Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.11.2017, 15:05   #71
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 56 min 17 s
Domyślnie



Nie napiszę znowu w domu bo w naszym kraju może to być zrozumiane dosłownie i może jacyś działacze strażnicy mnie odwiedzą , ale przyjemnie jest wracać w znane miejsca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 11:59   #72
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 55 min 35 s
Domyślnie

Marku, a propos butów - ja od lat jeżdżę w Forma ATV (teraz się nazywają Adventure) i bardzo sobie chwalę. Są dosyć wysokie (3 klamry) fajnie się w nich jeździ i wygodnie chodzi. Dużo w nich łaziłem po różnych pagórkach, zamkach, lasach i innych bunkrach zarówno w chłodne jak i bardzo upalne dni i nie zdarzyło mi się otrzeć stóp. Jedyny (moim zdaniem) minus to fakt, że gdy leje deszcz, to dosyć szybko zaczynają przemakać. Może być to też kwestia wieku moich kapci i braku impregnacji. Biorąc pod uwagę gdzie jedziesz, nie powinno to być problemem.
Najlepiej by było, gdybyś podjechał np. do Moto-Top przy Wielickiej i przymierzył (Adam Dukała zawsze je ma na stanie), gdyby Ci podeszły pewnie uda Ci się kupić za 7 stówek z groszami. Są trwałe, bo ja moje cioram od dobrych kilku lat (przynajmniej 5, jeśli nie więcej) i się ciągle mocno trzymają.
Dostępne są w wersji brązowej i czarnej, wyglądają jak na obrazkach poniżej.

forma-adventure-boot-34791.jpg


Forma-TERRA-BLACK.jpg
__________________
AT RD07A, '98, HRC

Ostatnio edytowane przez jochen : 28.11.2017 o 12:07
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 15:30   #73
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Ja polecam Haix fire Eagle.Kupilem i nie chce zadnych innych hadr enduro adv off i tak dalej mada faka....Jak widze jak jezdzisz i gdzie to to bedzie bomba dla ciebie.Zrobisz jak chcesz...Pozd
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2017, 17:38   #74
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Ja polecam Haix fire Eagle.Kupilem i nie chce zadnych innych hadr enduro adv off i tak dalej mada faka....Jak widze jak jezdzisz i gdzie to to bedzie bomba dla ciebie.Zrobisz jak chcesz...Pozd
Myku, napisz cos o nich.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 01:39   #75
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

To sa buty strazackie firmy Haix.Piewszy raz zobaczylem je u goscia w lipcu na Stella Alpina.Gosc byl juz tu i tam i przysiegal ze sa wspaniale.Zainteresowalem sie i troche to trwalo zanim kupilem.Wiecej na stronie producenta.Model Fire Eagle
www.haix.de
Mam model nizszy bo sa tez wysokie.Wykonanie,membrana i komfort na najwyzszym poziomie.Szybkie sznurowanie itd.Mnie przekonaly i nie chce nic innego.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 07:30   #76
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,389
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 52 min 10 s
Domyślnie

Czy te buty maja podnosek (metalowy badz plastikowy)?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 11:01   #77
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Maja podnosek plastikowy,wiec nie bedzie zimno w palce.Przody sa pancerne,ale ze w DCT nie trzeba zmieniac biegow wiec jest to bez znaczenia.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 07:13   #78
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 56 min 17 s
Domyślnie

Pokrótce napiszę że poprzednio było sporo cieplej , teraz jest lepsza przejrzystość powietrza




Droga do Masady od miasta Arad





Arad żydowskie miasto wybudowane na pustyni , w którym głównym językiem jest rosyjski , niestety oprócz rosyjskiej inteligencji zaimportowano też różnej maści kombinatorów, niebieskich ptaków , część nawet nie jest żydami , kupili tylko papiery .Faktem jest że w Izraelu rosyjskie kobiety rodzą dzieci i nie jest to jedno dziecko . W mieście żyją Beduini , fellasze i nie wiadomo kto jeszcze . Nie wiem czy znajdzie się gdzie indziej w Izraelu knajpa o nazwie Putin , ale tutaj nie dziwię się że jest


Droga z Arad nad morze martwe , całkiem , całkiem


Strefa przemysłowa





Stara droga do Eilatu




Krater Ramon



Długa prosta do Eilatu , rozrywką były tylko czołgi na poboczach i te wożone ciężarówkami . Linia kolejowa kończy się w Aszkelon



Generalnie chłodno 17 stopni w drodze przez góry , drogą 90 byłoby 24 stopnie , tylko ta prosta


No i co tu zrobić z tym fantem 😎


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 20:28   #79
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 56 min 17 s
Domyślnie

Zachodni brzeg był całkiem przyjemny i świetny motocyklowo , do pewnego momentu . Droga 458 super i krajobraz będący połączeniem Toskanii z Chorwacją . Wszystko pięknie do momentu gdy nie zdecydowaliśmy się aby dzień zakończyć w Nablus . GPS trochę namieszał bo miał włączoną opcję omijania strefy C . Dzięki temu trafiliśmy do 100 % arabskiej chrześcijańskiej wioski na zachodnim brzegu .
Akurat stanęliśmy przed restauracją to przy okazji zamówiliśmy obiad , okazało się że w środku cały autobus protestantów z Bostonu a właściciel próbuje im sprzedać lampki oliwne w kształcie gołąbka pokoju z namalowanym krzyżem jerozolimskim , rzekomo robione tutaj , a peniądze mają iść an biednych bo w wiosce bieda , z tym ostatnim mogę się zgodzić . Nam też próbował sprzedać ten kicz z Chin i wybrał sobie na ofiarę moją małżonkę , a ona jako dobra żona powiedziała że musi zapytać się męża . Gdy wyszedłem z toalety została mi przedstawiona oferta , „ ten pan nam chce sprzedać gołębia a jako żona pytam cię i masz odpowiedzieć że dziękujemy . Postawiony pod ścianą zastanawiałem się jak dobrze z tego wybrnąć . Użyłem sprawdzonej metody , prawa ręka na sercu uśmiech na twarzy i jedno słowo szukran.
Taybeh nie dosyć że ma własny minibrowar i produkują piwo i wino , to jeszcze organizują oktoberfest dużo jedzenia , zespoły muzyczne palestyńskie i izraelskie . Pani nas tylko ostrzegła aby nie pić piwa w Nablus a butelkę wyrzucić daleko od Nablus.


Tak do końca nie rozumiemy tego zachodniego brzegu . Na razie nie trafiliśmy jeszcze na prawdziwy checkpoint , zawsze wjeżdżaliśmy z boku . Na wjeździe do Taybeh witała nas tablica z informacją że pobyt na tym terenie dla izraelskiego obywatela jest niebezpieczny , ale jeżdżą tam auta z izraelskimi tablicami . Gdy wjechaliśmy na drogę 60 wiedzieliśmy że nie jest dobrze , to jest jedyna arteria komunikacyjna dla transportu ciężarowego i osobowego a miasta arabskie to przeludnione tereny , tak jest w przypadku Nablus . Wjechaliśmy do niego niejako od tyłu , przez jakąś górę , tam skończyła nam się droga ale była możliwość przejechania przez osiedle żydowskie . Pani żydówka gdy usłyszała że jedziemy do Nablus i mamy tam hotel to życzyła nam szczęścia, wtedy jeszcze nie rozumiałem co miała na myśli . Po pierwsze miasto jest na stromym zboczu z wąskimi uliczkami , 1 km jechaliśmy to za dużo powiedziane , bo szybciej byśmy zaszli na nogach , ponad godzinę w pewnym momencie zacząłem gasić silnik . Transport publiczny nie istnieje , są tylko taksówki , ale jaki jest sposób ustalania trasy nie wiem , bo ludzie chodzą obok taksówek pytając o kurs i idą dalej . Punkt GPS gdzie był nasz hotel , nie był tym punktem , trzeba było zapytać kilka osób które dzwoniąc ustaliły gdzie to jest i musieliśmy wrócić do gry w korek . Hotel zajmuje ostatnie piętro budynku bodajże 9 ale Beatka usłyszała od ludzi że recepcja jest na 6 tym , tylko że w windzie był jeden guzik z napisem 10 . No ale w końcu się udało zameldować , w recepcji flaga palestyńska , zdjęcie Arafata i właściciel który jakby mógł to by nas całował po rękach . Generalnie zero turystyki , nieliczni którzy trafiają pewnie korzystają z wyspecjalizowanych przewodników , bo samemu jesteśmy zostawieni na pastwę losu. Udało nam się trafić i obejść suk , czasem słyszeliśmy Hello , welcome , ale jeden nam powiedział szalom i wtedy zaczęliśmy się zastanawiać czy aby na pewno jesteśmy w dobrym miejscu . Nie da się korzystać z żadnych planów bo nie ma czegoś takiego jak informacja turystyczna , a jak tutaj działa policja to nie chcę sobie nawet tego wyobrażać . Dojazd karetki do kogoś to koszmar . Standard to zatrzymywanie się na drodze , wypakowanie , pakowanie albo tylko rozmowa z kumplem a wszystko w kakofonii klaksonów . Teraz kombinuję jak najszybciej się stąd ewakuować



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 08:47   #80
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 56 min 17 s
Domyślnie






















Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
..Izrael - prom yeuop Przygotowania do wyjazdów 15 13.12.2016 14:55
gps izrael miccal Inne tematy 3 20.03.2014 13:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.