Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.02.2013, 22:52   #1
juri bmw adv


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: BIELSKO BIAŁA
Posty: 3
Motocykl: RD03
juri bmw adv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 47 min 0
Domyślnie Ameryka Południowa

Potrzebuję przetransportować do końca maja motocykl do Rio de Janeiro / Brazylia/ lub Limy /Peru/ Proszę o pomoc kolegów jak to zrobić. Z kim rozmawiać, jakieś firmy? Moze ktoś już ma takie doświadczenia, zna koszty?
Chodzi o jeden motocykl, ale moze znajdą sie tu inni chętni to było by taniej przesłać w jednym kontenerze.
Dziękuję za wszelkie sugestie, kontakty.
juri bmw adv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2013, 23:15   #2
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Napisz do chłopaków z Volta Mundo http://voltamundo.pl/index/ - są dość często online, akurat są w Brazylii i zapewne mają temat dograny.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2013, 23:20   #3
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Wlasnie teraz chlopaki z Tarnowa (Piotrek TNT)sa w ameryce poludniowej, jak wroca za 2 tygodnie,to pewno konkretnie beda mogli odpowiedziec na Twoje pytania
http://share.findmespot.com/shared/f...AEpPufR5s0xFiU

Wszyscy chyba wysylaja kontenery do Montevideo albo Buenos, Do Limy napewno bedzie duzo drozej, do Rio zapewnie najwieksza korupcja i jezyk portugalski...

A najlepiej kupic moto na miejscu, zamiast pchac sie w koszty wysylki motocykla.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl

Ostatnio edytowane przez Mirmil : 26.02.2013 o 23:32
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2013, 23:36   #4
Forrest
 
Forrest's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 31
Motocykl: RD07
Forrest jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 11 min 24 s
Domyślnie

Chyba najwiecej znajdziesz tutaj:
http://www.horizonsunlimited.com/get...type=continent
A to opcja dla tych,ktorzy maja czas i czuja sie choc troche wilkami morskimi:
http://www.grimaldi-freightercruises...icaEnglish.pdf
Wczesniej plywali do Montevideo, a teraz wlasnie(mdzn.)do Rio.
Jakis czas temu rozmawialem z kolega,ktory pracuje na Heatrow w agencji spedycyjnej.Powiedzial mi ,ze wysylaja wszedzie.Cena zalezna od miejsca i wagi+wlasna krata na moto.
Pod koniec maja?Czyzby sie szykowala jakas objazdowka Ameryki Pld.?

Ostatnio edytowane przez Forrest : 26.02.2013 o 23:39
Forrest jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2013, 00:49   #5
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Pogadaj z Zazigim, on chyba wie najlepiej dlaczego nie należy brać ze sobą żelastwa. W Buenos można coś kupić co jest bardziej mobilne i potem gdzieś puścić. Wyjdzie taniej i lepiej. A tak w ogóle to Am Pd najlepsza z plecakiem
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2013, 00:56   #6
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Pogadaj z Zazigim, on chyba wie najlepiej dlaczego nie należy brać ze sobą żelastwa. W Buenos można coś kupić co jest bardziej mobilne i potem gdzieś puścić. Wyjdzie taniej i lepiej. A tak w ogóle to Am Pd najlepsza z plecakiem
Ameryka Poludniowa na motocykl jest idealna.
A najlepiej to cokolwiek hablac po hiszpansku.
Bo bez hiszpanskiego tam, to jak jechac do bylego ZSRR bez znajomosci rosyjskiego.
Albo do afryki polnocnej i zachodniej bez francuskiego.
Niby sie dal,ale kontak z ludzmi na poziomie super minimalnym
A z jezykiem, chociazby podstawami to i pogadac mozna i Cie zaprosza na obiad, do domu, zalatwisz duzo bez problemow i nie bedziesz uchodzil az za takiego gringo,jak bez hiszpanskiego.
Ale to,z jestes Polakiem,moze tez katolikiem a Papa tez byl Polakiem to tez duzo pomaga
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2013, 01:01   #7
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Pozwolisz Mirmiłku, że się z tobą nie zgodzę Z motorkiem moja działalność w kwestii zwiedzania miejsc szczególnych była by bardzo ograniczona, a to Amazonia, a to Andy wysokie... Tam wszędzie dotrzesz a podróże środkami lokomocji wewnętrznej są baaaardzo ciekawe.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2013, 01:23   #8
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Pozwolisz Mirmiłku, że się z tobą nie zgodzę Z motorkiem moja działalność w kwestii zwiedzania miejsc szczególnych była by bardzo ograniczona, a to Amazonia, a to Andy wysokie... Tam wszędzie dotrzesz a podróże środkami lokomocji wewnętrznej są baaaardzo ciekawe.
Fakt- jezdzilem swoim srodkiem transportu(moto i auto) po ameryce poludniowej i po meksyku-ale bylem zadowolony-dojechalem gdzie chcialem, spalem - gdzie mi sie podobalo, kapalem sie w jeziorkach i rzekach jak tylko mialem ochote.
Pod schronisko pod Pico de Orizaba podjechalem autem, z plecakiem musialbym dlugo czekac na jakiegos jeepa, by sie zabrac z innymi turystami. To samo wjazd pod inne wulkany w Meksyku, czy Equadorze, czy trasy po Peru,czy Baja gdzie czasami przez caly dzien jazdy spotykalismy 2-3 samochody.
Z plecakiem jest inaczej, nie mowie,ze gorzej,napewno masz wiekszy kontakt z lokalesami, chcac,czy niechcac. A podrozowanie swoim srodkiem lokomocji to wolnosc, biwakujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz. Raz pojechalem transybirem nad Bajkal i po drodze slinilem sie widzac tyle fajnych miejsc, gdzie mozna by bylo zabiwakowac, rzeczki w ktorych mozna sie kapac, a ja zamkniety w wagonie z czterdziestoma innymi ludzimi....Byla przygoda,ale wiecej juz tak nie chce.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg SNV30945.jpg (355.4 KB, 4 wyświetleń)
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2013, 11:38   #9
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Wiem ile wolności daje motorek, wiem też jak potrafi blokować. Afry, czy też Rosji szeroko pojętej nie zrobił bym z plecakiem, ale Am Pd ze względu na jej specyfikę nie wyobrażam sobie inaczej. Chyba że na jakimś małym piździku kupionym i sprzedanym na miejscu. Spotykałem tam motorystów i mam porównanie olbrzymiej wolności w przemierzaniu kontynentu z worem na plecach, gdzie samoloty są tanie jak barszcz, podróże statkami, łodziami, dłubankami po dżungli, rozpadającymi się busikami, czy rikszami w towarzystwie kur i owiec. Ta niezależność jest dla mnie nie do przecenienia. Targanie pojazdu przez ocean jest dość kłopotliwe i drogie, poza tym wiążesz się z motkiem i jego fochami. Poza tym ludzie często biorą ze sobą mastodonty, które na ten teren absolutnie się nie nadają. Teraz jadę w pizdu na wschód i cieszę się z obozowania, wieczornych ognisk, rytmu drogi i miliona gwiazd, ale wybacz Brachu, Am pd daje mi znacznie więcej z workiem na plecach
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Peru kr 1 (577).jpg (175.9 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Peru kr 1 (171).jpg (456.6 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Peru kr 1 (168).jpg (781.0 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Peru kr 1 (328).jpg (148.2 KB, 1 wyświetleń)
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2013, 14:23   #10
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Wiem ile wolności daje motorek, wiem też jak potrafi blokować. Afry, czy też Rosji szeroko pojętej nie zrobił bym z plecakiem, ale Am Pd ze względu na jej specyfikę nie wyobrażam sobie inaczej. Chyba że na jakimś małym piździku kupionym i sprzedanym na miejscu. Spotykałem tam motorystów i mam porównanie olbrzymiej wolności w przemierzaniu kontynentu z worem na plecach, gdzie samoloty są tanie jak barszcz, podróże statkami, łodziami, dłubankami po dżungli, rozpadającymi się busikami, czy rikszami w towarzystwie kur i owiec. Ta niezależność jest dla mnie nie do przecenienia. Targanie pojazdu przez ocean jest dość kłopotliwe i drogie, poza tym wiążesz się z motkiem i jego fochami. Poza tym ludzie często biorą ze sobą mastodonty, które na ten teren absolutnie się nie nadają. Teraz jadę w pizdu na wschód i cieszę się z obozowania, wieczornych ognisk, rytmu drogi i miliona gwiazd, ale wybacz Brachu, Am pd daje mi znacznie więcej z workiem na plecach
Hehe, ja tez spotkalem w Ameryce Poludniowej i centalnej turystow z plecakami i widzialem ich ograniczenia w poruszaniu sie po zadupiach.
Co do Amazoni,to przyznaje racje, najlepiej jakas lodeczka, ale juz pustynia, czy gory to najlepiej swoim moto,czy autem . Tez mi sie wydaje, ze nie warto wysylac tam swojego motorka,( koszty, czas i duzo kombinacji) mozna cos kupic na miejscu, lokalnego,albo od motocyklistow wracajacych do Stanow,czy Europy.

Zdjecia z polwyspu Baja(Cocos corner, trasa rajdu baja 1000)
Kanion Miedziany ( gora kanionu+ zjazd na sam dol)
Columbia( lecielismy helikopterem razem z motorkiem)
Peru-Cordyliera Blanca( przelecze 5100mnpm, gdzie nic nie jezdzilo, tylko zaopatrzenie do kopalni zlota)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg SNV30394.JPG (850.6 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV30433.JPG (847.7 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV30511.JPG (843.2 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV30621.JPG (852.0 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV30564.JPG (849.1 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV30926.jpg (611.4 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV30856.jpg (389.6 KB, 0 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV31602.jpg (366.6 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg SNV31823.jpg (434.2 KB, 0 wyświetleń)
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl

Ostatnio edytowane przez Mirmil : 27.02.2013 o 14:40
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ameryka Łacińska - odyseja [2011] Zazigi Trochę dalej 173 12.01.2012 11:50
[Fotorelacja] MOTOWYPRAWA - EUROPA POŁUDNIOWA 2010 TDM900 Trochę dalej 12 22.04.2011 23:24
[Ameryka Południowa - Styczeń 2010] www.motoamerica2010.pl Big_Brother Trochę dalej 66 13.05.2010 00:04
motoamerica.pl (Ameryka pd. 2010) Big_Brother Przygotowania do wyjazdów 10 13.11.2009 11:39
Ameryka Południowa 2010 Pretor Umawianie i propozycje wyjazdów 10 31.03.2009 18:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.