Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2021, 15:21   #631
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Rozumiem, też jeździłem po takich miejscach i Rometem i starym kowadłem LC4 i afryką pewnie z raz pojadę. Tylko zdziwiło mnie to, że zrezygnowałeś z crossa, siadłeś na cięższy motocykl z zawieszeniem mniej do tego przystosowanym i spodziewasz się lepszych efektów
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 15:37   #632
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
Tylko zdziwiło mnie to, że zrezygnowałeś z crossa, siadłeś na cięższy motocykl z zawieszeniem mniej do tego przystosowanym i spodziewasz się lepszych efektów
Nie, nie, absolutnie. Była okazja to przetestowałem, żeby inni nie musieli tego robić . Gdybym chciał lepszych efektów niż miałem to bym kupił kata.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 18:08   #633
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Rozumem zdziwienie. Sam tor jest przy obozowisko z grillem więc żal było nie przetestować z ciekawości co ta maszynka potrafi.
Też bym tak zrobił, a powiedz gdzie jest ten tor bo widzę, że operujemy na tym samym terenie. To tor w Gryficach?
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 18:42   #634
machoni
 
machoni's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 315
Motocykl: CRF1100
machoni jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 16 min 7 s
Domyślnie

hej,
śledzę wątek i tak czytam achy i ochy. Tydzień temu byliśmy rodzinnie na wakacjach w chorwacji i tam wypożyczyłem sobie właśnie 300l na jeden dzień (zrobiłem 300km, od asfaltów agrafek, szutrów, trawiaste łąki po kamieniste podjazdy i zjazdy).
Podzielę się moimi spostrzeżeniami:
Na pierwszy rzut oka sprzęt mały delikatny, taki filigranowy i podczas jazdy, nawrotów itd... rzeczywiście taki jest, spalanie 3l/100km . I to chyba tyle plusów z mojej oceny.
Siedzenie nie polubiło się z moimi 4 literami, kierownica jakaś taka cienka, przełączniki niby dobrej jakości, ale jakieś takie "tępe". Zawieszenie w terenie to jest jakaś totalna pomyłka powyżej 40km/h tył nie robi wcale, przód nie robi od 60km/h. Silnik mocą nie grzeszy, ani dynamiką a kręcąc go troszkę ambitniej wydaje brzydkie klepiące dźwieki (jakby zawór krzyczał zaraz się spotkam z tłokiem ). Było w wątku czy da się tym wyprzedzić TIR-a, da się ale trzeba się mocno zastanowić kiedy to zrobić i czy oby na pewno tego chcesz
Oczekuje jednak od motocykla więcej nawet od szwenduro (ciekawi mnie Ferdek jak Ty się odnajdujesz po przesiadce z Baghiry?).
Jak jeździłem Hondą zastanawiałem się do czego ją porównać, bardzo mi przypominała jazdę suzki dr125 jak byłem młody i ważyłem ze 40kg mniej , motocykl typu dr 350 w mojej ocenie bije na głowę nową crf 300. Ot taki motocykl dla małego taja pewnie będzie idealny.
Podsumowując pomimo wszystkiego honda zapewniła mi bardzo fajny dzień poszwędałem sie po ciekawych okolicach, zawiozła mnie wszędzie gdzie chciałem może nie zrobiła tego efektownie, ale na pewno efektywnie, ale drugi raz już jej nie wypożyczę.
No i oczywiście opinia jest jak dupa, każdy ma swoją.
__________________
Tylko OFF!!!
machoni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 22:07   #635
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Dobrze też przeczytać taką opinię. Pozwolę się odnieść do tego wszystkiego.

1. Zawieszenie - nikt tu nie mówi, że jest super (chyba ze cos przeoczyłem). Jak dla mnie jest nawet słabe i idzie do wymiany, podobnie piszą ludzie na grupach na FB. Faktem jest ze moto jest raczej robione pod małego Taja niż amerykańskiego chłopa. Ja ważę jedynie 75 kg, ale jak ktoś już dobija do 100 to raczej nie jest sprzęt dla niego z tym zawieszeniem.

2. Wymiary - moto wydaje się mniejsze, ale ma wymiary pełnoprawnego enduro jak KTM EXC. Oprócz wysokości siedzenia oczywiście.

3. Szczerze mówiąc wyprzedzanie na trasie tira czymkolwiek co ma v-max 130 jest średnim pomysłem

4. Porównywanie do jakiegokolwiek motocykla z młodości jest raczej średnie. Przez pryzmat młodości nasze wrażenia są przekłamane. 20 lat temu ujeżdżałem motorynkę z silnikiem od komarka i Rometa Kadeta. Byłem mistrzem bezdroży, a jak kolega dał mi się przejechać Ogarem 200 z trzybiegowym silnikiem od Jawy to chryste panie... miałem wrażenie, że każdy podjazd jest mój

5. W ogóle porównywanie do innym moto jest kłopotliwe. Owszem można porównać do DRZ400 czy innych sprawdzonych. Ale tych motocykli nie ma, po prostu a ceny używanych w dobrym stanie są astronomiczne. Do współczesnych można CRF300 porównać do KLX300 i Yamahy WR250. Z tym ze KLX300 nie ma w europie a WR250 nie występuje już jako nowa (używki słabo dostępne). Była jeszcze CRF450L ale już.też jej nie ma nowej. Do tego była cholernie droga. Co do WR250 ma lepsze zawieszenie i więcej HP, ale jest badz co badz slabsza w terenie.
Z podobnej półki cenowej można zestawić ją z KTM ADV390 albo BMW GS300. Tylko ze to sa typowe adventure i nie wyobrażam sobie tym wjechać w ciężki teren nawet na kostce.
W segmencie do max 30 tys nie ma niczego podobnego w nowych motocyklach.

6. Po przesiadce z KTM 790 na coś pokroju CRF300L zawsze będzie "meh"
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 23:36   #636
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Jest jeszcze mały Versys 300x, ale to moto pokroju wspomnianych przez Ciebie 390 adv i GS 300. Do KTMa i Kawasaki przymierzałem się w salonie w zeszłym roku i wygodnie mi się siedziało przy 190 cm wzrostu, więc z CRFką też nie powinno być problemów.
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 23:50   #637
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Na razie jest jak pisał matjas. Na OLX festiwal 250L z symbolicznymi przebiegami. Fajny chwyt. Za dwa lata hondzia wyciągnie z kapelutka CRF350L i akcja sie powtórzy. Oczywiście znów nic nie będzie zamienne z 300 i 250 może poza jednorazową uszczelką filtra ^^

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-w...9165b;promoted

Tu ktoś podobnie popędził z ubierankiem w gadżeciki. Taki chyba trend i chyba tak nas wychowano. Jest choinka to trzeba ubierać.
Wprawdzie moja honda zupełnie ma ma nic co wymieniłbym zdrowego, ale ona ogólnie niezdrowo wygląda ;D Za to do WR250F to mam obserwowane na aliekspresie całe strony anodowanego na niebiesko szmelcu.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2021, 23:57   #638
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Rzeczywiscie 3-4 sztuki na OLX to istny wysyp . Z czego jedna prawie nowa, a druga przebieg 3 tys - jak w terenie to nic szczegolnego. Ja po ostatnim wypadzie po kilku godzinach upalania nabilem 17 km xd

Z tego co wiem to klepali 250 przez 8 lat wiec nie wiem o czym piszesz.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 07:04   #639
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

A to przepraszam najmocniej. Błąd pomiarowy wynikał z tego ze niemal codziennie powrót koordynacji ruchowej przy kawie realizuję oglądając nowe oferty i to, że niemal co dzień wydawało mi sie ze dwie nowe pokazują sie w ciągu poprzedzających 24h. Jak również z tego, ze w zasadzie czy wersja SM czy L czy R to dla mnie ten sam motocykl bo ma ten sam silnik. Stan obecny to 12 szt. W tym jedna SM.
Co do przebiegów(tam gdzie są one podane).
-454
-4 000
-7500
-1 600
-8 700
- 129
-14 000
-3 000
-500
i rekord 15 tyś
Nie ma z czego wybierać?

O tym ze nie ma nic dziwnego w takich przebiegach w terenie to ja sie w ogóle nie dziwie, nie wyszydzam i zgadzam z Tobą całkowicie. Ino tylko ze to nie jest hardzak na motogodziny, ale moto to przemierzania tysiączków km jednych chałstem. I jak przy którymś tam myślę sobie co poszło nie tak: To niespełnione marzenia o dalekich podróżach, a możne właśnie chęć uniknięcia serwisowania? I czy to to dobrze o nas świadczy? Takie luzne dywagacje bez morału

CRF350L gdyby cena i waga została i moc wzrosła to pewnie byłby ideał. A tak jak dla mnie tylko podczołgują sie do yamahy.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 07:49   #640
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Nie wiem co wpisujesz, żeby wyszukać tyle sztuk na OLX. Oprócz supermoto mi znajduje 5 sztuk. 1 szt. praktycznie nowa. 1 szt. z importu niewiadomego przebiegu, reszta od 3 do 14 tys przebiegu. Do tego ceny tych lepiej wyglądających są trochę z sufitu, bo dokładając kilka tys ma się nową CRF300L. Wersja R to zupełnie inny motocykl innej konstrukcji z innym silnikiem.
Tak, uważam, że nie ma z czego wybierać

Przebiegi? Skoro to funbike i to często drugi albo trzeci w garażu to nie dziwią przebiegi. Te ostro użytkowane po prostu jeżdżą i nikt ich nie sprzedaje. Jest cała rzesza ludzi z wyprawowymi CRF250L - można zerknąć na grupy na FB.

Gdyby jej dodać moc etc to by pewnie cena wskoczyła na tyle, że sprzęt przestałby być opłacalny tak jak to miało miejsce z 450L. Poza tym oprócz lepszego zawieszenia Yamaha nie ma zbytnio przewagi. Niby ma 31 hp, ale dostępne dopiero przy 10,5 tys rpm vs Honda 27 hp przy 8500 rpm. Ponadto ilość i dostęp do momentu obrotowego Yamaha 23nm przy 8000 tys rpm vs honda 26,6 nm przy 6500 rpm.
Proszę film ze sprintu 0-100 na cięższej odmianie Rally
https://www.youtube.com/watch?v=DQp1pxwJrPw&t=25s


Ostatnio edytowane przez Novy : 09.06.2021 o 12:16 Powód: Film yt w oknie
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.