Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.11.2018, 17:51   #1
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 14 min 11 s
Domyślnie Kolizja za granicą

Witam.
W lipcu mialem mala przygode w Bulgarii. Sprawcą był Belg na bulgarskich blachach. Przyznal sie, oswiadczenie zostalo spisane. Sprawe zglosilem do polskiego przedstawiciela bulgarskiego ubezpieczyciela. 3 miesiace czekalem na decyzje w sprawie. Po tym czasie jak ubezpieczyciel w BG potwierdzil wine sprawcy a mnie jako poszkodowanego oddelegowano rzeczoznawce. Wycenil szkode i znowu czekamy na odpowiedz w sprawie bulgarskiego ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel w Bulgarii zgodzil sie wyplacic kwote, ale netto. Nie jestem przedsiebiorca wiec nie godze sie na to. I znowu czekanie. Czekam juz tydzien na odpowiedz. Polski przedstawiciel generalne ma to wszystko w dupie i nie wiem dlaczego celowo przedluza sprawe. Informują mnie tylko jesli telefonuje, nigdy sam z siebie. Osoba prowadzaca sprawe w Polsce mam wrazenie, ze nie ma kompetencji. Nie potrafi udzielic odpowiedzi dlaczego chca wyplacic kwote netto, sugeruje ze mozliwe ze prawo bulgarskiego ubezpieczyciela obliguje go do wyplacenia tylko kwoty netto, ale to poszlaki, bez pewnosci. Ogolnie nie wie nic tylko za kazdym razem ta sama spiewa - czekac na odp z Bulgarii. W takim tempie do wiosny nie otrzymam odszkodowania. Co robic? Jak popchnac ta sprawe?
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2018, 18:24   #2
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

A nie ma w PL prawników typu "no win no fee" którzy specjalizują się w sprawach wypadków motoryzacyjnych?
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2018, 20:14   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Kolego to nie zagraniczni ubezpieczyciele chcą nas dymać, tylko nasi pośrednicy obsługujący te firmy u nas, żeby przyciąć dla siebie wiecej kasy. Nie będę opisywał mojej przygody, bo mi się nie chce. Ale doradzam Ci jeśli szkody są znaczące weź prawnika i zanim sprawa trafi do sądu będziesz miał co do grosza kasę na koncie. W Bułgarii jeszcze nie ma takiej chujni z ubezpieczycielami jak u nas.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 20:20   #4
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Faktycznie jest na rzeczy z przedstawicielem. Poproszeni dzisiaj o kompletną dokumentację w sprawie włącznie z korespondencjami pomiędzy nimi, a ubezpieczycielem BG mówią, że bez zgody tegoż nie mogą mi udostępnić. Dziwne, bo prawnik w jednej z firm odzyskującej kwoty za szkody twierdzi, że powinni mi przeslać pełną dokumentację. Po wstępnych rozmowach raczej zdecyduję się sprzedać szkodę, z lenistwa, braku nerwów, czasu.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 21:31   #5
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To jest dramat dzisiejszych czasów. Kasa... na każdym kroku to widać.
Przykro tylko ze ktoś kto płacił musi się teraz bujać po sadach ale to tez jest w zasadzie typowe.

Współczuje

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 22:05   #6
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Rozpiernicza mnie zachowanie ubezpieczycieli
Z autopsji : Po małej kolizji próbowałem sam się dogadać ni h... ja chcę 3tys pln firma ubezpieczeniowa wylicz 1.5pln po wielkich bojach 1900 no może 2tys i więcej się nie da

Sprzedałem szkodę kancelarii prawnej za 3tys ( tak jak była wartość naprawy )
Kancelaria ciągła do końca do rozprawy gdzie byłem światkiem
Kwota naprawy + ekspertyzy + straty wartości + koszta = 7,500 pln
Z ramienia Ubezpieczyciela nikogo nie było na rozprawie olali wezwanie
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 22:25   #7
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Next ale ktoś za to zapłacił... zapłaci. No to jest właśnie całe G
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2018, 07:46   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Wiesz dlaczego tak się dzieje ? Bo ludzie nie lubią prawników i czują niechęć przed sadem. Opowiadał mi kolega żyjący w usa że tam zwracają się do adwokata jak dostaną mandat żeby mniej lub wcale go nie zapałać. Każdemu kto ma spór co do kwoty odszkodowania proponuje załatwić sprawę jak należy a nie użerać się na własną rękę.
Po co mają przychodzić do sądu jak wiedzą że przegrali , liczą na to że machniesz ręką i przyjmiesz to co zaproponowali. Jest tez druga strona medalu, wyłudzenia niesłusznych odszkodowań, nieprawdziwe kolizje, sfingowane pobyty w drogich strukturach prywatnych, itp. A za to uczciwi ludzie co płacą składki i nie maja szkód, co rok odnawiając polisę okazuje się że jest droższa. Może to nie pocieszenie, ale są kraje gdzie jest znacznie gorzej, np. IT w Romie oc na SH 300 kosztuje 470 euro na rok mając 25 lat bezszkodowej jazdy, a za nie manie oc 5 koła euri mandatu i zatrzymanie pojazdu na 3 miesiące . U nas za taki sam skuter płacę 105 zł na rok mając ful zniżek.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2018, 15:25   #9
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
A za to uczciwi ludzie co płacą składki i nie maja szkód, co rok odnawiając polisę okazuje się że jest droższa. Może to nie pocieszenie, ale są kraje gdzie jest znacznie gorzej, np. IT w Romie oc na SH 300 kosztuje 470 euro na rok mając 25 lat bezszkodowej jazdy, a za nie manie oc 5 koła euri mandatu i zatrzymanie pojazdu na 3 miesiące . U nas za taki sam skuter płacę 105 zł na rok mając ful zniżek.
W UK też nieciekawie z kwotami ubezpieczeń. Jak masz nieszczęście być młodym kierowcą i mieszkać w okolicy Londynu (gdzie jest najwięcej kradzieży moto) to ubezpieczenie może AC może cię kosztować więcej niż moto:

https://www.polishbikers.com/threads...eczenie.32286/
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2018, 15:36   #10
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

no w UK i pewnie gdzie indziej też /jak pisze Adagio/ nie jest juz problemem od jakiegoś czasu posiadanie moto tylko jego ubezpieczenie
u nas JESZCZE jest relatywnie tanio ale zapach tego koryta jest tak upajający, że pewnie niedługo już ta sytuacja się utrzyma a o ubezpieczeniu OC kierowcy zamiast pojazdu to w ogóle możemy zapomnieć...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek/kolizja, odszkodowanie, a urlop adoado0 Inne tematy 13 24.10.2017 10:42
Kolizja z samochodem przy wyprzedzaniu po prawej Neo Inne tematy 58 28.06.2017 12:32
odszkodowanie - kolizja leciwego samochodu Vooytas Inne tematy 19 23.03.2016 18:18
Kolizja na motorze tomekbdg Inne tematy 23 04.04.2015 01:59
Tylny amortyzator WP od LC4 w RD03,04-kolizja? PiotrTMC Rama, zawieszenia, napęd 8 09.04.2014 23:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.