Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2018, 06:10   #1
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 41 min 0
Domyślnie Mata samopompująca z demobilu

Ma ktoś, używa? Moj materacyk wyzionął ducha i teaz chcę kupić matę. Zapewnia minimum komfortu i izolacji od podłoża nawet gdy powietrze zejdzie. Zastanawiam się nad czymś tego typu http://art-fox.pl/karimata-mata-samo...kt-p-1111.html bo zazwyczaj wojskowe klamoty są bardziej długowieczne od budżetowych cywilny h, tylko obawiam się że to po prostu moze się posypać ze starości. Armia miala jakis powod, ze takie rzeczy skresla ze stanu.?
Niby nie pidniądz, ale jak mam się wkurzac, ze kupilem szrot to moze lepiej budżetówkę z sieciówy? Tylko jak czytam w opisie maty, ze wytrzymuje 60 cykli pompowań to mam takie same obiekcje
A moze jednak zdusić wrodzone skąpstwo i kupić cos droższego? Mój matdracyk jakis super tani nie był (fjord ) a po raptem kilkunastu wyjazdach na ktorych go uzywalem (i prez jakies 5-6 lat) jego struktura zrobila się jak sito, co okazało siłę oczywiscie na wyjeździe.
Doradzcie, proszę. , Ew. podlowiedzcie swoje sprawdzone rozwiązania. Priorytetowy priorytet-- małe wymiary po spakowaniu, więc karimaty są na przegranej pozycji.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 06.07.2018 o 06:22
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 08:11   #2
Feel
 
Feel's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa/Kraków
Posty: 235
Motocykl: RD03
Feel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 2 godz 31 min 57 s
Domyślnie

Wojskowe są ok, jako nowe z zasobów też można kupić, nie są pancerniejsze, wszystko zależy od grubości danego modelu. Można znaleźć nawet nowego thermaresta http://m.armyworld.pl/product-pol-54...inal-Nowa.html
Jedyną rzeczą dlaczego zmieniłem to standardowa długość więc przy wysokim wzroście zdecydowałam się na wersję long thermaresta że sklepu górskiego.
Feel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 08:43   #3
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Tank, ja zakupiłem materac z aliexpress: https://www.aliexpress.com/item/Natu...8f534c4dHd1ba4
Ten prostokątny.
Wymiary się zgadzają. Waga też. Bardzo mały po spakowaniu. Waży połowę tego co karimata samopompująca.
Jak przyszedł to go nadmuchałem i byłem rozczarowany - jak się kładłem na boku to kompresowałem go na tyle, że ramieniem i biodrem dociskałem do podłoża pod nim. Z uwagi na specyficzny zawór (brak wystającego "dziubka") nie mogłem nadmuchać do większego ciśnienia. Materac przelażał ze 2 dni w pokoju napompowany i się uleżał i teraz spokojnie da się nadmuchać do większych cisnień. Teraz jest już OK.
Dodam, że jeszcze nie miałem wypróbować go "w boju", gdyż jest to świeży zakup.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 09:03   #4
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 49 min 17 s
Domyślnie

Używam Thermarest od wielu lat i wciąż zadowolony Trzeba tylko wybrać model składany w pół i wtedy zwijany dla zmniejszenia gabarytów. Pzdr
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 09:12   #5
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja mam thermarest z demodebilu NL już od czterech lat bodaj. Samopompa mimo, że rzadko używana wstaje dość szybko i śpi się na tym o niebo wygodniej niż na karimacie - mam model zwijany ale po zwinięciu jeszcze kompresuję ją kolanami i bez najmniejszego problemu wchodzi do cegielni do kufra, który największy nie jest. Jakość uważam zajebista - kupowałem po 35PLN z wysyłką - zassałem trzy sztuki i nadmiar rozdałem znajomym.
Oczywiście był haczyk Wszystkie były dziurawe i to dość mocno - tak jakby ktoś położył je na podłożu z jeżyn
Do pierwszej kupiłem zestaw naprawczy thermarest z Decathlonu /kiedyś były/ do naprasowywania i to jest lipa jakich mało tak więc nie polecam. Polecam natomiast do łatania dziurek/przebić bo to z reguły doskwiera tym matom, cyjanoakryl czyli popularną kropelkę.
Daje się to na dziurkę i czeka. Jeśli ktoś nie chce czekać to można reakcję znakomicie przyspieszyć katalizatorem modelarskim lub... kuchenną sodą oczyszczoną = kropelka na ranę i szczypta sody. Klej twardnieje w mgnieniu oka a resztki sody można zdmuchnąć. Zostaje białawy pryszcz

Ogólnie jeśli markowa mata to polecam. Nie wiem czy wykonanie jest jakkolwiek militarne bo to mój pierwszy thermarest ale daje radę.

m

p.s. teraz dojrzałem, że to z UK army - jest spora szansa, że to jest Thermarest tylko nie cechowany.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 06.07.2018 o 09:17
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 10:17   #6
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mam teraz w Albanii no name. Nie polecam. Rozklelia się w środku. Dzieci śpią na therma. Kupiłem markowy naturhike (z Chin). Zobaczę , ja wypadnie. Podsumowanie. Lepiej markowy używany (tak kupiłem dzieciom ) niż nie wiadomo co
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 10:43   #7
drwalu4
 
drwalu4's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Pawęzów/Tarnów
Posty: 121
Motocykl: RD07a
drwalu4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 47 min 9 s
Domyślnie

Ja używam maty z Decathlonu model Forclaz chyba .Mam go już 3 lata i wszystko pieknie. Jak dla mnie mega wygodny i wysypiam się jak dziecko. Chociaz moja Narzeczona twierdzi co innego :P
drwalu4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 10:55   #8
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Thermatest thermatestowi nierówny.
Swój pierwszy uzytkowalwm z dobrym skutkiem
Przez 20 lat. Przez te lata załapałem parę dziurek
Mimo zaklejenia powietrze uchodziło przez
Całą noc. SKusilem się na taniego Thermatesta
Z Amazon de. 50 euro i shit jakich mało.
Po trzech nocach się rozwarstwil.
Teraz kupiłem znów, ale używke na ebay.
Uzywka była zaledwie kilkukrotnie użyta. Okazała się
Takim samym dobrym egzemplarzem jak ten
Sprzed dekady.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 11:04   #9
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 7 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał drwalu4 Zobacz post
Ja używam maty z Decathlonu model Forclaz chyba .Mam go już 3 lata i wszystko pieknie. Jak dla mnie mega wygodny i wysypiam się jak dziecko. Chociaz moja Narzeczona twierdzi co innego :P
Też takiej używałem, polecam. Pilnować się tylko trzeba, żeby używać jej tylko w namiocie, w dodatku posprzątanym z kapsli po browarach etc - pewnie jak każda tego typu mata dosyć łatwo się dziurawi. Po kilku nocach na "ziemi" przeszedłem na karimatę "kostkową". Pakuje ją pod rolkę i jest gitara.

tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2018, 11:17   #10
Kali89


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Ostrów maz
Posty: 290
Motocykl: Dzik 950
Przebieg: 120000
Kali89 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 19 godz 55 min 0
Domyślnie

Mam Therma z Holenderskiego demobilu, używka miał jedną mała dziurę, załatana budaprenem trzyma już 3 lata. Co prawda sama się nie pompuje i zawsze kilka razy trzeba dmuchnąć ale za 70 zł jest to do przeżycia.

Jak pojawiają się w sklepach typu armyworold to strasznie szybko schodzą.
Kali89 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Śpiwór i mata ex1 Szpej turystyczny - Produkty i Porady 187 02.03.2018 22:17
Mata termoizolacyjna Emek Inne tematy 10 10.11.2017 19:11
Mata samoprzylepna dwustronna ??? krystek Inne tematy 11 20.09.2010 09:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.