Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 28.05.2018, 11:15   #1
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie Obniżenie Afry. (tak, OBNIŻENIE! )

3 rok jeżdzę Afryka z 1993. Liczyłem, że jeszcze urosnę ale niestety. Ciąglę 172cm. Tylko czubkami butów dosięgam mimo obniżonej przez Johnego kanapy. No i się męczę. Tzn jeżdze sobie, ale nie mam tej pewności która miałbym na niższym motocyklu.
Wiem, kupić mniejszy. Nie chce
Myślałem o zmianie sprzętu, ale nie luuuubie kupować, wole serwisować to co mam. Względy sentymentalne też ważne. Afra jest w dobrej kulturze technicznej. No i moje gówniane prawo jazdy A2 redukuje ilość interesujących mnie motocykli o 98% bo żaden lekki nie spełnia wymogu mocy do masy, a transalp jest dla mnie za mocny bo ma aż50KM (a ma być 48KM maks..).

Mam pecha do urzedów komunikacji, nie mam ochoty na redukowanie mocy i zmiany w dowodzie.


Czyli obniżamy.

O ile wiem wszystko jest w niej seryjne/fabryczne.

1. Ile można obniżyć?
2. Jakie są metody?
Wymiana amortyzatora na krótszy? Przednie lagi też głębiej w półkę wpuscic, zeby proporcjonalnie było do zabiegów z tylu przeprowadzonych.
Kieeedyś coś o akcesoryjnych łącznikach mi mignęło. Że można kupić. to byłoby nawet super, bo ingerencja niewielka i odwracalna.
Prześwit może się zmniejszyc, jeżdzę tylko po szutrze (chociaż jakby była niższa to kto wie?)
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Obniżenie wydechu? JoseLoco Uklad paliwowy i wydechowy 16 26.01.2014 19:24
Obniżenie podnóżek - gdzie kupie? lotnik Wszystko dla Afryki 2 27.07.2011 22:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.