Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.01.2012, 13:33   #351
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

nie no poważnie wierzysz w przestawialne korbowody

sam demontaż i powtórny montaż silnika pochłonie spora sumę jeśli maja to robić ludzie z wiedza i doświadczeniem

ps dokładność to jedno a temperatura to drugie,
jeśli setka to dla ciebie mało to kurde ja nie wiem jak pomiary chcesz robić dla jednej 10 tysięcznej mm,
jak już w setkach wynik pomiaru jest zależy od temperatury

Ostatnio edytowane przez pałeł : 05.01.2012 o 13:38
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 13:50   #352
intr
 
intr's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Międzychód
Posty: 65
intr jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 50 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
jeśli setka to dla ciebie mało to kurde ja nie wiem jak pomiary chcesz robić dla jednej 10 tysięcznej mm,
jak już w setkach wynik pomiaru jest zależy od temperatury
Nie widzę związku. Wałek który bije, bije w każdej temperaturze. Do 0,001 pomiary można wykonać ręcznie przy wzorcach na których widnieje temperatura w jakiej zachowują wymiar. Pomiary do 0,01 przy niepewności 0,01 nie zależą od temperatury w skali, w jakiej wykonuje się pomiar dla wału czyli do 1 stopnia C.. Mniejsza o to. Rozmijamy się w podejściu do silnika jako takiego i nazbyt odbiegamy od tematu. Wzajemnie się chyba nie przekonamy, więc trza chyba zakończyć. ZDROWIA!

ps: do 0,0001 robią laboratoryjne maszyny do sprawdzania osiowości wałów. To normalna tolerancja i nic w niej szczególnego.

Ostatnio edytowane przez intr : 05.01.2012 o 13:53
intr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 14:20   #353
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Panowie jebnijcie tym co robicie obecnie i zacznijcie budować motocykle które będą wygrywać , przecież to takie proste .
Kuba jest dobrym zawodnikiem i też mi szkoda że musiał sie wycofać . Zapewne posiadał potencjał i mógł wygrać ze dwa/trzy etapy i przyjechać do mety w pierwszej piątce , mając oczywiście szczęście , którego mu dwa dni temu brakło . Zawodnik fabryczny w którego inwestuje sie miliony euro musi wygrywać wszystko co jest do wygrania , dlatego ma najlepszy motocykl zrobiony w technologii sajens fikszen , który też może paść , promy kosmiczne też spadały nie raz .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 14:27   #354
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

No właśnie, Wahadłowce startowały135 razy, dwa z nich: Challenger i Columbia, eksplodowały podczas lotu. Dziś mija 40. rocznica ogłoszenia przez prezydenta Nixona, planu budowy amerykańskich promów kosmicznych.

Odsyłam do źródła...
http://tvp.info/informacje/nauka/40-...cznych/6121432
__________________
Życie jest podróżą.
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 14:46   #355
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Jeśli tak, to sumaryczna ilość oleju pozostała a olej nie jest brudzony przez ścierające się okładziny sprzęgła. Więc sa też plusy.
Oczywiście - zawodnik po każdym biegu wymieni tylko te 0,7 litra i cały czas lata na świerzym oleju. Ale amator jak nie wymienisz tłoka na czas i silnik zje olej w czasie przejażdżki to może być źle. Rozmawiałem z paroma chłopakami na poligonie i ich sprzęty wciagają nawet po 200 ml w trakcie paru godzin na poligonie a to wystarcza żeby motocykl mocniej się grzał. oczywiście moto nie nowe ale przecież nie starsze niż 2008- co przy moim budżecie znaczy "prawie nufka".
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 05.01.2012 o 14:48
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 15:26   #356
Klepo
 
Klepo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Puszcza Biała
Posty: 63
Motocykl: RD07a
Klepo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 44 min 56 s
Domyślnie

Chciałbym mieć kiedyś KTM 990 ADV R ale chyba wtedy kiedy ludzie zaczną go darzyć takim zaufaniem jak Africę.
Klepo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 15:28   #357
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

kiedyś i afryki się skończą, mercedes beczka to też dobry wóz był tylko czemu już ich nie widać na ulicach
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 15:48   #358
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Już poprzednicy mówili, takie rzeczy się zdarzają w wyczynowym sporcie, i podczas rund Moto GP i WSBK w wielu motocyklach zespołów fabrycznych ( i to nie tylko Kawasaki) wybuchały silniki, w F1 też było wiele przypadków kiedy bolid się zesrał przed dojechaniem do mety, jeszcze wiecej chyba awarii zdarza się w rajdach WRC. Zatem nie ma co strzępić języka, Przygoński miał znowu peszka, z tego co mówił w wywiadzie testował te silniki przez długi czas i w Maroku i podczas innych rajdów w zeszłym sezonie i nic się nie działo. Możliwe, że drobny błąd przy montażu, albo wada materiałowa jakiegoś elementu w układzie smarowania, albo gdzieś indziej... sekcja wykaże. Nie zmienia to faktu, że KAT robi zajebiste motocykle do latania off road.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 16:52   #359
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klepo Zobacz post
Chciałbym mieć kiedyś KTM 990 ADV R ale chyba wtedy kiedy ludzie zaczną go darzyć takim zaufaniem jak Africę.
A co cie interesuje zdanie ludzi,zwlaszcza tych w Polsce Co czlowiek to spec-mechanik
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 18:33   #360
irokez
 
irokez's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: PragaPd
Posty: 34
Motocykl: 690
irokez jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 3 godz 13 min 17 s
Domyślnie

każdy moto ma swoje wady, nie ma ideałów
ja wiem co zabrać ze sobą na 10 tys. km tak, żeby wrócić w razie W i to wystarcza abym ufał mojej 990 tce, nie chcę popsuć urlopu sobie, żonie, wiedząc ile to kosztuje wyrzeczeń...

co do fabryki... zdarza się czasem czekać za zamówiony sprzęt dość długo (tak miałem) fabryka co któryś egzemplarz wyciąga losowo ze skrzyni przygotowanej do wysyłki, składa i instaluje przy specjalnym stanowisku diagnostycznym.
Przykładowa 990tka w ten sposób przechodzi kilkudniowe badanie, symulowana jest jazda w przeróżnych warunkach, badany jest każdy element moto, wszystkim steruje komputer, a wyniki podlegają skrupulatnym badaniom.

W ten sposób, jeżeli coś się wysypie, inicjowane są akcje serwisowe, np. w modelach z 2003 i 2004r. wydmuchiwana uszczelka głowic, co było udowodnione, że ma to miejsce tylko w określonych warunkach. (apropos do akcji serwisowych nie wystarczą doniesienia klientów, musi problem być potwierdzony na stanowiskach testowych).

Wydaje mi się, że wszystkie moto na rajd standardowo muszą przechodzić takie testy na stanowiskach testowych. Tym bardziej dziwi awaria Kuby...
irokez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.