyba zostanie prawidlowo domknieta - wszystko gra - nic sie nie leje, nie przecieka, nie wieje.

No wlasnie - nie wieje, ktorędyś jednak wieje, bo w zimne dni, mimo stosowania dodatkow(rant dookola szyi i podbródek) gdzies tam zimne powietrze wiucha po twarzy i robi sie zimno. Kominiarka wydaje sie byc koniecznoscią.

Okulary wewnatrz swietnie pasują, rowki na ramiona okularow spelniaja swoja role. duzy plus. Przed sloncem o wschodzi i zachodzie tak naprawde uratuje tylko daszek, ale to nie test kaskow enduro.

Kolor - wydaje sie byc indywidualna sprawa ale wystawiony na słonce moj biały wyb w dotyku ZIMNY a mojej żony czarny był gorący. I nie ma w tym zadnej przesady. Oczywiscie pewnie warstwa izolacji wewnątrz niweluje ta roznice i nie ma znaczenia, ale trudno - podoba mi sie biały.

Moje subiektywna ocena: 4
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nolan N103 N-Com (Szczekowiec) dj.1 Kaski 35 30.05.2012 10:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.