Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.07.2010, 19:57   #1
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 275
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 23 godz 4 min 34 s
Domyślnie Szczękowiec Suomy D20

Hej! Chcę kupić nowy kask. Dotychczas jeżdziłem w Airohu Sv55. Przyzwyczaiłem się do szczękowca i do blendy (nie chcę multiteca). Mam mętlik w głowie, bo nolana103 też nie chcę, schubert c3 drogi (a przy tym źle mi leżał na głowie). Już rozważałem ponowny zakup jakiegoś szczękowca airoha (całkiem dobrze mi sie sprawował, tylko jest już zbyt luźny i ostatnio miałem w nim poważną glebę). Ale dzisiaj w sklepie zobaczyłem Suomy D20, szczękowiec (szczęka w otwartym położeniu jest zablokowana, tak że nie ma prawa sama opaść), z blendą, wg mnie fajnie wygląda (ale to rzecz gustu), dobrze leży na głowie, waży 1700g (nie mało, ale cóż, zresztą podobnie jak ten airoh), ma fajne zapięcie, nie jakieś tam DD jak multitec (tak, tak, wiem, że DD jest najbezpieczniejsze), posiada przyklejanego antyfoga, możliwość włożenia bluetootha i kosztuje... ok. 1100 PLN (z bluetoothem kosztuje 1900PLN). Wg mnie wygląda duużo lepiej niz nolan103 (design) oraz sprawia wrażenie wykonanego z lepszych materiałów. Pan w sklepie stwierdził, że ten kask dopiero wszedł do sprzedaży w tym roku i nie zna opinii uzytkowników.
A teraz pytanie do Was Czy ktoś już go ma i co mi o nim powie? A może coś o nim słyszeliście? Pozdrawiam!
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2010, 16:23   #2
Cinek
 
Cinek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Skoczów
Posty: 32
Motocykl: RD07a
Cinek jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 32 min 0
Domyślnie

Też szukam jakiegoś szczękowca. O tym jeszcze nie słyszałem.

Znalazłem na jego temat coś takiego: http://www.webbikeworld.com/r2/motor...met/suomy-d20/

a gdzie go można przymierzyć?

Cytat:
Napisał Mech&Ścioła Zobacz post
Hej! Chcę kupić nowy kask. Dotychczas jeżdziłem w Airohu Sv55. Przyzwyczaiłem się do szczękowca i do blendy (nie chcę multiteca). Mam mętlik w głowie, bo nolana103 też nie chcę, schubert c3 drogi (a przy tym źle mi leżał na głowie). Już rozważałem ponowny zakup jakiegoś szczękowca airoha (całkiem dobrze mi sie sprawował, tylko jest już zbyt luźny i ostatnio miałem w nim poważną glebę). Ale dzisiaj w sklepie zobaczyłem Suomy D20, szczękowiec (szczęka w otwartym położeniu jest zablokowana, tak że nie ma prawa sama opaść), z blendą, wg mnie fajnie wygląda (ale to rzecz gustu), dobrze leży na głowie, waży 1700g (nie mało, ale cóż, zresztą podobnie jak ten airoh), ma fajne zapięcie, nie jakieś tam DD jak multitec (tak, tak, wiem, że DD jest najbezpieczniejsze), posiada przyklejanego antyfoga, możliwość włożenia bluetootha i kosztuje... ok. 1100 PLN (z bluetoothem kosztuje 1900PLN). Wg mnie wygląda duużo lepiej niz nolan103 (design) oraz sprawia wrażenie wykonanego z lepszych materiałów. Pan w sklepie stwierdził, że ten kask dopiero wszedł do sprzedaży w tym roku i nie zna opinii uzytkowników.
A teraz pytanie do Was Czy ktoś już go ma i co mi o nim powie? A może coś o nim słyszeliście? Pozdrawiam!
__________________
pozdro
Marcin
----------------------
AT - czarnulka '99
Cinek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2010, 17:23   #3
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 21 min 27 s
Domyślnie

Nie znam tego kasku ale wiele rozwiązań dziwnie podobnych do Nolana.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2010, 19:29   #4
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 275
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 23 godz 4 min 34 s
Domyślnie

Cinek, dzięki za namiary. Ja przymierzałem go w Poland Position (dealer yamahy) w Warszawie.
Lepi, może i podobny do nolana (obydwa są włoskiej proweniencji), ale nie we wszystkim. Blenda w nolanie sprawiała w sklepie dziwne wrażenie, jakby mogła opaść nieoczekiwanie podczas wjechania w dziurę. Już wcześniej słyszałem takie opinie o nolanie, a macanko w sklepie zdaje się potwierdzać słabą jakość materiałów i wykonania (to tylko moje zdanie). Blenda w Suomy jest "sterowana" dużym suwakiem na szczycie kasku, tj. na samej górze, i co też może mieć znaczenie można ją wysunąć tyle na ile ma się ochotę (np. tylko do połowy). D20 sprawiał wrażenie naprawdę starannie wykonanego. Skłaniam się do jego zakupu, wcześniej chcę tylko czegoś więcej się o nim dowiedzieć
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2010, 08:39   #5
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Mialem kiedyś kask Suomy i był naprawdę dobrze wykonany z porządnych materiałów.
Jeżeli ten D20 byłby podobny i do tego cichy jak Schuberth to by mi się spodobał
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 00:27   #6
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 175
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 1 godz 45 min 42 s
Domyślnie

odświerzam
http://intermotors.pl/product-pol-45...LE-bialy-.html
może jednak są użytkownicy SOUMY D20 którzy mają zdanie na temat tego produku
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 00:44   #7
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

ja mialem kask Soumy Vandall. Srednio nadawal sie do turystyki, bo byl zaprojektowany dla innego klienta, ale kupujac go tego nie wiedzialem.

Niemniej - wykonany byl super, mial 5 gwiazdek w testach bezpieczenstwa, mial calkowicie wyjmowane wnetrze z bardzo fajnego materialu, DD i ogolnie dawal dlugo rade - konkurencja o podobnym poziomie jakosci wykonania i bezpieczenstwa byla znacznie drozsza. Nie umiem nic powiedziec o D20, ale polecam laskawszym okiem spojrzec na firme Soumy
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 17:08   #8
Arkadius
 
Arkadius's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: RZ/RBR
Posty: 362
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Arkadius jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 16 godz 35 min 57 s
Domyślnie

w tej cenie to kupisz szczekowca HJC, ja mam i jestem zadowolony, może za wyjatkiem blendy która jest troszke za jasna.
Arkadius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2012, 20:23   #9
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 175
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 1 godz 45 min 42 s
Domyślnie

Tak wiem, HJC też rozważam, a kolega jaki model posiada?

a tak oceniają na forum TA:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=28&t=11641

Ostatnio edytowane przez skarp : 27.11.2012 o 21:33
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
d20 , suomy , szczękowiec

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
fox v3? suomy mr jump? arai just 1 ? blackhorse Kaski 9 11.03.2013 22:25
Nolan N103 N-Com (Szczekowiec) dj.1 Kaski 35 30.05.2012 10:28
Szczękowiec Naxa vs Crivit ---> Lidl KML Kaski 5 29.06.2010 00:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.