Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.08.2020, 14:25   #31
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Mnie się nie udało puścić gpx z apki na urządzenie. Jeszcze sprawdzę później inną opcję bo juz mi sie to zdarzyło. Mianowicie apka nie działała poprawnie jak nie miała dostępu do lokalizacji a robiłem to na wyłączonej lokalizacji. Jeśli w ten sposób nie zadziała to faktycznie kibel ale na szczęście ta opcja co wrzuciłem działa bez zarzutu więc jakaś opcja jest.
BTW.
Z Garmin Explore nie widziałem żadnej opcji exportu tracka do urządzenia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 14:37   #32
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
(...)
Z Garmin Explore nie widziałem żadnej opcji exportu tracka do urządzenia.
Bo po mojemu to powinieneś inaczej spróbować. Dodajesz swoją nawigację do konta w Garmin Explore przez przeglądarkę (https://explore.garmin.com/). Logujesz się na to samo konto w aplikacji na telefonie czy co tam masz. I teraz pobierasz plik GPX czy wskazujesz wybrany skoro go już masz, otwierasz przy pomocy Garmin Explore (aplikacji), u siebie (Apple iPad) robię to przez polecenie udostępnij i z lisy wybieram Garmin Explore. GPX w ten sposób dodany ląduje na serwerach Garmina i po chwilach kilku także na urządzeniu.

Nie miałem Twojej nawigacji w ręku więc bazuję na tego typu połączeniu z Zumo XT.
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 14:40   #33
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 3 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Bo po mojemu to powinieneś inaczej spróbować. Dodajesz swoją nawigację do konta w Garmin Explore przez przeglądarkę (https://explore.garmin.com/). Logujesz się na to samo konto w aplikacji na telefonie czy co tam masz. I teraz pobierasz plik GPX czy wskazujesz wybrany skoro go już masz, otwierasz przy pomocy Garmin Explore (aplikacji), u siebie (Apple iPad) robię to przez polecenie udostępnij i z lisy wybieram Garmin Explore. GPX w ten sposób dodany ląduje na serwerach Garmina i po chwilach kilku także na urządzeniu.

Nie miałem Twojej nawigacji w ręku więc bazuję na tego typu połączeniu z Zumo XT.
Że w XT tak się da to widziałem. Dobrze by było aby i 66 to ogarniała, bo powinna....
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 14:41   #34
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

ja to z reguły robie po najmniejszej linii oporu. Tracki by kabel i komp do urządzenia. Nigdy nie miałem potrzeby pchać tracków do urządzenia z tela. Raz mi sie zdarzyło że kumpel mi wysłał tracka bezprzewodowo między urządzeniami. No ale sprawdziłem , coś tam sie naumiałem i działa.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 14:46   #35
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 3 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
ja to z reguły robie po najmniejszej linii oporu. Tracki by kabel i komp do urządzenia. Nigdy nie miałem potrzeby pchać tracków do urządzenia z tela. Raz mi sie zdarzyło że kumpel mi wysłał tracka bezprzewodowo między urządzeniami. No ale sprawdziłem , coś tam sie naumiałem i działa.
Ja używam na Garmin Edge i sobie chwalę. Na BWM Navigator 6 jest kibel i muszę po kablu. Super wygodnie jest wrzucić tracka z maila, z telefonu. Pomijam już, że można wytyczyć trasę w OsmAndzie i szybką ją wyeksportować ....
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 17:38   #36
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
...Nie używam żadnych programów Garminowskich tylko bezpośrednio pcham wszystko do urządzania. Mapy łyknął jak Reksio szynkę, podobnie wszystkie ślady. Wszystko ładnie widoczne.
Emek, używasz śladów z innego Garmina czy jakieś inne też? Ja próbowałem z GPX z TET. Plik lądował na karcie albo w pamięci urządzenia, ale nigdzie w menu ich urządzenie nie widziało. Oczekiwał bym je zobaczyć w „saved tracks”, ale może gdzieś indziej powinienem szukać?
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 17:40   #37
Korbol
 
Korbol's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Koziegłowy / Poznań
Posty: 130
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 72000
Korbol jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 23 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
Emek, używasz śladów z innego Garmina czy jakieś inne też? Ja próbowałem z GPX z TET. Plik lądował na karcie albo w pamięci urządzenia, ale nigdzie w menu ich urządzenie nie widziało. Oczekiwał bym je zobaczyć w „saved tracks”, ale może gdzieś indziej powinienem szukać?
Wrzuć w folder GPX.
Korbol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 18:06   #38
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Jak Korbol pisze. W urządzeniu masz folder GPX i tam musisz ślad wrzucić, ewentualnie na kartę pamięci ale tam też musisz założyć folder GPX. Samo wrzucenie do urządzenia nic nie da, musisz mieć w konkretnym folderze, tak samo jak mapy muszą być w folderze Garmin.
Jak tak zrobisz to nie ma bata żeby ich Garmin nie widział.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 18:43   #39
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Korbol Zobacz post
Wrzuć w folder GPX.
Próbowałem, u mnie nie działa. Ale zmotywowałaś mnie i sprawdziłem z PCta przez czytnik kart. Tak dotychczas nie próbowałem. Po przekopiowaniu z PCta, track pokazuje się pięknie na liście w navi. Tem sam plik po przekopiowaniu ze srajfona, nie pojawia się. Zauważyłem też, że pliku skopiowanego ze srajfona nie da się tez otworzyć przez zwykły edytor tekstowy na PCcie, no i srajfon tworzy jakiś dodatkowy mały plik (4kb) o nazwie zgodnej ze wzorcem „.nazwa oryginalnego pliku”. Może to jakiś plik indeksu w iOS albo inny systemowy, co sugeruje kropka na początku nazwy.
Chili u mnie nie działa, ale to nie wina nawigacji.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2020, 20:57   #40
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Okazało się, że file explorer na iOS (tzw aplikacja "Pliki" od Apple) jest zjebanany a problem jest znany. Objawia się przy kopiowaniu na jakąkolwiek pamieć zewnętrzną (dysk, karta SD, pen drive itd). Z niewyjaśnionych przyczyn ww. aplikacja potrafi nie przekopiować całego pliku, co prowadzi do uszkodzenia kopi pliku (to wyjaśnia dlaczego nie mogłem otworzyć przekopiowanego pliku w edytorze testowym) lub dostępność tylko części pliku! Chore!

Ściągnąłem darmową apkę "FE File Explorer" (nie jestem w żaden sposób powiązany) i z niej mogę skopiować plik na kartę przez adapter lub bezpośrednio do pamieci navi przez kabel lighting -> micro USB! Działa bez pudła! W życiu bym się nie domyślił, jakbyście nie napisali "u mnie działa". Widziałem już różne rzeczy w IT , ale żeby file explorer nie kopiował całego pliku, to 1 raz.

Ostatnio edytowane przez zylek : 17.08.2020 o 21:30
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uchwyt/ładowarka Garmin Montana Rychu72 Inne tematy 0 14.05.2019 20:50
Garmin 64ST vs garmin montana 600 przemo77390 Inne tematy 35 17.12.2018 22:09
Garmin Montana 650t Boski-Kolasek Hardware 48 22.07.2012 12:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.