Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.11.2012, 19:14   #1
electro


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 160
Motocykl: nie mam AT jeszcze
electro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 13 min 51 s
Domyślnie zimie stop - gdzie na tydzień? Grecja/Turcja/???

Cześć,

Motocykl gotowy do dalekiej turystyki, skończyłem pełny serwis, mam stelaż na torby, grubą kierownicę, gps a podobno w sobotę dopłynie w końcu zza wielkiej wody duży zbiornik acerbis. Miałem ruszać do Maroko, ale moja luba obiecała, że jak poczekam do marca, to pojedzie ze mną na drugim motocyklu (chyba będzie transalp, chociaż nie chcę się wtrącać - niech sama wybierze, bo na cb500 na Trasie Transfogaraskiej przycierała podnóźki).

Ale ja zimy jeszcze nie chcę! Dokąd śmignąć na południe na tydzień, żeby było ciepło, ładnie i dużo szutrów? Może Grecja? Turcja? Macie jakieś opracowane trasy/rejony/ślady gps? Jutro zaczynam siła wymuszać tydzień urlopu i może na przyszły tydzień w drogę? A może ktoś chce dołączyć?
electro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2012, 19:25   #2
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Może Albania, Czarnogóra?

Sporo na forum było na ten temat
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2012, 20:43   #3
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...miej świadomość, że znaczna część Turcji leży na wysokościach grubo powyżej tysiąca metrów.
Drogi, którymi jechałem od wschodu na zachód oscylowały pomiędzy 1400mnpm, a 2500mnpm i temperatura potrafiła spaść do 4stC w połowie września!!!
Turcja to oprócz kurortów nad morzem Śródziemnym i Egejskim, tez kurorty narciarskie! Byś się nie zdziwił z tym "zima stop".
Nawet oferty są w rodzimych biurach podrózy Narty w Turcji
...o ofertach Narty w Grecji nie słyszałem, aczkolwiek jakieś tam górki mają do pośmigania w ichnim(krótkim)sezonie.
Mapka poglądowa na tureckie wysokości...legenda dolny prawy róg



Propozycja Grega jest trafniejsza, ale tam też najpierw trzeba się dostać, a droga przez góry...
Zerknij na relację kolegi Rychu72, który jechał na Bałkany zachodnie około miesiąca temu!
Zanim słońce ujrzał, to trochę...zresztą zobacz, bo fajna relacja!

LINK: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15260

POzdrawiam, zazdroszczący Orzep
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 07:39   #4
dentysta
 
dentysta's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: ???
Posty: 48
Motocykl: KTM 990 ADV r
dentysta jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 2 godz 33 min 24 s
Domyślnie

Ja tez namawiam cię na Czarnogore i pomysl o zobaczeniu Ohrid i wielkich jezior Macedonskich.naprawde polecam
Jeśli chcesz zachaczyc o Sarajevo to mam namiar na hostel w centrum 200-300 metrów od starego miasta za 8euro za osobę mam nadzieje ze sie nic nie zmieniło
dentysta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 12:06   #5
electro


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 160
Motocykl: nie mam AT jeszcze
electro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 13 min 51 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi!
Zobaczę dzisiaj jak z urlopem. W weekend ma w Polsce sypać, więc chyba muszę wlać zimowy płyn do spryskiwaczy w moim dr650 ;-) Taki żarcik.
electro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 12:54   #6
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Hehe,Czarnogora ,to chociazby jak sama nazwa wskazuje to tam sa gory i poczatkiem grudnia moze juz byc snieg.
Zreszta sprawdzcie sobie prognoze pogody, za tydzien w prawie calej Europie temperatura spadnie o okolo 7 stopni, na drogach bedzie bardzo slisko, zapowiadaja opady.
Znajomy byl w Syrii i Jordani w lutym-marcu, myslal,ze sie wygrzeje,a sie okazalo,ze tylko kilka razy sciagnal kurtke.
Turcja to jak wspomniaj Orzep prawie same gory, czyli zimno, a w wielu miejscach sniegu wiecej niz w Polsce
Zostaje Afryka a zima to napewno nie w gory, czyli Maroko i Atlas odpada, bo tam czesto sniegu metr.
Jak bylem tego roku w kwietniu,to jeszcze sniegu w gorach napadalo pol metra w ciagu jednego zalamania pogody.
Zostaje pustynia, tam moze byc troche cieplej,a napewno nie bedzie sniegu.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl

Ostatnio edytowane przez Mirmil : 27.11.2012 o 13:02
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kamerun w zimie 2014 - luty lub marzec Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 23.03.2014 03:50
Bułgaria, Grecja, Turcja Zograf24 Umawianie i propozycje wyjazdów 20 23.06.2013 20:29
akumulator w zimie monkees Układ elektryczny i zapłonowy 11 16.11.2012 08:18
Odpalanie po zimie Reinchardt Inne tematy 42 13.03.2011 21:46
Grecja...Turcja..co tam warto zobaczyć z siodła Afryki??? kamek Umawianie i propozycje wyjazdów 12 15.07.2008 12:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.