Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 16.04.2008, 22:25   #1
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie Pomocy! Pilna sprawa z kontrolką biegu neutralnego!

Drodzy Koledzy Afrikanerzy!

Mam do Was pilną prośbę o opinię i ocenę sytuacji. Właściwie kupiłem Africę R07 sprowadzoną w bardzo dobrym stanie ze Szwajcarii. Jedyna niepokojącą sprawą jest to, że kontrolka biegu neutralnego nie zawsze się zapala. Sytuacja wygląda w ten sposób, że po wrzuceniu biegu i przejechaniu choćby małego dystansu kontrolka zazwyczaj się zapala, po powrocie do biegu jałowego. Natomiast przy zmianie biegu i powrocie na bieg jałowy bez puszczania sprzęgła kontrolka zapala się tylko niekiedy, czasami pomryguje przez chwilę a na ogół nie świeci się wcale nawet po puszczeniu sprzęgła.

Mam dylemat bo nie wiem czy to czujnik biegu jałowego czy jakiś poważniejszy problem ze skrzynią? Chociaż skrzynia nie przejawia żadnych niepokojących objawów, biegi wchodzą płynnie, jedynka puka, przełączanie bez problemu, brak niepokojących odgłosów, i raczej rozsądek wskazuje na czujnik to jest niepewność, że może to być poważniejsza awaria.

Proszę Was o radę, może mieliście z tym jakieś doświadczenia i możecie pomóc mi nabrać przekonania do zakupu lub odwołania transakcji, bo jeszcze do jutra mam taką możliwość.

Z góry bardzo wam dziękuje!!
Grzesiek
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.