Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2008, 14:27   #1
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie jak to dobrze zrobić?(długa wyprawa)rady techniczne.

moi mili potrzebuję wszystkich dobrych rad gdzie zajrzeć na co zwrócić szczególną uwagę w co się wyposarzyć?,co ze soba zabrać na dość długa wyprawę mam zamiar z moją piękniejsza połową wybrać się na sycylię(w kiewtniu 2009) i nie chcę aby Afri sprawiała nam większe problemy.mam RD04 Z 91r. wbrew pozorą zadbana nie katowana ma sporo na budziku bo 140tys.nowe sprzęgło koleżanki i koledzy czekam na rady.Głównie chodzi mi o rady dotyczące moto bo co do wypraw to jesteśmy zaprawieni w boju parę lat jeździłem ciężarówką po europie.piszę tak wcześnie bo zima i można na spokojnie coś pogrzebać.ps.zawsze dobrze posłuchać kogoś bardziej doświadczonego.
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 17:06   #2
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Fatalnie się to czyta. Popraw proszę. Jakieś przecinki, wielkie litery po kropce. Łatwiej się skupić i cokolwiek zrozumieć.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 19:37   #3
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Fatalnie się to czyta. Popraw proszę. Jakieś przecinki, wielkie litery po kropce. Łatwiej się skupić i cokolwiek zrozumieć.
chyba coś z kompem mam nie tak zaraz poprawię
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 19:51   #4
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie

moi mili potrzebuję wszystkich dobrych rad gdzie zajrzec na co zwrocic szczegolna uwage w co się wyposarzyc?,co ze soba zabrac na dosc dluga wyprawe mam zamiar z moja piekniejsza połowa wybrac się na sycylie(w kiewtniu 2009) i nie chce aby Afri sprawiala nam wieksze problemy.mam RD04 Z 91r. wbrew przebiegowi zadbana nie katowana ma sporo na budziku bo 140tys.nowe sprzeglo kolezanki i koledzy czekam na rady.Glownie chodzi mi o rady dotyczace moto bo co do wypraw to jestesmy zaprawieni w boju pare lat jezdzilem ciezarowka po europie.pisze tak wczesnie bo zima i mozna na spokojnie cos pogrzebac.ps.zawsze dobrze posluchac kogos bardziej doswiadczonego.wyciolem polskie znaki lepiej?
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 20:11   #5
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Najlepiej: zapasowa pompa i regulator napięcia. Dętki, łzki do opon jakiś miernik elektronów. W sumie wez jeszcze olej na dolewki. Wiecej Z NIEZBĘDNYCH rzeczy raczej w długą trase nie potrzebujesz. A tak poza tym to takie duperele eksploatacyjne które mogą Ci się skonczyc na trasie. No i dobrze wyposażona apteczka. NIech ktoś jeszcze cos dopisze
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 20:19   #6
SzymonBBI
Czeladnik
 
SzymonBBI's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 449
Motocykl: RD04 HRC
SzymonBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 4 dni 2 godz 37 min 13 s
Domyślnie

Ja bym polecił listę Mistrza Podosa.
SzymonBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 20:24   #7
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

A ja kumam sens wypowiedzi. Sam lubię zapodawać długie zdania. Kolega Chomik wali w stronę czarnego lądu, to rozumiem że to teraz ty wieczny przejąłeś jego stanowisko "Głównego przecinko-gramatyka forum".
Co do twojego pytania to myślę że najlepszym sposobem na podpowiedź co jak i gdzie jest przeczytanie pewnej ilości postów , kolegów co już trochę dupska odparzyli na motorkach i to nie tylko Afrykach. Na początek zaczął bym od sławetnej już poniekąd "listy Podoska" - czyli co zabrać by twój motor ważył jak twoja ciężarówka. A tak poważnie to warto przyjrzeć się jej skrupulatnie i wykreślić pewne punkty w zależności od celu wyprawy. Warto tez sięgnąć do starszych postów z wypraw, przeczytać je na zasadzie całkiem miłej lektury ale zwracając szczególną uwagę na to co sie komu zepsuło po drodze , jakie dokumenty na granicach i w takcie przejazdów przez kraje musisz mieć, jak zachowują się lokersi w stosunku do przyjezdnych, ceny hotelów, campingów i czy jest możliwość "na dziko". Co do wypraw bardziej egzotycznych (np. afryka, syberia), to sprawa zaczyna sie tu koplikować bo tam juz więkasz dzicz a organizacja i logistyka przd wyjazdem potrafi zniechęcić. Przeczytaj posty dotyczące na temat obecnie wyruszającej wyprawy do afryki - duzo info na temat szczepień, wiz itp. oraz na strone wyprawy http://www.motopodroze.pl/. Stron tego typu jest kilka wiec jest gdzie sie uczyć. Wejdź rownież na forum typowo poswieconemu podrużom na moto http://www.advrider.pl/index.php?sid...f45a1b322be4ed.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2008, 22:28   #8
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Faktycznie można sie zapakowac jak Podos ale można też zrobic to jak Magnus&Justyna i Ltd454 jadąc do Azji. Rzeczy niezbedne i tyle.
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 00:07   #9
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Nie chodziło mi o polskie znaki. Chodziło mi o podstawy gramatyki.

To co koledzy napisali - regulator i pompa. No ale zima za pasem, więc spokojnie możesz zainwestować w płytkę R2D2. Jeśli chodzi o regulator - zrób przede wszystkim pełny przegląd konektorków wraz z czyszczeniem ich i psikaniem jakimś kontaktowym szprejem. To przedłuży życie Twojego regulatora, co nie oznacza, że nie masz brać zapasowego. Jeśli istnieje taka możliwość zabierz zapasowy. Nic nie waży, miejsca nie zajmuje, a tyłek na pewno uratuje.

Dętki to oczywista oczywistość. Łyżki do opon? Zdania są podzielone. Opony dętkowe zmieniłem jedną łyżką (mówię o tylnych TKC i T63). Bezdętkowych nie zmieniałem łyżkami, ale z doświadczenia wulkanizatorskiego wiem jak ciężko, nawet na maszynie, zdjąć oponę bezdętkową z dętkowej obręczy AT. Dlatego zawsze, jeśli tylko mogę, kupuję opony TT.

PS: do głowy mi jeszcze przyszło:
-kilka szprych,
-zapasowy filtr powietrza (gdybyś na przykład zamoczył papieraka przy pokonywaniu głębszej wody na RD04 z niskim wlotem powietrza),
-kilka zakuwek, zapinek łańcucha, a może nawet kawałek łańcucha. Byłem na jednej takie wycieczce, na której owe fanty poratowały nam tyłek. Łańcuch spadł i zakleszczył się kilkoma ogniwami na zębatce zdawczej. Ogniwka przestały się w ogóle obracać i trzeba było (z braku możliwości kupienia nowego napędu) usunąć ten kawałek łańcucha zastępując go zapasowym odcinkiem.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 29.09.2008 o 00:12
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 08:27   #10
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Nie chodziło mi o polskie znaki. Chodziło mi o podstawy gramatyki.

To co koledzy napisali - regulator i pompa. No ale zima za pasem, więc spokojnie możesz zainwestować w płytkę R2D2. Jeśli chodzi o regulator - zrób przede wszystkim pełny przegląd konektorków wraz z czyszczeniem ich i psikaniem jakimś kontaktowym szprejem. To przedłuży życie Twojego regulatora, co nie oznacza, że nie masz brać zapasowego. Jeśli istnieje taka możliwość zabierz zapasowy. Nic nie waży, miejsca nie zajmuje, a tyłek na pewno uratuje.

Dętki to oczywista oczywistość. Łyżki do opon? Zdania są podzielone. Opony dętkowe zmieniłem jedną łyżką (mówię o tylnych TKC i T63). Bezdętkowych nie zmieniałem łyżkami, ale z doświadczenia wulkanizatorskiego wiem jak ciężko, nawet na maszynie, zdjąć oponę bezdętkową z dętkowej obręczy AT. Dlatego zawsze, jeśli tylko mogę, kupuję opony TT.

PS: do głowy mi jeszcze przyszło:
-kilka szprych,
-zapasowy filtr powietrza (gdybyś na przykład zamoczył papieraka przy pokonywaniu głębszej wody na RD04 z niskim wlotem powietrza),
-kilka zakuwek, zapinek łańcucha, a może nawet kawałek łańcucha. Byłem na jednej takie wycieczce, na której owe fanty poratowały nam tyłek. Łańcuch spadł i zakleszczył się kilkoma ogniwami na zębatce zdawczej. Ogniwka przestały się w ogóle obracać i trzeba było (z braku możliwości kupienia nowego napędu) usunąć ten kawałek łańcucha zastępując go zapasowym odcinkiem.
dzięki właśnie o takie kruczki mi chodzi.Za gramatykę z góry przepraszam.
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lekkie enduro na długą podróż Tofel Lejdis 98 11.10.2017 11:47
Jaki olej do singla na długą wyprawę? Lupus Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 05.10.2017 22:46
Rady i porady CB 400 FOUR calgon Inne - dyskusja ogólna 10 04.07.2013 23:03
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 06:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.