Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.12.2008, 21:57   #1
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie Dekiel alternatora

Takie dwa pytanka...
- Jak się najłatwiej pozbyć pozostałości starej uszczelki (tej zielonej, papierzanej) - strasznie mocno jest przyklejona, palcami tego nie oderwę a nożykiem drapie się powierzchnie alu?
- Czy można to złożyć na jakiś silikon (jeśli tak to jaki i skąd go wziąć ) czy koniecznie uszczelka nowa, albo uszczelka+silikon... lub coś jeszcze innego? może być cos takiego: http://www.moto-akcesoria.pl/product...ducts_id=19646 ? Bo akurat mam na stanie
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2008, 08:11   #2
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Są jakieś preparaty do usuwania uszczelek ale trzeba z nimi podobno uważać.

Ja tą uszczelkę skrobałem ale bardzo delikatnie i z wyczuciem. Zeszło mi z tym od cholery czasu ale wyszło dobrze bo nigdzie nie uszkodziłem powierzchni. Nową uszczelkę założyłem bez żadnego silikonu i jest OK

Przy okazji sam mam pytanie bo niedługo będę musiał znowu się dostać do sprzęgła. Czy uszczelka założona bez żadnego silikonu tak kurwsko przylega do krawędzi że trzeba ją skrobać, czy może była wklejona na silikon czy coś ? Zastanawiam się czy znowu mnie będzie czekało to skrobanie ...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2008, 08:21   #3
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Takie dwa pytanka...
- Jak się najłatwiej pozbyć pozostałości starej uszczelki (tej zielonej, papierzanej) - strasznie mocno jest przyklejona, palcami tego nie oderwę a nożykiem drapie się powierzchnie alu?
- Czy można to złożyć na jakiś silikon (jeśli tak to jaki i skąd go wziąć ) czy koniecznie uszczelka nowa, albo uszczelka+silikon... lub coś jeszcze innego? może być cos takiego: http://www.moto-akcesoria.pl/product...ducts_id=19646 ? Bo akurat mam na stanie
troszeczkę jak przyrysujesz nic się nie stanie abyś tylko rowów nie narobił , uszczelka napewno miętsza jest od dekla no chyba że ktoś ją przykleił na klej epoksydowy wtedy to już tylko szlifierka magnasowa .
uszczelka nowa koniecznie !! silikon lub inne ustrojstwo jeżeli powieszchnia mocno porysowana i to też w niewielkiej ilości . Zwykle przy nowej uszczelce nie nakładam silikonu ale jeżeli już to najczęściej na dekiel a blok smaruje olejem (żeby do bloku się nie przykleiła)
to tak wrazie czego jagby w warunkach polowych dekiel trzeba by było zdejmować a na nową uszczelkę niema co liczyć
__________________
i do zobaczenia na trasie

DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.