Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2011, 12:42   #71
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Bajrasz zlituj się. Napisz coś jeszcze
KOKOS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2011, 15:23   #72
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Dokładnie, przecież już tydzień zleciał !
Pisz Panie, pisz !
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2011, 12:25   #73
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zaplątał się u mnie kolejny odcinek, niesamowitych przygód naszego Tatara. Jest mocno ekscytujący i przełomowy.
Potem, jak powiedział mi Piotrek, nic nie było już takie samo.
No i te fantastyczne obrazki...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2011, 18:06   #74
Cumuulus


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Żory
Posty: 98
Motocykl: Super Terefere 750 3TD na leniuszku
Cumuulus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 14 min 40 s
Domyślnie

Czyżbyś miał jakieś nieoficjalne przecieki przed premierą forumową kolejnego odcinka przygód dzielnego Bajrasza ? Jeśli tak, to podziel się
Cumuulus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2011, 20:29   #75
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mam dwa odcinki, ale nie w trybie z obrazkami. Za to drugi rysunkowy i chyba jest jescze lepszy od pierwszego.
Oba odcinki i kolejne zresztą też, to niesamowite historie i mogłyby robić za zupełnie oddzielne wersje pełnometrażowe.
Obawiam się jednak, że Bajrasz sprzeda wersję "dla ludu" a oryginały zachowa, by delektować się nimi przy szklaneczce tego, czy owego.
Bez zgody autora mogę tylko wspomnieć, że macki pierwszego odcinka sięgają na powrót do Polski, do wioski, której nie ma na mapie, a nazwy jej próżno szukać w spisie dedykowanym. Rzec jeszcze mogę, że lud w niej turecki pomieszkuje. Lud niezwykły... Co Bajrasza łączy z ludem tym?
Ryby siną barwą kłute, a dokładniej ich (ryb znaczy) tatuaż.
Ciekawostka wielką fakt, że motyw ów zaczerpnął sam Sienkiewicz Henryk (lokując na klacie Azji Tuchajbeja) znajdując go w opisie historii, która znana jest w owej wiosce od lat setek, a przekazywana tylko i wyłącznie z ust do ust do dnia dzisiejszego.
Nic więcej dodać nie mogę, ale mam nadzieję, że choć kawałek, bodaj strzęp nawet, przemyci Bajrasz w opowieściach swoich zacnych dalej.
Ów tajemniczy związek lokuje naszego Piotrka w zupełnie innej przestrzeni. Stąd też zresztą tak długo kazał sobie czekać Waszmościom na przekaz w relacji rzeczonej!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2012, 23:27   #76
MISIEK
 
MISIEK's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 125
Motocykl: VFR 750 rc36
MISIEK jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 22 min 51 s
Domyślnie

Bajrasz masz w ryj
MISIEK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 12:53   #77
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Już za chwile...jeszcze trzeźwieję po pysznej zabawie Noworocznej.

Tak dla wypełnienia luki, polecam bloga ekipy LandCruiser&Co:

http://pamir2011.blogspot.com/2011/0...anie-noca.html


.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 18:26   #78
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
...Bez zgody autora mogę tylko wspomnieć, że macki pierwszego odcinka sięgają na powrót do Polski, do wioski, której nie ma na mapie, a nazwy jej próżno szukać w spisie dedykowanym. Rzec jeszcze mogę, że lud w niej turecki pomieszkuje. Lud niezwykły... Co Bajrasza łączy z ludem tym?
Ryby siną barwą kłute, a dokładniej ich (ryb znaczy) tatuaż.
Ciekawostka wielką fakt, że motyw ów zaczerpnął sam Sienkiewicz Henryk (lokując na klacie Azji Tuchajbeja) znajdując go w opisie historii, która znana jest w owej wiosce od lat setek, a przekazywana tylko i wyłącznie z ust do ust do dnia dzisiejszego.
...
Elwood tylko sobie znanym szatańskim sposobem, sczytuje me tajne zapiski. Ma rację jednak, że jest takie miejsce, które w pewien sposób wpłynęło na podróż bez towarzystwa. Miejsce jest to piękne, a ludzie tu mieszkający, bardzo serdeczni.


Ma się wrażenie, ze czas się tu zatrzymał w miejscu









...jest też tam miejsce, które pomimo przeznaczenia, nie wprowadza mnie w stan smutku, a jakoś irracjonalnie pobudza.








mieszkają tu też bociany, a przecież każdy wie, że tam gdzie ci podróżnicy w czerwonych mokasynach zakładają domostwa, tam jest cicho i spokojnie




Nie mylił się też Elwood, że nie wszystko będzie powiedziane, napisane i narysowane. Miejsce zaś zacne i warte zwiedzenia. Każdy kto wybiera się za wschodnią granicę, powinien spędzić tam trochę czasu. Daje to pewien obraz ludzi i miejsc jakich wiele można spotkać w dalszej wschodniej wędrówce. Jako zachętę dodam, że zjeśc tam można wysmienicie, a mieszkańcy przednią okowitę potrafią pędzić.


.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 20:21   #79
MISIEK
 
MISIEK's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 125
Motocykl: VFR 750 rc36
MISIEK jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 22 min 51 s
Talking

o, wystarczyło zmotywować i jest
MISIEK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 23:24   #80
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Kochana Mamo, prosiłaś żebym się ciepło ubierał, nie zaniedbywał posiłków i był ostrożny.. Obiecałem, a przecież wiesz, ze słowa dotrzymuję. Dzięki temu nie straszne są mi syberyjskie deszcze padające od tygodnia. Wieczorny chłód też mi nie straszny. Zakładam kalesony i ciepłą czapkę na noc, tak jak prosiłaś. Sklepów jest tu niewiele, ale dużo przydrożnych barów, a one serwują pyszny barszcz, świetne mięso z grila opiekanego drewnem i wyśmienite naleśniki, więc głodny nie chodzę. Byłem nawet w takim jednym miejscu, gdzie słonina wędzona, chyba bije na łeb, tą robioną przez dziadka Wiktora. Pewnie się z tym nie zgadzasz, bo dziadek był mistrzem przetworów, ale uwierz...warto było przejechać 10tysięcy kilometrów, aby doświadczyć tego smaku. Mam styczność z fantastycznymi ludźmi, którzy na każdym kroku okazują mi dużo ciepła i gościnności. Alkoholu nie nadużywam, bo naród to kulturalny, a i ceniący innych i fakt, że się odmawia……itd., itp………..Ściskam serdecznie, Twój syn Piotr.

Tak by wyglądał początek listu do mamy, ale ostatni list i to w postaci telefaxu -jeśli jeszcze ktoś pamięta co to?- wysłałem w wieku 10lat z kolonii w Darłówku i o dziwo brzmiał bardzo podobnie:

Kochana Mamo STOP jest fajnie i chodzimy na plażę STOP Pani każe mi jeść ogórkową STOP Mam fajnych kolegów STOP Przyślij mi 50złotych STOP Piotr STOP

jem dobrze i smacznie


słaba fota, ale barszcz i domowe kartoszki z wieprzowiną...palce lizać


czasami robię tylko fotkę, bo już sam widok odrzuca!...ale to sporadyczne sytuacje


ten był wyśmienity



Zmarznięty i przemoczony zatrzymałem się za radą Monaha w zajeździe Pallada jakieś 600km od Irkucka. Świetny motel z barem. Motel oferuje ciekawą opcję rozliczenia. Jest na godziny. Kosztuje taka godzina o ile pamiętam 40-50rubli/h, co przy pobycie tylko na noc, jest bardzo korzystną opcja przy cenach innych noclegów. Właśnie tu w tym barze robią tak wyśmienitą słoninę. O słoninie wspomniał mi Monah, ale kilka razy rozmawiając potem z kierowcami i to kierowcami nie byle jakimi. Pętla podczas jednego kursu/objazdu, potrafi mieć 20 i więcej tysiecy kilometrów. Nie jeden bar i nie jedną słoninę kosztowali. Gdy wspominałem o Palladzie, cmokali ze smakiem.:Ooo, najlepsza słonina od Krasnojarska do Czity..

Dotarcie do Irkucka traktowałem jako zamknięcie pewnego etapu. Dalej to co prawda kierunek tak samo daleki i jak się okaże powalająco ciekawy, ale to zawsze powrót i dodatkowo to już ostanie kilometry bycia sam na sam ze swoimi demonami. Irkuck-to taki Happy End. I owszem takim był . Nawet nie zakładałem, ze to będzie tak świetne zakończenie. Ostatnie kilometry, to ciąg grawiejek. Znak mówi 20km robót drogowych. Luz, nawet fajnie, osioł lubi takie drogi. Więc gnamy tak sobie kilometrów...trzysta. Grawiejki, pomimo swej słabej jakości, dają kupę frajdy i absolutnie nie umożliwiają wykroczeń. Jednak są świetnie oznakowane-znaki zakazu wiodą prym. Ograniczenie do 90km, gdzie nawet tubylec po litrze i z duuużą fantazją nie jest wstanie rozwinąć pięćdziesięciu, nie jest niczym zaskakującym. Ot kolejny rosyjski smaczek. Obok pełną parą trwają roboty nad piękną nową drogą. Już za chwilę cały odcinek nad Bajkał, będzie do obrzydzenia cywilizowany. Wiem, że to egoistyczne podejście, ale trochę szkoda.










Irkuck i to co było zwieńczeniem pierwszego etapu, już w następnym odcinku.








I jeszcze kilka słów do Monaha:

Monahu Drogi. Miałem napisać do Ciebie list-oczywiście nie tak jak do mamy wysłany telefaxem. Miałem, a wyszło jak zawsze. Piszę teraz na forumie publicznie, bo… zaniedbałem inny kontakt, a teraz nadarza się okazja i możliwość, a wręcz konieczność. Monahu, jesteś dobrym duchem wszystkich popaprańców poruszających się w tych rejonach. Dziękuję Ci za gościnę, za zaufanie, za rady, za czas który mi poświęciłeś, tym bardziej, że wszystko to wykraczało ponad zwykłą gościnność. Dziękuję Tobie , MC Irkuck i Cyckowi, który mnie nie spożył na śniadanie.



PS. Wybaczcie, że z takimi przerwami, ale staram się jak mogę.

.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz






Ostatnio edytowane przez bajrasz : 09.01.2012 o 06:04
bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.