Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.05.2014, 09:57   #11
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 29 min 28 s
Domyślnie

Droga pożarowa może być udostępniona do ruchu. Drogi pożarowe nie są oznaczone na mapach turystycznych PN. Tam szukaj informacji.
Jazda szlakiem Szlaki turystyczne są wyznaczone jako piesze, rowerowe, konne. Jeżeli nie przebiegają wzdłuż drogi udostępnionej do ruchu to pojazdem silnikowym na nie nie wolno wjeżdżać.
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 13:30   #12
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Obszary Natura 2000 - jeszcze bardziej miękkie niż PARKI KRAJOBRAZOWE.
Jeździć można jak się jeździło - po drogach dostępnych.
Cały czas poszukuję co to znaczy ,,drogi dostępne''. Czy chodzi o gminne i ogólnie publiczne oraz leśne udostępnione?
A jak np. traktować pas dwóch kolein wyjeżdżonych ciągnikiem pomiędzy polami? Pomiędzy polem a lasem?
Czy muszą one być ujęte na mapie katastralnej jako droga? Działka prywatna?

Panowie, podrzućcie jakiś trop... Tyle było aktywnych głosów w wątku o lasach, zbierzmy proszę konkrety do kupy.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 13:56   #13
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Jeżdżąc swoim klocem po szutrach wcześniej przygotowuję sobie tracka za pomocą http://www.gpsies.com/createTrack.do na tej stronie jest zakładka z mapą HERE Satellite i szczególnie na niej się opieram rysując dróżki przez lasy. Z mojego doświadczenia wiem , że przynajmniej w moich szeroko rozumianych okolicach (mazowieckie) ta mapa pokazuje drogi dostępne dla pojazdów silnikowych. Jeszcze nie zdarzyło się , żebym na podstawie przygotowanego tak tracka objechał w lesie szlaban czy wjechał pod znak zakaz wjazdu.

PS. nie wiem jak jest z ta mapą w okolicach np. górskich ale do centralnej Polski się sprawdza. Na zdjęciu macie screna z tego programu z zaznaczonymi dostępnymi drogami w pokazanym fragmencie lasu .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 2014-06-02_124459.jpg (340.0 KB, 28 wyświetleń)
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 14:01   #14
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Panowie, podrzućcie jakiś trop... Tyle było aktywnych głosów w wątku o lasach, zbierzmy proszę konkrety do kupy.
Nie dziw sie, ze watek z ustalonymi "zasadami" - konkretny, nie jest miejscem luznych wypowiedzi, mysle ze jesli ktos bedzie miec konkrety do powiedzenia w temacie, zrobi to i niech tak pozostanie. Tymczasem w wolnych chwilach staram sie zrozumiec co mozemy zrobic z danymi z regionalnych geoportali. Przychodzi mi w zasadzie jedna mysl: fajnie byloby, zeby wynikiem wspolnego dazenia bylo zdefiniowanie szlakow motocyklowych z mozliwie najlepsza zawartoscia tyrystyczno-sportowo-poznawcza, i polaczenie ich na jednej platformie, na dzien dzisiejszy najbardziej uniwersalnym nosnikiem sa chyba googlemaps... potrzebujemy nakreslenia zasad technicznych w tej kwestii.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 14:07   #15
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Nie dziw sie, ze watek z ustalonymi "zasadami" - konkretny, nie jest miejscem luznych wypowiedzi, mysle ze jesli ktos bedzie miec konkrety do powiedzenia w temacie, zrobi to i niech tak pozostanie. Tymczasem w wolnych chwilach staram sie zrozumiec co mozemy zrobic z danymi z regionalnych geoportali. Przychodzi mi w zasadzie jedna mysl: fajnie byloby, zeby wynikiem wspolnego dazenia bylo zdefiniowanie szlakow motocyklowych z mozliwie najlepsza zawartoscia tyrystyczno-sportowo-poznawcza, i polaczenie ich na jednej platformie, na dzien dzisiejszy najbardziej uniwersalnym nosnikiem sa chyba googlemaps... potrzebujemy nakreslenia zasad technicznych w tej kwestii.
Myślę, że te "leśne" szlaki , to każdy zachowa dla siebie i nie będzie się z nimi dzielił na ogólnodostępnym forum ponieważ nie chciałby , żeby po "jego ścieżkach" jeździły tabuny motocykli , a za 3 miesiące w tym miejscu odpowiednie służby postawią znak zakaz wjazdu.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 14:13   #16
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 32 s
Domyślnie

Cezarus - sprawdziłam tą mapę i w mojej okolicy prowadzi po legalnych drogach.

W sumie w Urzędzie Gminy mozna się zapytać o to czy dana droga jest droga gminną. Jagienka poprosiła u siebie o mapę dróg gminnych i takową dostała. Tylko jest problem w momencie pojechania "w świat"...
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 16:31   #17
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Sowizdrzał - sprawdź z mapą. bardzo często, jeśli to droga przez las do pól, to jest na mapie, bo to droga wydzielona, z dostępem przejazdu. Tylko to może być ślepa droga, tj. brak dalszej kontynuacji.

NIe każda droga polna to droga - bo jest tylko wyjeżdżoną drogą, a tak naprawdę to tylko jedna wielka działka rolna. Sami rolnicy, właściciele takich dróg, dopóki ktoś masowo nie lata ich "drogami" złego słowa nie powiedzą - w końcu to jest droga. Ważne natomiast dokąd prowadzi i w jakim celu jedziesz, jeśli prowadzi tylko w jedno konkretne miejsce.

Można spokojnie założyć, że jeśli drogi którą widzimy, nie ma na mapie, to nie jest legalna droga. Pozostaje Tobie wyczucie czy to wyjechany pas i możesz przejechać, bo wszyscy tak jeżdżą (ważne że nie leśna).
I odwrotnie - jeśli droga była na mapie, a w terenie nie ma, to raczej na siłę nie jeźdź, bo GPS mówi że można. Bo wyjdzie, że to nie wina GPS,tylko tego co robił mapę, że nie wykreślił starej drogi.

Zawsze możesz się wspomóc:

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 02.06.2014 o 16:38
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 18:30   #18
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Jagienka poprosiła u siebie o mapę dróg gminnych i takową dostała. Tylko jest problem w momencie pojechania "w świat"...
Potwierdzam.
W mojej gminie było to b. łatwe - mapa dróg gminnych jest w sieci. Mam jakieś 100 km ścieżek dookoła domu na legalu - jak dla mnie starczy.

Sąsiednie gminy- męczyłam niekiedy kilka razy, ale w końcu też dostałam. Urzędnik MUSI udostępnić informacje publiczne.

Kolejnym moim krokiem było nabycie w geodezji map 1:50 000, kolorowe ksero, mazak i wyznaczenie sieci legalnego offoadu. Nie ruszam się z domu bez tej mapy.

Czyli - wilk syty i Jagnię zadowolone

Kawałeczkiem mogę się podzielić, ok. 90 km szutrów i polnych dróg:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=kwsswyeqjtvyrmpb
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 18:34   #19
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 29 min 28 s
Domyślnie

Warstwa here satellite na stronie gpsies na moim podwórku wskazuje drogi nie udostępnione do ruchu. Szkoda
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2014, 23:02   #20
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

mygosia, jagna, Cezarus, strobus - zgadza się, mapy gminne czy z nadleśnictw raczej nie kłamią,
natomiast mapy internetowe - niestety bardzo często. Żaden producent map turystycznych czy ogólnych nie odpowiada
za zakazy wjazdu, a tylko pokazuje, że droga _jest_. Czyli wskazówek na ,,gdzieś dalej'' - nadal szukamy...

P.S. Wkoło ,,mojego'' komina Here Satelite też niekiedy prowadzi pod zakaz. Szkoda...

redrobo - trop to też może być konkret i stąd moje wołanie Chodzi m.in. o doprecyzowanie pewnych określeń w przepisach,
bo nawet osoby egzekwujące/tworzące te przepisy mają z tym kłopot (a ich niewiedza wraz z daną im władzą działa na naszą niekorzyść).
A Twoja idea stworzenia mapy legalnych ścieżek off jest bardzo fajna. Jeśli będziesz miał pomysł jak to ogarnąć technicznie,
to ja chętnie się przyłączę. Pomyślałem nawet, że można by wzorować się na takich portalach jak ump.waw.pl, openstreet.org
albo legalnyoffroad.pl, zwłaszcza jeśli chodzi o system dodawania nowych tras. Weryfikacja ich aktualności to już osobny problem.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 03.06.2014 o 15:39
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
lasy , legalny adv , legalny off , sytuacja prawna , zasady jazdy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mile na kilometry czyli Anglik w Polsce JarekAT Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 23.04.2014 07:59
20-ty Międzynarodowy Zlot Transalpa w Polsce igi Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 16.04.2014 21:55
Baja Design w Polsce ? Michal Inne tematy 1 08.03.2013 15:30
Śladów na legalny szwędacz po Bieszczadach potrzebuję King Of Snake Przygotowania do wyjazdów 4 18.07.2012 10:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.