Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2019, 13:38   #501
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
.... zapala się wam też jakaś kontrolka na kokpicie sygnalizująca ich załączenie?

...bo jeśli tak będę musiał rozszyfrować jeszcze gdzie i jaki sygnał podać
Zapala się

Mam te halogeny od roku http://ultraleds.pl/1223,halogeny-le...cznik-usb.html
Cały czas załączone, w dzień i w nocy. Nic się nie dzieje, po prostu działają i to dobrze. Bez nich to światełko hondy jak świeczka wygląda... może dlatego, że się przyzwyczaiłem
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 13:50   #502
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Zapala się
....ok, dzięki...no to muszę schemat poszukać
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 14:20   #503
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario Zobacz post
Ja mam właśnie GIVI S322, założone przez Dealera.
Używam ich dokładnie jak chcą 2 moi przedmówcy.
W dzień jako świateł dziennych i do tego żebym był bardziej widoczny dla kierowców samochodów.
W nocy wspomagają światło mijania i robią to znakomicie - dają szeroką i równą plamę światła.
Sukces jest w odpowiednim ustawieniu. Wcześniej miałem je skierowane trochę za wysoko i kierowcy mi migali. Teraz trochę opuściłem i już nikt nie miga, mimo, że - patrząc z daleka - wydają się oślepiająco jaskrawe.
Trzeba pamiętać, że po dociążeniu tyłu idą w górę i albo skorygować albo nie włączać
Plusem tych GIVI jest to, że mają barwę światła identyczna jak ori reflektor.
Dario?A Ty po załączeniu swoich GIVI przyciskiem, masz na kokpicie info, że są odpalone?
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 14:35   #504
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 22 godz 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Zapala się

................. Bez nich to światełko hondy jak świeczka wygląda... może dlatego, że się przyzwyczaiłem
Mam dokładnie tak samo. Jeżdżę cały czas na włączonych GIVI.

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
Dario?A Ty po załączeniu swoich GIVI przyciskiem, masz na kokpicie info, że są odpalone?
Nie. Honda Plaza założyła mi je w nowym moto. Mam tylko włącznik. Bez żadnej kontrolki. Po prostu w dzień widzę, że włącznik jest w pozycji ON a w nocy widzę, że jest widno. taka prosta metoda

Ostatnio edytowane przez wierny : 23.11.2019 o 23:51
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 15:06   #505
sagittariush
Siwy dym
 
sagittariush's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 69
Motocykl: NAT
Przebieg: 24000
sagittariush jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Widziałeś, jaki snop światła dają zaproponowane przez Ciebie halogeny?

Zerknij też TUTAJ

Jest tam wstawiony filmik jak świecą halogeny, które zamontował Myku.
Pod tym linkiem jest fota snopu światła http://ultraleds.pl/1223,halogeny-le...cznik-usb.html

Dobrze pamiętam, że Myku ma 4xLed? Fajne byłyby dwustopniowe, ale pod warunkiem, że pierwszy stopień byłby skupiony jak w oem, Givi czy właśnie tych a'la GS.
__________________
Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie... Dla takich, którzy myślą, święte nie jest nic...
sagittariush jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 15:13   #506
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagittariush Zobacz post
Pod tym linkiem jest fota snopu światła http://ultraleds.pl/1223,halogeny-le...cznik-usb.html
Ja właśnie widziałem i dlatego zapytałem czy Ty widziałeś? Moje podobnie świecą i nie jest to rewelacja. Te co ma Myku to dla mnie najlepsze halogeny, które do tej pory widziałem.

Cytat:
Napisał sagittariush Zobacz post
Dobrze pamiętam, że Myku ma 4xLed? Fajne byłyby dwustopniowe, ale pod warunkiem, że pierwszy stopień byłby skupiony jak w oem, Givi czy właśnie tych a'la GS.
Tak, to te.
Kilka postów dalej (w linku, który wkleiłem) napisał dokładniej, jakie to są.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 15:59   #507
sagittariush
Siwy dym
 
sagittariush's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 69
Motocykl: NAT
Przebieg: 24000
sagittariush jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Ja właśnie widziałem i dlatego zapytałem czy Ty widziałeś? Moje podobnie świecą i nie jest to rewelacja. Te co ma Myku to dla mnie najlepsze halogeny, które do tej pory widziałem.



Tak, to te.
Kilka postów dalej (w linku, który wkleiłem) napisał dokładniej, jakie to są.
Hmmm... Ale na czym wg Ciebie "polega wyższość" 4xLed-ów?
Oczywiście 4xLed świeci zaje. Jest super reflektorem dalekosiężnym i z pewnością poprawi widoczność sprzętu w dzień, ale czy spełni moje potrzeby? Doświetli zakręty (oczywiście przed moto, a nie zaraz przy kole) nie oślepiając jadących z przeciwka? Mam wątpliwości

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
Jak to mówią: ,,jak stać cię na takiego konia....musi cię stać na owies''.....
Rozumiem i w wielu syt. też tak działam, ale... często wjeżdżam w pola, lasy i bywa, że, mimo całej uwagi i bez szaleństw ciężkim off-ie, zaliczę paciaka i trochę już drogich akcesoriów tym sposobem potraciłem. W przyp. halogenów, gdzie nie ma możliwości dokupienia 1 szt., dopiero trzeci z kompletów, w których rozwalę jeden sprawi, że skompletuję kolejną parę. W przyp a'la GS zakup 3 kpl. zbliży koszt do 1 kpl. GIVI.
Przeraża mnie jedynie pobór, tym bardziej, że mam już grzanetki i 2xUSB z voltomierzem w miejscu zapalniczki.
__________________
Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie... Dla takich, którzy myślą, święte nie jest nic...

Ostatnio edytowane przez wierny : 23.11.2019 o 23:50
sagittariush jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 18:38   #508
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagittariush Zobacz post
Hmmm... Ale na czym wg Ciebie "polega wyższość" 4xLed-ów?
Oczywiście 4xLed świeci zaje. Jest super reflektorem dalekosiężnym i z pewnością poprawi widoczność sprzętu w dzień, ale czy spełni moje potrzeby? Doświetli zakręty (oczywiście przed moto, a nie zaraz przy kole) nie oślepiając jadących z przeciwka? Mam wątpliwości
Widzisz, jak te halogeny Myka świecą na filmie. One w sumie nie świecą, one wypalają trawę na poboczu i oczy wiewiórkom na drzewach

Te pipki np., które mam ja, mają bardzo podobny snop światła do tych, które Ty wskazałeś. Nie mówię, że te, które wskazałeś świecą jak moje, ale moich mogę używać jako świateł dziennych. Snop światła jest płaski, więc nie ma mowy o doświetlaniu zakrętów, pobocza czy rozświetlania drogi. A te, które ma Myku możesz dowolnie ustawić (na boki) i dodatkowo mają dwa poziomy jasności.

Co najważniejsze, bo wspomniałeś, że boisz się, żeby ich nie zniszczyć - Myku ma zamontowane pod plastikami, na uchwytach mocowania chlodnic. Na pierwszy rzut oka nie widać w ogóle, że ma halogeny.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2019, 19:59   #509
sagittariush
Siwy dym
 
sagittariush's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 69
Motocykl: NAT
Przebieg: 24000
sagittariush jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Widzisz, jak te halogeny Myka świecą na filmie. One w sumie nie świecą, one wypalają trawę na poboczu i oczy wiewiórkom na drzewach
Zauważyłem i boję się, że gdybym je założył jadąc przez las mógłbym być ścigany przez grupę rozwścieczonych ekologów

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Te pipki np., które mam ja, mają bardzo podobny snop światła do tych, które Ty wskazałeś. Nie mówię, że te, które wskazałeś świecą jak moje, ale moich mogę używać jako świateł dziennych. Snop światła jest płaski, więc nie ma mowy o doświetlaniu zakrętów, pobocza czy rozświetlania drogi. A te, które ma Myku możesz dowolnie ustawić (na boki) i dodatkowo mają dwa poziomy jasności.
Światło w tych a'la GS wydaje się być mocne, a na zdjęciu ich snop pada na pionową ścianę, wydaje mi się więc, że skierowane odrobinę w dół mogą doświetlać właśnie to na czym mi zależy. Ale to niestety tylko teoria. Chyba, że ktoś z użytkowników zechce się tu podzielić jakimiś fotami lub filmem z użytkowania Givi, czy a'la GS. Może wrzuć coś poglądowego dot. Twoich, jak piszesz, pipków

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Co najważniejsze, bo wspomniałeś, że boisz się, żeby ich nie zniszczyć - Myku ma zamontowane pod plastikami, na uchwytach mocowania chlodnic. Na pierwszy rzut oka nie widać w ogóle, że ma halogeny.
Chodzi również o to, że chcę mieć je na gmolach na bokach, a a'la GS jeśli uszkodzę, to bardzo płakał nie będę, bo cena jest budżetowa.

Światło Givi s322 jest pokazane tutaj i taki efekt chciałbym osiągnąć tylko za odrobinę mniejszą kasę
https://www.youtube.com/watch?v=ulWZ3RnKIgU
__________________
Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie... Dla takich, którzy myślą, święte nie jest nic...

Ostatnio edytowane przez sagittariush : 28.10.2019 o 20:15
sagittariush jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2019, 21:02   #510
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 18 godz 13 min 51 s
Domyślnie

Dokładnie takie (a'la GS) mam założone na mojej NAT od prawie 2 lat. Podłączone pod oryginalną wiązkę i oryginalny włącznik Hondy. Świecą zajebiście, ale trzeba uważać jak są ustawione bo będą oślepiać. Mam wrażenie, że moje mimo klosza wyglądającego tak samo, mają inny snop światła (bardziej rozproszony) niż te z linka wyżej. Kupione (same światła) na Ali za jakieś niecałe 250zł.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg BikerPics.jpg (598.9 KB, 47 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez nabrU : 31.10.2019 o 21:10
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
xenony... halogeny.. marecki999 Wszystko dla Afryki 22 01.01.2014 13:44
Halogeny zapalające się z długimi (pass) janeksok Układ elektryczny i zapłonowy 1 01.08.2013 00:28
halogeny przeciwgielne do RD 07 Kiemlicz Wszystko dla Afryki 62 11.12.2011 04:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.