Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2011, 15:51   #11
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 17 godz 59 min 28 s
Domyślnie

Witam a więc tak , po przestudiowaniu informacji jakie szparag mi podesłałeś wychodzę z założenia że pierwsze 9 zrobiłem już ostatnio.
Siedziałem 5 h przy motorze do tego zmieniłem nowe króćce gaźnikowe .
Dziesiątego nie robiłem bo po podłączeniu wakumetrów jakiś rozbieżności nie wykryłem jedynie co mi lekko pomogło to , że zwiększyłem mu lekko obroty.
Zdarza mu się to przerywanie rzadko ale jednak zdarza no i oczywiście kula z rana jak go pale na ssaniu zanim załapie to Jezus Maria
Więc chyba jednak muszę szukać gaźników
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2011, 16:30   #12
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferolo Zobacz post
Witam a więc tak , po przestudiowaniu informacji jakie szparag mi podesłałeś wychodzę z założenia że pierwsze 9 zrobiłem już ostatnio.
Siedziałem 5 h przy motorze do tego zmieniłem nowe króćce gaźnikowe .
Dziesiątego nie robiłem bo po podłączeniu wakumetrów jakiś rozbieżności nie wykryłem jedynie co mi lekko pomogło to , że zwiększyłem mu lekko obroty.
Zdarza mu się to przerywanie rzadko ale jednak zdarza no i oczywiście kula z rana jak go pale na ssaniu zanim załapie to Jezus Maria
Więc chyba jednak muszę szukać gaźników
Jakoś ci w te 9 nie wierzę, mi zajmuje to około 6 godzin, a robię to praktycznie non stop ( z tego żyję ). Więc albo zrobiłeś to mało dokładnie albo powinieneś zostać mechanikiem. Punkt 10 jest najważniejszy i właśnie za to ( choć nie tylko ) warto czasem komuś zapłacić . Nie twierdzę, że zrobiłeś to źle, zmierzam do tego, że warto kilka razy powtórzyć procedurę, zanim wymieni się gaźniki.

Sprawdzałeś drożność kanałów wolnych obrotów , Jeśli tak to jak ?
O ile masz wykręcone śruby od składów
Co do synchro, to tylko wierzchołek góry lodowej, sama synchronizacja to znacznie za mało.
I jeszcze jedno, co do wężyków od Air-catów sprawdziłeś Zmieniłeś Czy były ok .
A i jeszcze jedno Luzy na ośkach nie mogą mieć aż takiego wpływu na odpalanie na ssaniu.
Coś tam jest powalone w tych gaźnikach.

Powiem w prost, często przyjeżdżają do mnie motocykle które ktoś robił sobie sam w garażu i trzeba robić wszystko raz jeszcze od nowa. I nie tylko o Afrach mowa.
Oczywiście możesz mieć gaźniki do wymiany, ale w siódemkach jak na razie to sporadycznie się zdarza, raczej jest to choroba geriatryczna, która właśnie dopadła czwórki
Pozdrawiam
Szparag.

Ostatnio edytowane przez szparag : 05.08.2011 o 16:41
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2011, 20:07   #13
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 17 godz 59 min 28 s
Domyślnie

hmm tak czytam i czytam i w sumie to dochodzę do wniosku ,że może po prostu wyślę ci je szparag.
Jak je zreanimujesz lub okaże się że nie da rady to będę wiedział na 100 % a tak to tylko gdybanie i domysły co może być źle.
A skoro ty i tak robisz takie rzeczy na co dzień to nie będziesz miał problemu tego zdiagnozować oczywiście o ile chcesz i masz czas na takie coś
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2011, 20:18   #14
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Problem w tym , że bez motocykla nie da się wyregulować gaźników, więc pomysł marny.
Nawet jeśli wsadził bym je do siebie, to i tak u ciebie nie będzie tak jak ma być.
Możesz jedynie je podesłać w celu diagnozy, oraz porządnego czyszczenia, co do ustawienia to lipa, niestety.
Jeśli jednak chciałbyś je wysłać to wal na .
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gniazdo zapalniczki Pirania Wszystko dla Afryki 36 08.11.2019 10:29
Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek ? skklub Umawianie i propozycje wyjazdów 3 18.04.2013 08:34
Gniazdo a_gucha Wszystko dla Afryki 47 27.06.2012 00:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.