Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.03.2013, 14:39   #51
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
No ok, ale warto by wiedzieć które z tych szpejów ma zwarcie i pali mi bezpiecznik 7,5.
To może jednak dać jeszcze bezpieczniki po przekaźniku?
Chyba, że zrobić jakieś takie podłączenie do przekaźnika, żeby można było rozpiąć i po kolei podłączać odbiorniki i patrzeć przy którym zdechnie bezpiecznik. Hm?
Możesz założyć po przekaźniku ile chcesz bezpieczników, albo po prostu podpiąć to tak jak piszesz, by kżady z elementów dał się odpiąć. Pytanie brzmiało, jak to uprościć i do tego zmierzamy, zobacz ile wspólnych odbiorników w motocyklu ma jeden bezpiecznik


Pozdr.
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 14:46   #52
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

No i gites. Piękny schemacik.
Najprościej będzie zamontować akcesoria po przekaźniku na konektorki damsko/męskie bez dodatkowych bezpieczników.
Problem rozwiązany.
Dzięki
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2013, 15:04   #53
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 39 min 36 s
Domyślnie

Jak już rzeźbisz to zrób porządne hermetyczne złączki. Na alledrogo jest sporo takich motoryzacyjnych (np. takie jak ma VW/Audi).
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 11:44   #54
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 47 s
Domyślnie

Szparag, zgodnie z umową opisuję co i jak.
  • Śruba dokręcająca kosz poszła bez problemu po zastosowaniu dźwigni z łopaty (patent i łopata należą do mojego brata )
łopata.jpg
  • Bieg miałem wrzucony ale kręciło się koło... ślisko w garażu i nie zauważyłem
  • Nie rozumiem czemu w Afripedii jest napisane, żeby dokręcić sprężyny i wkręcić szmatę w zębatki: http://faq.africatwin.com.pl/index.p...%C4%99g%C5%82a
  • Jeśli chodzi o stan sprzęgła, wygląda to następująco: sprężyny 41 (limit 43,9), tarcze 2,9 pierwsza i 2,6 pozostałe (limit 2,6 i 2,3), odchylenie przekładek 0,15 - 0,25 (limit 0,30), niestety przekładki są miejscami przegrzane. Wygląda to tak:
przekladki 1.jpg


przekladki 2.jpg
  • Pytanie brzmi co wymieniać i czy wymieniać. Czy akcesoryjne przekładki będą lepsze niż oryginały w takim stanie? Tarcze jeśli chodzi o grubość wyglądają ok. Sprężyny daleko od limitu ale sporo osób pisze, że zamienniki są bardzo twarde.
  • Czy jeśli pomieszałem kolejność tarcz i przekładek, będzie problem? Starałem się nie pomieszać ale głowy nie dam.
  • Czy pierwsza tarcza różni się od pozostałych w RD03? Czy jest przesunięta w stosunku do pozostałych, jeśli tak to dlaczego (tak wynika z manuala)? U mnie wszystkie są w jednym położeniu.
  • Znalazłem oring o wymiarach 14x9. Czy on ma być tutaj:
oring.jpg

Ostatnio edytowane przez Poncki : 13.03.2013 o 12:01
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 13:13   #55
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Szparag, zgodnie z umową opisuję co i jak.
  • Śruba dokręcająca kosz poszła bez problemu po zastosowaniu dźwigni z łopaty (patent i łopata należą do mojego brata )
Załącznik 38505
  • Bieg miałem wrzucony ale kręciło się koło... ślisko w garażu i nie zauważyłem
  • Nie rozumiem czemu w Afripedii jest napisane, żeby dokręcić sprężyny i wkręcić szmatę w zębatki: Nigdy tak nie robiłem
    http://faq.africatwin.com.pl/index.p...%C4%99g%C5%82a
  • Jeśli chodzi o stan sprzęgła, wygląda to następująco: sprężyny 41 (limit 43,9), tarcze 2,9 pierwsza i 2,6 pozostałe (limit 2,6 i 2,3), odchylenie przekładek 0,15 - 0,25 (limit 0,30), niestety przekładki są miejscami przegrzane. Wygląda to tak:
Załącznik 38507


Załącznik 38508
  • Pytanie brzmi co wymieniać i czy wymieniać. Czy akcesoryjne przekładki będą lepsze niż oryginały w takim stanie? Tarcze jeśli chodzi o grubość wyglądają ok. Sprężyny daleko od limitu ale sporo osób pisze, że zamienniki są bardzo twarde.
  • Czy jeśli pomieszałem kolejność tarcz i przekładek, będzie problem? Starałem się nie pomieszać ale głowy nie dam.
  • Czy pierwsza tarcza różni się od pozostałych w RD03? Czy jest przesunięta w stosunku do pozostałych, jeśli tak to dlaczego (tak wynika z manuala)? U mnie wszystkie są w jednym położeniu.
  • Znalazłem oring o wymiarach 14x9. Czy on ma być tutaj:
Załącznik 38506
Jeśli tyko pomieszasz między sobą takie same elementy to nie będzie wielkiego problemu. Patrząc na wymiary, jeśli włożysz same nowe sprężyny to powinno działać, ale może ciągnąć ( powyginane przekładki, tarcze pewnie też ),raczej całe sprzęgło do wymiany czyli tarcze, przekładki i sprężyny, z tarczami jest tak jak w serwisówce, dlaczego ? chmm, nie wiem, w jednych sprzęgłach jest tak w innych nie, pewnie trzeba by zapytać żółtych. Co do zamienników, to faktycznie sprężyny są twarde, a przekładki lubią się szybko wyginać zwłaszcza te tanie jak "przypalisz" sprzęgło, ale cena czyni cuda.
Obejrzyj kosz w miejscu zazębiania się z tarczami, jeśli jest po-rowkowany to pilniczek do ręki i wyrównać, oczywiście z głową, tak by zazębiały się wszystkie wypusty razem.
Oring jest raczej z tego miejsca, ale sprawdzę dokładnie, dawno nie robiłem sprzęgła w 3
Oring jest z tego miejsca, w 04 i 07 go nie ma, dla pewności zapodaj fotę dekla od środka

Ostatnio edytowane przez szparag : 13.03.2013 o 13:16
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2013, 15:49   #56
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 47 s
Domyślnie

Oring znalazłem już w manualu.
Był dopiero kilka stron pod głównym schematem.

Wielkie dzięki za pomoc.
Chwilowo nie mam więcej pytań
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2013, 00:43   #57
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Ja problem sprzęgła w mojej RD03 rozwiązałem prościej, kupiłem kompletne sprzęgło w bardzo dobrym stanie od NTV Deaville, musiałem też od tegoż wziąć kolo zębate z wału współpracujące z wieńcem kosza, bo ilość zębów na koszu jest inna. Zmieni to delikatnie przełożenie pierwotne, (wydłuży) ale w sposób prawie nieodczuwalny. Latam już trzeci sezon na tym sprzęgle i jest git.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2013, 08:19   #58
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Pytanie które zawsze mnie nurtowało. Pewnie lajkonikowe.

Jak wygląda wizualnie zużyta świeca? Kiedy kwalifikuje się do wymiany?
Tylko gdy nie daje iskry, czy są jakieś inne jeszcze powody jak np. wypalanie się elementów gdzie powstaje iskra?

Jak jezdze to jeszcze mi nie padła, ale i tak przy różnych okazjach wymienia się je i zastanawiam się czy jest taka konieczność.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2013, 11:03   #59
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Ja problem sprzęgła w mojej RD03 rozwiązałem prościej, kupiłem kompletne sprzęgło w bardzo dobrym stanie od NTV Deaville, musiałem też od tegoż wziąć kolo zębate z wału współpracujące z wieńcem kosza, bo ilość zębów na koszu jest inna. Zmieni to delikatnie przełożenie pierwotne, (wydłuży) ale w sposób prawie nieodczuwalny. Latam już trzeci sezon na tym sprzęgle i jest git.
Ma to sens, ale jeśli potrzeba wymienić cały kosz, nie widzę potrzeby robienia czegoś takiego przy wymianie samych elementów eksploatacyjnych, to trochę tak jakby zmieniać zaciski bo skończyły się klocki. Ale patent zajebisty i należy go napisać na niebiesko, jak możesz to proszę zmień kolor.

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Pytanie które zawsze mnie nurtowało. Pewnie lajkonikowe.

Jak wygląda wizualnie zużyta świeca? Kiedy kwalifikuje się do wymiany?
Tylko gdy nie daje iskry, czy są jakieś inne jeszcze powody jak np. wypalanie się elementów gdzie powstaje iskra?

Jak jezdze to jeszcze mi nie padła, ale i tak przy różnych okazjach wymienia się je i zastanawiam się czy jest taka konieczność.
Producent zaleca wymianę świec w określonych terminach/przebiegach. Oczywiście producent musi założyć najgorsze możliwe warunki w jakich owa świeca będzie pracować. Dlatego często po określonym przebiegu świece są zupełnie dobre i czasami można na jednym komplecie przejechać kilkukrotnie więcej niż zaleca producent. Ocena takich świec które przekroczyły przebieg nie jest oczywista, ale myślę, że fotka poniżej powinna ci pomóc. Ale pamiętaj jeśli świadomie przekraczasz przebiegi zakładane przez producenta, musisz się liczyć bardziej z nagłą awarią świecy, ale w sprawnych silnikach zdarza się to rzadko.


Ostatnio edytowane przez Dzieju : 06.04.2013 o 12:20
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2013, 11:32   #60
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 14 min 22 s
Domyślnie

Szparagu, skoro przy temacie świec jesteśmy - to czy jest zasadność stosowania świec Splitfire w Afryce?

Miałeś z nimi do czynienia? Jeśli tak to będę wdzięczny za opinię

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 18:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 25.02.2013 00:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.