Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.06.2018, 22:06   #1
raciniewski
 
raciniewski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 7
Motocykl: RD07a
raciniewski jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 57 min 38 s
Domyślnie Dobór panewek - potrzebuję pomocy

Korzystając z okazji witam wszystkich forumowiczów, gdyż jest to mój pierwszy post na forum.

Nadszedł czas na remont(nadmierne zużycie oleju), rozkręciłem cały silnik, przebadałem pacjenta i nadszedł czas, żeby złożyć zamówienie na potrzebne części. Wiem, że w FAQ jest to opisane(czytałem), mam też manual, nurtuje mnie jednak tabelka, która wskazuje jaką selekcję/kolor panewki zamówić:

tabelka.png

Oznaczenie na wale: 2
Oznaczenie na karterze: B

oznaczenia_walu.jpgoznaczenia_karter.jpg


Dlatego osobiście pasuje mi tu "B- Black", ale nie mam pewności dlatego poproszę o pomoc doświadczonych kolegów.

Co do panewek korbowodowych, to wybrałem już i zamówiłem panewki "E - Yellow" bazując na oznaczeniu korby: A2

oznaczenie_walu_i_korb.jpg

i posiłkując się tabelką z manuala:

tabelka2.png

Mam nadzieję, że dobrze to zlokalizowałem i liczę na potwierdzenie
raciniewski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 22:15   #2
Kolek Czw
 
Kolek Czw's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Czarna Woda
Posty: 65
Motocykl: RD07
Kolek Czw jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Heja Przerabiałem ten temat i tak to ma być jak mówisz.
Kolek Czw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 22:21   #3
raciniewski
 
raciniewski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 7
Motocykl: RD07a
raciniewski jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 57 min 38 s
Domyślnie

Super, dzięki za szybką odpowiedź, jestem teraz pewien co mam zamawiać

ps. Z racji tego, że całą afrykę mam w częściach jeżeli macie jakieś ubytki na forum w zdjęcia elementów silnika jak i ramy, chętnie przyczynię się do dodania czegoś od siebie, wystarczy wskazówka co jest potrzebne/czego brakuje.
raciniewski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 22:40   #4
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 19 s
Domyślnie

To nie takie proste, żeby to dobrze zrobić trzeba najpierw sprawdzić czy wał trzyma fabryczne tolerancje. Potem dobiera się panewki stosując do tego np paski plastigauge. Najlepiej jest to zlecić komuś kto ma o tym pojęcie.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 22:54   #5
Kolek Czw
 
Kolek Czw's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Czarna Woda
Posty: 65
Motocykl: RD07
Kolek Czw jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Tak masz rację. U mnie Silnik był już po drugim szlifie także nie wiadomo jaki był jego przebieg Panewkę wyryło jak by nie wiadomo co tam sie działo czy smarowanie nie było albo coś w tym stylu wżery były bardzo duże. potem kupiłem silnik z padnięta głowicą i tak był rozebrany żeby go przejrzec i wymienić przy okazji panewki i pompe oleju. Panewki były dobrane kod z wału kod z karteru serwisówka identyczna jak ta i tak kupowałem przejezdzone juz jest 40 tyśi
Kolek Czw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2018, 23:33   #6
raciniewski
 
raciniewski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 7
Motocykl: RD07a
raciniewski jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 57 min 38 s
Domyślnie

Wytoczyłem panewki, na odwrocie był numer z napisem "STD". Ogólnie panewki i wszystko było jeszcze do jeżdżenia, brak przebarwień, brak wżerów. Zkaupiłem na alledrogo mikrometr 25-50, dla pewności zmierzę jeszcze wał(nie będzie to super dokładny pomiar, ale lepiej taki niż żaden).

KORNIK, rozumiem, ale paski plasti glue możesz zastosować, żeby się upewnić czy luz z nowymi panewkami jest OK, no chyba że mam zamówić kilka panewek i wybrać najbardziej pasowne Niestety zważam na koszty.

Nie chcę żeby mi się po remoncie silnik na panewkach zatarł, dlatego możecie mi polecić jakiś sensowny zakład, który mógłby mi zrobić takie pomiary i ewentualnie dobrać panewki które mam kupić?
raciniewski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 17:56   #7
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 19 s
Domyślnie

Tak, tymi paskami możesz sprawdzić czy luzy są prawidłowe ale, najlepiej jak to sprawdzi/dobierze ktoś z doświadczeniem.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 18:52   #8
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał raciniewski Zobacz post
Wytoczyłem panewki, na odwrocie był numer z napisem "STD". Ogólnie panewki i wszystko było jeszcze do jeżdżenia, brak przebarwień, brak wżerów. Zkaupiłem na alledrogo mikrometr 25-50, dla pewności zmierzę jeszcze wał(nie będzie to super dokładny pomiar, ale lepiej taki niż żaden).

KORNIK, rozumiem, ale paski plasti glue możesz zastosować, żeby się upewnić czy luz z nowymi panewkami jest OK, no chyba że mam zamówić kilka panewek i wybrać najbardziej pasowne Niestety zważam na koszty.

Nie chcę żeby mi się po remoncie silnik na panewkach zatarł, dlatego możecie mi polecić jakiś sensowny zakład, który mógłby mi zrobić takie pomiary i ewentualnie dobrać panewki które mam kupić?

Szanowny kolego do takich pomiarów stosuje sie certyfikowane narzędzia pomiarowe.. tam nie ma miejsca na błedy wynikające z użyania niedokładnych narzedzi.. skończy się metalicznym stukiem.

Pasowanie panewek to nie regulacja zaworów.. Jak chcesz żeby ten silnik żył długo oddaj do zakładu specjalizującego sie w takich naprawach z wieloletnim doświadczeniem.

Nie daj pseudo fachowcom takich jak ja ostatnio na FB widziałem,wały centrują na wyważarce statycznej do kół i jeszcze mają tupet nazywać sie profesjonalistami...

Kowal Mechanika Rzeszów terminy długie ceny średnie,ale ogarnęli CBX 1000 wszystkie nowe panewki a jest ich tam nie mało.Silnik chodzi i ma się dobrze.

Mało kto w Polsce chciał się podjąć.
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2018, 11:17   #9
raciniewski
 
raciniewski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 7
Motocykl: RD07a
raciniewski jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 57 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
Szanowny kolego do takich pomiarów stosuje sie certyfikowane narzędzia pomiarowe.. tam nie ma miejsca na błedy wynikające z użyania niedokładnych narzedzi.. skończy się metalicznym stukiem.

Pasowanie panewek to nie regulacja zaworów.. Jak chcesz żeby ten silnik żył długo oddaj do zakładu specjalizującego sie w takich naprawach z wieloletnim doświadczeniem.

Nie daj pseudo fachowcom takich jak ja ostatnio na FB widziałem,wały centrują na wyważarce statycznej do kół i jeszcze mają tupet nazywać sie profesjonalistami...

Kowal Mechanika Rzeszów terminy długie ceny średnie,ale ogarnęli CBX 1000 wszystkie nowe panewki a jest ich tam nie mało.Silnik chodzi i ma się dobrze.

Mało kto w Polsce chciał się podjąć.
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego zadzwonię do tego zakładu i porozmawiam.

---

Właśnie wykonałem telefon. Mierzenie wszystkiego 120zł, w razie problemów oferuję wszystkie potrzebne usługi, dlatego w przyszłym tygodniu to wyśle, niech fachowiec to zobaczy

Ostatnio edytowane przez raciniewski : 15.06.2018 o 11:35
raciniewski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebuję pomocy - transport kół. Szycha Inne tematy 0 05.02.2015 11:38
Dobór wzrostu moto ...Pomocy:) Roxi Inne tematy 53 07.05.2013 21:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.