Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.01.2014, 19:27   #21
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Karolina ,widziałem Twoją fotke już wczoraj.Zastanawiałem się co się wozi w takim kontenerze? Ale na to bym nie wpadł,nie byłem na wyspach.
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 02:36   #22
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 35 min 12 s
Domyślnie kuferek

Uśpieni? No to mogę trochę pograsować

Johny, ten temat jest otwarty dla offtopów, tutaj nie będzie dnia drugiego ani kontynuacji konkretnego wątku. Niech się toczy i żyje

I tak, Ravi, mogę odpowiedzieć Ci na pytanie o zawartość kuferka…

1.jpg

Kuferek jest sprytnie skonstruowany, pewnie w projekcie maczał palce jakiś Polak… angielscy spece z tzw. workshopu… eh, to też będzie obszernym tematem.

Wygląda mocno kontenerasto, prawda? Ale zachowuje się przyzwoicie na drodze. Nie wpływa znacząco nieprzyjemnie na poruszanie się motocykla przy dużych prędkościach autostradowych, nie powoduje shimmy, jedynie zawirowuje powietrze za plecami i potrafi nieprzyjemnie podwiewać kurtkę, jeśli się dobrze warstewek nie zakitra…

2.jpg

Jest wąski! Nie miałam problemów z przesmykiwaniem się między autami w korkach, większy opór materii sprawiały lusterka. Dopiero pod koniec mojej przygody z kurierowaniem udało mi się nim ze dwa razy przyhaczyć podczas mocnego slalomowania z pochyłem…

Jest pojemny! Zazwyczaj obie boczne komory były załadowane moimi gratami typu: nieprzemakalne ciuchy w ilości dużej… drugie rękawiczki, „stuptuty”, ze dwie pary spodni, kurtka, szalik, czapka, itp… do tego termos, prowiant, smar do łańcucha, podręczny kompresorek, apteczka, torba kurierska, mapa… natomiast cała powierzchnia „górna” była przeznaczona do przewożenia różnych różności… Na pokrywie niezmiennie przyklejony kawałek papieru z wydrukowanym rozmieszczeniem kodów pocztowych po Londynie…

7.jpg

Bonusem w hondzie nc700 jest schowek w tzw. „baku” Zbiornik paliwa znajduje się gdzieś pod siedzeniem, więc zostaje spory kawałek placu pod klapą przed kierowniczką… O tu, gdzie wskazuje kotek.

4.jpg

I co wozi tam kurierka? Torebkę! A w niej: aparat fotograficzny, trytytki, klucze, szmatkę do przecierania kasku, chusteczki do przecierania twarzy i odczarniania rąk, taśmę na gada, drugą nawigację w razie W, mały scyzoryk [zakazany], suszone mango, gdyby zabrakło jedzonka gdzieś Wpizdu [takie miejsce, do którego często zdarzało mi się jeździć], okulary przeciwsłoneczne, niezbędne kabelki wtykane do gniazdka akumulatorowego… I jeszcze jedna mapa

5.jpg

A co z zawartością?

Zdarzało mi się wozić różne rzeczy. Wspomniałam już o seduchu… Kurierzy z mojej firmy często krążyli między szpitalami, woziliśmy próbki krwi, moczu, jakieś wycinki histopato… i inne zamrożone mniejsze lub większe części ciała w pudełkach ze styropianu… czasem też do oddziału męskiego Były też listy do pacjentów, te zazwyczaj jechały właśnie w stronę Wpizdu. I obszerne dokumentacje zapakowane w wielkie czerwone torby…

Kolejnym stałym punktem było chanel… rozwożenie pięknie zapakowanych kosmetyków klientkom/klientom. Dobrze, że chanelowcy nie widzieli w jakim towarzystwie w kufrze potrafiły te śliczne torebki podróżować… eh, banany i winogrona często nie przetrzymywały podróży na motocyklu… raz na jakiś czas trzeba było zrobić deburdelizację w firmowym kuferku, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i zapanować nad wszystkim. Nad większością… Bywały dni, że można było z nudów zrobić nawet to

Woziłam też ubrania i akcesoria od projektantów do studiów fotograficznych i w drugą stronę. Moja koleżanka dostała kiedyś zlecenie odebrania kluczy od pewnej pani, udania się do jej domu i przywiezienia jej konkretnej sukienki z szafy… Ja za to dostałam kopertę z kasą i dokładną instrukcją pisaną i obrazkową gdzie i jakie buty mam kupić.

Kina! Filmy w walizkach… Universal i płyty, bilety. Biuro wizowe i pędzenie z paszportami, świeżo zawizowanymi, na lotnisko, żeby zdążyć dostarczyć dokument przed odlotem samolotu… Lody z przepysznej lodziarni w centrum… Cukierki w prezencie… Kwiaty [o biedne w tym kufrze, szczególnie kiedy przyszło im podróżować w towarzystwie skrzynki z filmem]… Paczki na dworce kolejowe… Soki odchudzające… I w końcu koperty, listy między bankami i firmami.

3.jpg

Były też zlecenia z orange, wymiana popsutych telefonów na sprawne. Najbardziej znienawidzone, bo płatne marnie i od sztuki - niewdzięczne okrutnie. Trzeba było użerać się z ludźmi, pilnować, żeby odebrać dobry telefon, czasem pomóc wyciągnąć kartę sim i jeszcze wpisać poprawnie godność człeka i robić to wszystko w ekspresowym tempie. Szukanie adresów, niejednokrotnie po slamsach, generowało jedne z soczystszych wiązanek, o jakie bym się nie podejrzewała, a jednak potrafiły się zrodzić w mojej głowie… Taszczenie ciężkiej torby pełnej kasy w postaci nowych iPhonów i samsungów. To były maratony. Podobną fuchą było odbieranie zakupów ze sklepu argos i rozwożenie klientom. Lub rozprowadzanie paczek amazonowych.

Sama jestem ciekawa co niezwykłego mogłam przewozić… Większość pakunków była przecież bardziej niezidentyfikowana…

A oto kurefek weekendowy Kto zgadnie co w nim?

6.jpg

Kszszy, kszszszyyyy…. 5-1-7 are you empty? Kszyyyy kszy
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 10:57   #23
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Ja rozpoznaję rakietę do squasha
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 11:53   #24
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Blisko ale to nie to...
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 11:59   #25
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Kłębek wełny dla kota?
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 12:09   #26
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 22 min 19 s
Domyślnie

W reklamówce kapusta na gołąbki?
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 12:24   #27
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 39 min 26 s
Domyślnie

W reklamówce melon?
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 12:25   #28
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,729
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 5 godz 9 min 38 s
Domyślnie

rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 17:19   #29
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

w reklamowce slomiany kapelusz
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2014, 17:48   #30
pies_kaflowy
psim sfendem
 
pies_kaflowy's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Bedford, UK
Posty: 66
Motocykl: XL1000 trzy kolory
pies_kaflowy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 12 godz 19 min 34 s
Domyślnie


Przysmak emigranta czyli Kulki Mocy ?
__________________
* * *
Od urodzenia skazany na sukces,
a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.

* * *
pies_kaflowy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.