Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2023, 18:47   #11
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Od kiedy ludzie zaczęli wrzucać trasy do netu to skończyło się enduro. Te wszystkie tety to jedno wielkie nieporozumienie. Komuś przejeżdża przy łikendzie stado motorów pod domem to się wkurwia i zaczynają się akcje z linami i ciul wie czym jeszcze. Chcesz jeździć w spokoju to nie udostępniaj niczego w necie, bo dostęp do tego mają i mądrzy i głupcy.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2023, 19:06   #12
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Hej , w czerwcu będzie RAT-sowanie w okolicach Szczercowa/Bełchatowa. Śledźcie temat , miejscówka do spania przyzwoita , wygód niewiele trasa fajna . Mamy tu parę ciekawych "zawodników " , paru Afrykanerów już się o tym przekonało .
Paru "Advenczerowsom" też szczeny po-opadały .
Dziewczynom z "Baby na motury" dodam że duchem/lucyferem tworzenia trasy będzie Kwiatek.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2023, 20:56   #13
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 416
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 23 min 57 s
Domyślnie

Próbowałem zapisać się do tej grupy ale po serii pytań na wstępnie odpuściłem temat. Chciałem tam dołączyć z czystej ciekawości aby śledzić temat, nie potrzebuję ściągać gotowych śladów.

Uwielbiam samemu wynajdywać trasy, siedzieć nad mapami i układać ścieżki. Nawigowanie i prowadzenie na żywo, szukanie dróg to właśnie to co kocham w turystycznym endurzeniu. Nie jestem zwolennikiem podawania w internecie gotowych tras i akcji typu TET czy te Ratsy. Odbiera mi to całą frajdę z podróżowania. Domyślam się jednak, że są osoby, które nie odnajdują się w terenie i potrzebują gotowca aby wgrać go w GPS i jechać. Mam jednak wrażenie, że trochę bezmyślne robi się takie podróżowanie. Kurczowo trzymać się wytyczonej przez kogoś ścieżki.

TETem jechałem zaledwie kawałek polskiego odcinka bo akurat przebiega koło mojej mieściny i kawałek przypadkiem w Bośni. Przypadkiem bo zorientowałem się, że jadę po tamtejszym TET w momencie jak na wąskiej ścieżce w lesie wykopana była wielka jama w miejscu gdzie trudno ją objechać, kawałek dalej były kolejne. Raczej w tamtym miejscu nikt nie poszukiwał drogocennych kamieni tylko wykopał te dziury bo mu napierdalają przez pastwiska motocyklami dzień za dniem. Droga były powiedzmy "legalna", wynalazłem ją na papierowej mapie topo i po prostu jechałem. Podobnych dróg w okolicy było mnóstwo. Gdyby tylko wszyscy tetowi podróżnicy w ten sposób wynajdywali trasy cały ten spęd rozkładałby się na boki i nie było by syfu. Podobnie na polskim kawałku, który jechałem. Wstyd mi było, że chłopowi pod bramą ryjemy ziemię. Oczywiście robiłem to wcześniej setki razy w różnych miejscach z tą tylko różnicą, że sam a nie dzień za dniem dziesiątki motocykli.

Nie popieram, nie polecam takich inicjatyw. Niech każdy se podróżuje jak chce ale takie gotowe traski kojarzą mi się z wakacjami prowadzonymi za rączkę. Tu jedź, tam śpij, tu zjedz a tam sraj. Orbis travel
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 13:08   #14
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Napisze ,krótko teta sreta czy jak tam zwał to se sam robię ,ewentualnie z dwoma trzema osobnikami
Tak jak Napisał Adagiio ,można dać trasę ale trzeba wiedzieć komu.

Jeszcze taka analogia mi się skojarzyłą.
Siostra mówi o siostrzeńcu ,że gdyby jutuba nie było to by dzieci nie wiedziały jak kupić bułkę w sklepie.
Koniec ode mnie w temacie
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 13:16   #15
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Zeszłoroczne wypady TETem... Rumunia? Super ale najlepsze dni były poza TETem. Polski, zachodni odcinek... super ale najlepszy był pomysł żeby jednak pognać nad morze na noc na plaży. To ludzie robią klimat a nie cyferki w telefonie. To z kim jedziesz i jak się czujesz. Na utartych szlakach trudno o spontaniczność i przygody.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 13:31   #16
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dżony Zobacz post
Próbowałem zapisać się do tej grupy ale po serii pytań na wstępnie odpuściłem temat. Chciałem tam dołączyć z czystej ciekawości aby śledzić temat, nie potrzebuję ściągać gotowych śladów.

Uwielbiam samemu wynajdywać trasy, siedzieć nad mapami i układać ścieżki. Nawigowanie i prowadzenie na żywo, szukanie dróg to właśnie to co kocham w turystycznym endurzeniu. Nie jestem zwolennikiem podawania w internecie gotowych tras i akcji typu TET czy te Ratsy. Odbiera mi to całą frajdę z podróżowania. Domyślam się jednak, że są osoby, które nie odnajdują się w terenie i potrzebują gotowca aby wgrać go w GPS i jechać. Mam jednak wrażenie, że trochę bezmyślne robi się takie podróżowanie. Kurczowo trzymać się wytyczonej przez kogoś ścieżki.

TETem jechałem zaledwie kawałek polskiego odcinka bo akurat przebiega koło mojej mieściny i kawałek przypadkiem w Bośni. Przypadkiem bo zorientowałem się, że jadę po tamtejszym TET w momencie jak na wąskiej ścieżce w lesie wykopana była wielka jama w miejscu gdzie trudno ją objechać, kawałek dalej były kolejne. Raczej w tamtym miejscu nikt nie poszukiwał drogocennych kamieni tylko wykopał te dziury bo mu napierdalają przez pastwiska motocyklami dzień za dniem. Droga były powiedzmy "legalna", wynalazłem ją na papierowej mapie topo i po prostu jechałem. Podobnych dróg w okolicy było mnóstwo. Gdyby tylko wszyscy tetowi podróżnicy w ten sposób wynajdywali trasy cały ten spęd rozkładałby się na boki i nie było by syfu. Podobnie na polskim kawałku, który jechałem. Wstyd mi było, że chłopowi pod bramą ryjemy ziemię. Oczywiście robiłem to wcześniej setki razy w różnych miejscach z tą tylko różnicą, że sam a nie dzień za dniem dziesiątki motocykli.

Nie popieram, nie polecam takich inicjatyw. Niech każdy se podróżuje jak chce ale takie gotowe traski kojarzą mi się z wakacjami prowadzonymi za rączkę. Tu jedź, tam śpij, tu zjedz a tam sraj. Orbis travel
Dżony, jest całkiem spora grupa tych co muszą być prowadzeni za rączkę . Jak słyszę TET to mnie osobiście telepie. Przejechałem część PL - dramat, Litwa - nienajgorzej ale trasa która zrobiłem sam zdecydowanie ciekawsza i mniej asfaltów, to samo na Łotwie. A na tej stronce to mnie powaliła ścieżka kariery. Mistrzostwo.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 14:03   #17
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 55 min 3 s
Domyślnie

Sam widok tych korpobarw na diagramie wymusił wymiotok u mnie. Nie zdołam przebrnąć, przepraszam..
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 14:06   #18
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 26 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Hej , w czerwcu będzie RAT-sowanie w okolicach Szczercowa/Bełchatowa. Śledźcie temat , miejscówka do spania przyzwoita , wygód niewiele trasa fajna . Mamy tu parę ciekawych "zawodników " , paru Afrykanerów już się o tym przekonało .
Paru "Advenczerowsom" też szczeny po-opadały .
Dziewczynom z "Baby na motury" dodam że duchem/lucyferem tworzenia trasy będzie Kwiatek.
Oooo interesująco. Gdzie o tym więcej?

Eee jak wczytałem się w ten diagram to już mi zapał zszedł

Ostatnio edytowane przez dawid8210 : 03.03.2023 o 15:36
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 14:46   #19
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Roxxxbałeś mnie Emek.
Czyli jednak pisząc o GS wiecie w jakim kontekście nie pomylilem się ani o jotę.
Dobrze - nich sobie oni robią te RATsy. Zgodnie z przypuszczeniami nic mi do tego ani nie chce dokładać czegokolwiek do tak prowadzonej akcji.
Naprawdę podziwiam ze ktoś może mieć w głowie taką architekturę. Styl gotycki, rzekłbym.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2023, 15:42   #20
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 225
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 19 godz 47 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Sam widok tych korpobarw na diagramie wymusił wymiotok u mnie. Nie zdołam przebrnąć, przepraszam..
Dzisiaj diagramy, potem naszywki na kurtkach, szacun w gangu, pierwszeństwo do kibla...płatne wycieczki po "tajnych" trasach. Eeech ludzie to sobie lubią utrudniać.
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paszkow adwenture car-los22 Umawianie i propozycje wyjazdów 5 21.05.2017 21:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.