Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.09.2014, 10:07   #41
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Opcje są dwie - dziś w paczce od madafakingesa dostanę lagi od RD07, zaciski i przewody hamulcowe. Więc mogę dokupić półki i założyć po dorobieniu sztycy, będzie kompleny zawias z Afryki z większymi tarczami czyli lepszym hamowaniem przy mniejszej masie niż AT. Powinno to być fajne.

Druga opcja to zostawienie lag trampka, dołożenie progresów lub słynnych intiminatorów które ponoć załatwiają temat miękkiego przodu. To też rozważam - bo mam przednią zawiechę w bardzo dobrym stanie, z nowymi tulejami ślizgowymi i bez żadnych luzów.

Wtedy szpeje na przód od RD07 sprzedałbym dalej.

Jak poskładam i potestuję tył to zobaczę.

A wracając to wahacza...sierota ze mnie kolega mechanik jak mu opowiedziałem o problemie zapytał - a czy u Ciebie przypadkiem jarzmo nie robi także za dystans? i czy je założyłeś?

No własnie nie założyłem...

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 11:13   #42
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Marcin wyważasz otwarte drzwi!
Wystarczyło zadzwonić i wiedziałbyś wszystko- wiem, że jak się samemu dojdzie do tego to bardziej cieszy, ale czasem szkoda czasu.
Prócz tego, że jarzmo z rd03 robi dystans to będziesz potrzebował dotoczyć tulejkę dystansową od strony zębatki- o ile masz wahacz z rd07 a koło trampkowe. Oryginalny dystans z TA jest jakieś 3-4 mm za wąski. Można to załatwić podkładkami o wew. średnicy 17 mm (mam jeszcze z pół kilo w garażu) lub dotoczyć tulejkę i dospawać ją do tej którą masz. Oryginalna jest utwardzana żeby jej uszczelniacz nie wycierał, więc dotoczenie całości jest problematyczne. Mi Merta dotoczył dystans a potem skleił z oryginałem i jest git!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 11:43   #43
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

zimny ja mam progresy wilbersa - takie już były z niemcowni ale chcę go trochę podnieść i z przodu i z tyłu. Chciałbym na przód WP ale jak się jest samotnym ojcem z dwójką dzieci to z kasą jest różnie.
A czy ktoś wie jaki amor podejdzie na tył - może z jakiegoś Kata?
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 12:15   #44
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

marcin-BB - wiem, wiem, własnie pomyślałem żeby Ciebie przyatakować. Mam wahacz z RD03, ośkę RD03 i oryginalne dystanse z RD03. Będę dzwonił w tym temacie

voxan69 - z amorami z kata jest peroblem bo zbiorniczek z gazem koliduje z ramą. Opcje z tego co wiem są dwie:
- tańsza to przeszczep amora z Afryki i możliwe że to będę robił bo mam amor z siódemki
- lepsza ale dużo droższa - amor Wilbersa z pełną regulacją. MarcinBB mówił że to załatwia temat zupełnie...

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 12:29   #45
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

a sama sprężyna progresywna z tyłu coś zmieni czy to tylko taka namiastka?
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 13:23   #46
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Z tego co wiem to nie należy zakładać w trampku czy afryce z tyłu sprężyny progresywnej bo progresję robi układ pro-link czyli cała konstrukcja kiwaczki..
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 14:37   #47
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Amortyzator Wilbersa na tył to chyba z 2 tyś. PLN kosztuje - to już droga impreza
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 10:32   #48
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Wczoraj poświęciłem tematowi kolejne garażo-godziny. Wnioski:

KIWACZKA:

- na kiwaczce trampkowej jest za nisko i za miękko (nie regulowałem amora, sprężyna podkręcona na 3/4). Jak ojciec siadł (80kg) to była bardzo niska a przy mocnym bujaniu dobijała zaciskiem hamulcowym (także z racji innego mocowania zacisku) o wydech....lipa.

- założyłem zatem kiwaczkę (sam ten trójkąt) z RD04 (identyczny jak w 03) i....jest OK. Wysoko, dużo wyżej niż na trampkowej kiwaczce i wyżej niż na standarddowym wahaczu trampka. Ale gleby sięgam więc OK Zmienił się też charakter progresji - wydaje się ze na plus, w zasadzie teraz to pracuje jak w oryginalnej AT RD03 bo amor Trampka i RD03 jest identycznej długości ponoć tylko skok ma nieco mniejszy. Co ciekawe teraz jest stosunkowo twardo i myślę że nieco będę mógł poluzowac sprężynę - co jest o tyle fajne że będzie większy zapas pod jazdę z załadunkiem.

WNIOSEK: nie chcąc kombinować z przedłużkami, kośćmi i zmianą amora zakładając do TA wahacz z RD03/04 TRZEBA założyć kiwaczkę z RD03/04. Można motać z RD07 kiwaczkę ale tu MarcinBB ma doświadczenie, ja postawiłem na standardowy układ dźwigni. Pisał mi o tym znajomy z rosyjskiego transalpclubu ale nie dowierzałem że na kiwaczce z TA będzie źle. Jednak miał rację.

TULEJKI KOŁA:

- o ile z tego co mówił Marcin BB lewa tulejka trampkowa przy kole z PD06 jest za krótka to przy kole z PD10 jest...za długa o 1-2mm. Tulejki od RD03 pasują idealnie po długości ale zewnętrzna średnic ajest minimalnie za mała i nie dochodzi idealnie do uszczelniacza, nie wiem czy tak powinno/może być.
- docelowo przytnę jedną z tulejek trampkowych,

- wynika z tego że koło od PD06 i PD10 różni się dystansami. Dystans który robi jarzmo od PD10 i RD03 także jest inny (od RD03 jest grubsze)

Z racji że mam nieco podwyższone i utwardzone przednie zawieszenie + zawory do pompowania geometria wydaje się OK, jednak sądzę że aby to wszystko miało ręce i nogi w 100% - najlepiej będzie założyć cały przód od Afryki który w większości już mam w garażu

Dziś może zakujemy z kumplem łańcuch i zmienimy przewód hamulcowy bo trampkowy jest dużo za długi.

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 10:35   #49
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Tył od 2100 Pln w górę. Model z hydrauliczną regulacją napięcia wstępnego sprężyny od 2600 w górę. I taki byłby tu najsensowniejszy jeśli będzie jazda z pasażerem a czasem solo. To nie jest najtańsza opcja- ale też nie najdroższa. Ohlins w podobnej specyfikacji to grubo ponad 3 tyś zł.
Można oczywiście szczepić od ntv czy inne podobne, ale to metoda prób i błędów. Zamawiając nowy u Sikory w Bielsku określasz masę motocykla, wagę bagażu i przewidywanego obciążenia. Dobierają sprężynę pod Twoje wymagania i jest git.
Można szukać używek na ebay-u. Ja kupiłem w Wiedniu model podstawowy (bez reg. napięcia wstępnego) za 1200 zł.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 11:09   #50
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Zimny: opłaca się wrzucać przód od AT, bo jest sztywniejszy i masz lepsze heble. Zupełnie inna jazda w łukach po asfalcie. W terenie też odczuwa się różnicę.
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kilka pytań o słowackim raju arturro2622 Przygotowania do wyjazdów 2 03.02.2013 16:12
Praga we dwoje pytan kilka Wojak Przygotowania do wyjazdów 21 25.04.2012 17:44
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 08:21
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 13:19
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 04:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.