Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.05.2023, 08:32   #1291
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Ryanair lata z Kraka bezpośrednio na Korfu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 10:51   #1292
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

jak pisze Emek, od końca marca do późnego października co roku masz 2 loty tygodniowo (to samo Modlin, Wrocław, Poznań, Gdańsk i w niektórych latach Katowice). Podróż 2h, praktycznie jak autobusem, bez szczególnych odpraw i ceregieli.
BIlety w zależności od daty zakupu między 650 a 1000 zł w obie strony z kabinowka.
Na miejscu trzeba mieć samochód, komunikacja publiczna praktycznie nie istnieje, a jest dokad jeździć. Są wypożyczalnie skuterów i motocykli, nawet DR-Z gdzieś widziałem w ofercie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 11:39   #1293
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Bukowski a może byś podrzucił jakie info co Twoim zdaniem tam warto a co lepiej odpuścić. I ile czasu trzeba żeby na spokojnie oblecieć ciekawe miejscówki. Koszt wynajęcia auta poza sezonem jest śmieszny, w sezonie już ceny standardowe więc może jesienią po sezonie by wyskoczył na parę dni.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 11:45   #1294
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Bukowski a może byś podrzucił jakie info co Twoim zdaniem tam warto a co lepiej odpuścić. I ile czasu trzeba żeby na spokojnie oblecieć ciekawe miejscówki. Koszt wynajęcia auta poza sezonem jest śmieszny, w sezonie już ceny standardowe więc może jesienią po sezonie by wyskoczył na parę dni.
Podłączam się do prośby, też chciałbym wyskoczyć z żoną na kilka dni pużną jesienią lub wczesną wiosną
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 15:01   #1295
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jakby co to będziemy kombinować, na razie próba zakupu kabla spaliła na panewce. Odbiliśmy na najkrótszą drogę do domu aby jak najmniej liczyć na potrzebę korzystania z kabla. Wydaje mi się że jest szansa na dociągnięcie do Banja Luki, tam jakoś zorganizujemy ładowanie. Jest kilka opcji ale kabel wydaje się być koniecznością. Na razie korzystamy z kabla użyczonego przez załogę stacji benzynowej prawie w Mostarze. W Trebinie wstąpiliśmy aby kupić internet i kosztowało nas to dodatkowo ściągnięcie blokady z koła. Zaparkowaliśmy koło takiej kawiarni i jak to powiedziała Beata parafrazując „to jest stary ubek, nie ciociu to jest porucznik Zubek. Było tam takich dwóch co numer do tych od blokad mieli w pamięci telefonu. Internet jak widać działa. Co nam się rzuciło w oczy to fakt że mnóstwo ludzi siedziało pijąc cokolwiek i nigdzie się nie spiesząc. Musimy spróbować zmienić swoje podejście aby być jak mieszkaniec Trebinie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1684.jpg (1.14 MB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1681.jpg (1.12 MB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1683.jpg (1.13 MB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1682.jpg (1.11 MB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1680.jpg (1.13 MB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1679.jpg (1.10 MB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1678.jpg (1.10 MB, 14 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2023, 15:06   #1296
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Marek! przecież mieliście niepowtarzalną szansę nie spieszyć się dokądkolwiek i pić cokolwiek to zaraz musieliście zdjąć to coś z koła. Świat może chciał pokazać Wam jakiś znak. Staram się zinterpretować jakoś lepiej

Można też, do wyposażenia turystycznego, dołożyć gumówkę na baterie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2023, 08:24   #1297
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Strasznie dużo się opisali na temat traktowania blokady, ale ja mam jeden patent który dawniej stosowałem w desperacji. Wystarczy do zamka wpuścić kropelkę kropelki. Obserwacja póżniej jak desperacko walczą z materią jest bezcenna, ale wymaga od nas czasu na takie zabawy. Wyjazd był desperacko potrzebny w naszym przypadku, bo wiedzieliśmy że coś musimy zmienić, teraz nam się już to wykrystalizowało. Pozostaje mieć nadzieję że nam się uda zrobić taką wewnętrzną restrukturyzację, aby odzyskać kontrolę nad życiem. Trochę smutne patrząc z perspektywy czasu, widząc zmiany które nie poszły w dobrym kierunku. Deweloperka zwana patodeweloperką, nie jest domeną wielkich miast, to samo dzieje się na każdym skrawku wybrzeża. Smutnym jest fakt że obecnie ludzie się jeszcze cieszą płacąc za możliwość pobytu w takich miejscach. Jak tylko znajdę brakujący element do ładowania, to sprawdzimy jak wygląda wybrzeże Albanii po latach, nie piszę o Sarandzie, ale o miejscach które wtedy były dzikie. Mam też wrażenie że jadąc kiedyś z dziećmi w kierunku góry Olimp po wizycie w Butrint, byliśmy na Korfu, ale chyba wyparłem to ze świadomości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2023, 00:05   #1298
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dziś był ciekawy dzień, wprawdzie końcówkę mieliśmy kulawa, bo poszukiwanie noclegu skończyło się jazda po trojkącie Harkany, Villany gdzie udało się zjeść, Pecz a ostatecznie wylądowaliśmy w rejonie Szekszard. Przejechaliśmy z Bania Luki w sumie 348 km i zostało nam jeszcze 18 % baterii na jakieś 100 km. Rano przed wyjazdem prognozowany zasięg w aucie był na poziomie 470 km po jeździe ze Ston przez Dubrownik następnie już do Bania Luki przez Mostar i Jajce. No i okazało się że ID.3 lubi jeździć windą. Próbowałem się odnieść do wrażeń z powrotu motocyklem z wyspy Vis gdzie świętowaliśmy z Chorwatami ich triumf w piłce kopanej, na temat zarówno BiH jak i odcinka od Sławoński Brod do granicy z Węgrami. Niestety nie mogłem znaleźć tamtych wpisów, wszystko co przed 2021 u mnie wypadło, a to byłoby ciekawe porównanie. Mam wrażenie że niewiele się zmieniło, może na drogach BiH jest mniej dymiących ciężarówek. Natomiast nic się nie zmieniło w temacie wypędzonych z własnych domów. 30 lat po wojnie są takie miejsca, które nazywam miejscami wstydu, bo jak inaczej nazwać ostrzelane puste domy w sąsiedztwie innych, których właściciele pewnie znali swoich sąsiadów a teraz oglądają codziennie te puste okna. No ale punkt odniesienia, znaczy się moje wpisy gdzieś wymiotło, a mówi się że podobno w internecie nic nie ginie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1697.jpg (318.2 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_8581.jpg (255.4 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1692.jpg (775.0 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1690.jpg (607.5 KB, 13 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2023, 07:44   #1299
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Z tą windą to niezłe Jajce.

Kurczę niezły ten prognozowany zasięg.

Z ciekawości - na autostradzie z jaka prędkością się poruszasz?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2023, 08:32   #1300
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Przeważnie chciałbym 110, ale kończy się na 120 aby w zależności od scenariuszy jechać 130 lub 140 gdy ktoś naciska. Mało asertywny jeszcze jestem, ale ciągle się uczę. To wszystko zależy jaka gęstość ładowarek
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.