Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.09.2015, 09:10   #21
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,139
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 34 min 17 s
Domyślnie

Nie wiem po cholerę rozbierać to dalej? Pomiar ciśnienia sprężania z i bez oleju mówi już bardzo dużo. Porządny remont tego silnika to min. 4000 zł. Bo jak się już rozbiera to zawsze coś jeszcze dojdzie, jak już jest rozebrane to już trzeba wymienić - poczytaj sobie kolegów forumowych co SAMI remontowali i się dowiedz ile to kosztowało. Mechanik nie zrobi taniej. Używany silnik wiesz ile kosztuje. Rzeźbę bym sobie darował bo to na pewno nie będzie taniej i raczej też nie lepiej.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2015, 09:36   #22
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Zrób sama głowice i jeździj. A w miedzy czasie , w zimie coś sie wyduma, na spokojnie bez nerwów. Pamiętaj ,ze mechanik ma przewaznie interes przeciwstawny do Twojego.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2015, 10:20   #23
Roni92
 
Roni92's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Tam, gdzie prąd w kablach zawraca(wawa Wawer)
Posty: 244
Motocykl: xrv Rally
Roni92 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 25 min 28 s
Domyślnie

Puszek wiadomo już w jakim jest stanie silnik. A przynajmniej tylny cylinder. Cylinder nadaje się najwyżej do honowania, w razie wymiany pierścieni. Zawory są raczej szczelne, ale w słabym stanie i z masą nagaru. Tłok też jest w miare ok, mimo jednej dość głębokiej rysy, jego zużycie jest niewielkie. Łańcuch nierządu w połowie żywotu. Cały winowajca to pierścienie(koszt samych pierścieni 620zł). Mimo wszystko Dandy twierdzi, że za wszystko mniej niż 2500zł i tak nie wyjdzie, bo dochodzi sporo pierdół typu uszczelniacze zaworowe, uszczelki, a i jeden zawór należało by już zupelnie wymienić. Silnik od trampka mi wybiliście z głowy, w ten też mi się nie chce ładować kasy, więc chyba pasuje narazie, skoro tragedii nie ma i da się jeździć(nic nie dymi przy jeździe), Dandy mówi, że odpalać i tak będzie bez problemu w zime, więc olewam temat silnika. Tak jak Puszek mówi, przez zime na spokojnie coś wymyśle. Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc
__________________
Jak nie zaryzykujesz, nic nie ugrasz,
ta misja niestety będzie trudna, jeśli zamiast mózgu masz kilo gówna!
Roni92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2015, 16:52   #24
Zaix
 
Zaix's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bydgoszcz/Poznań
Posty: 24
Motocykl: LC4 Military
Zaix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 16 godz 36 min 3 s
Domyślnie

sprawdzałeś jaki luz na sworzniu tłoka?
Zaix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2015, 23:23   #25
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,557
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 38 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roni92 Zobacz post
Puszek wiadomo już w jakim jest stanie silnik. A przynajmniej tylny cylinder. Cylinder nadaje się najwyżej do honowania, w razie wymiany pierścieni. Zawory są raczej szczelne, ale w słabym stanie i z masą nagaru. Tłok też jest w miare ok, mimo jednej dość głębokiej rysy, jego zużycie jest niewielkie. Łańcuch nierządu w połowie żywotu. Cały winowajca to pierścienie(koszt samych pierścieni 620zł). Mimo wszystko Dandy twierdzi, że za wszystko mniej niż 2500zł i tak nie wyjdzie, bo dochodzi sporo pierdół typu uszczelniacze zaworowe, uszczelki, a i jeden zawór należało by już zupelnie wymienić. Silnik od trampka mi wybiliście z głowy, w ten też mi się nie chce ładować kasy, więc chyba pasuje narazie, skoro tragedii nie ma i da się jeździć(nic nie dymi przy jeździe), Dandy mówi, że odpalać i tak będzie bez problemu w zime, więc olewam temat silnika. Tak jak Puszek mówi, przez zime na spokojnie coś wymyśle. Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc
Chcesz powiedzieć, że będziesz honować cylinder i zostawisz stary tłok po przebiegu 70000km z rysą. Zdaje się, że w serwisówce jest podane pasowanie tłok-cylinder. Dziwny sposób na naprawę jak dla mnie, choć mechanikiem nie jestem.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2015, 10:35   #26
marekw
 
marekw's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 584
Motocykl: RD07
marekw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 11 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Jeżeli dokonał zywotu to daj mu odpoczac i rczej rozejrzyj sie na ebay za uzywka
__________________
marekw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2015, 20:48   #27
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Mam silnik do RD04 na sprzedaż. I to w Warszawie. I po remoncie kapitalnym u Szparaga (cylinder, tłoki, pierścienie, głowica, nowa skrzynia etc.). Tyle że potem mi ukradli afrykę, potem ją odzyskałem etc. długa historia - w każdym razie silnik jest, pali, możesz go sobie osłuchać, obejrzeć i tak dalej.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2015, 21:00   #28
Roni92
 
Roni92's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Tam, gdzie prąd w kablach zawraca(wawa Wawer)
Posty: 244
Motocykl: xrv Rally
Roni92 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 25 min 28 s
Domyślnie

Widziałem Twój wątek, dzięki za info, ale niestety cały hajs pójdzie na robote Dandiego przy moim sprzęcie więc nowy silnik będzie najszybciej po zimie pewnie :'(
__________________
Jak nie zaryzykujesz, nic nie ugrasz,
ta misja niestety będzie trudna, jeśli zamiast mózgu masz kilo gówna!
Roni92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2015, 15:04   #29
bohun07


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Lubaczów/Rzeszów
Posty: 9
Motocykl: RD07a
bohun07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 6 min 0
Domyślnie

Dołączę się do tematu.
Z moja jest ten sam problem a mianowicie robić czy szukać używanego:/
Podjąłem decyzje i zawiozlem do mechaniora co prawda pewnie sezon w plecy bo czekam jeszcze na sprzęgło które ciezko dostać a nowe słono kosztuje:/
I tak jak pisaliscie wcześniej koszt takiej zabawy bedzie sie wahał w granicach 3000-4000 tysi.......
bohun07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2015, 16:12   #30
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bohun07 Zobacz post
Dołączę się do tematu.
Z moja jest ten sam problem a mianowicie robić czy szukać używanego:/
Podjąłem decyzje i zawiozlem do mechaniora co prawda pewnie sezon w plecy bo czekam jeszcze na sprzęgło które ciezko dostać a nowe słono kosztuje:/
I tak jak pisaliscie wcześniej koszt takiej zabawy bedzie sie wahał w granicach 3000-4000 tysi.......

Sprzęgło do afryki drogie jest? Ciężko dostać? Na pewno afrykę zawiozłeś do tego mechaniora?
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Silnik 650 zamiast 600 do Trampka ? goral Inne tematy 5 10.01.2010 14:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.