Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.09.2019, 21:55   #61
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał vtwin90 Zobacz post
Mam busa zarejstrowanego na trzy miejsca a mam siedzących 5
2 przód+3 z tyłu z pasami tak jak trzeba i jak prawo przewiduje i zero problemów na przeglądzie czy przy kontroli
Też używam dostawczaka i z tego co się pytałem to dołożenie miejsc jest "problem "
Bo jest ok do czasu aż Cię złapią z 5 osobami w czasie jazdy a ty masz 3 w dowodzie to może się zdarzyć iż 2 pójdą dalej na pieszo

Przepisy o wymogach jakie mają spełniać pojazdy są bez ładu i składu
jak się trafi na barana to lepiej powiedzieć " do widzenia " i jechać gdzieś indziej .
Z mojego doświadczenia :
- motorynka czemu nie ma kluczyka ?
- jakiś liść czemu nie ma świateł postojowych ?
- czemu auto ma w rubryce Q2 ma wpisane tyle samo co w DMC ?
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2020, 17:44   #62
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Kiedyś mieli wprowadzić taki przepis, że jak pojedziesz do miesiąca wcześniej na przegląd, to i tak podbiją następny za rok od daty w dowodzie. Czyli nawet za 13 miesięcy. Fajne to by było, bo robię na wiosnę, a jak gdzieś wyjeżdżam, to termin się mi przesuwa i za kilka lat będę po śniegu jechał na przegląd albo płacił kary. W maju ubiegłego roku to jeszcze nie działało.
W necie znalazłem tylko, że miał wejść, ale nie wszedł. Czy ktoś, coś... w temacie?
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2020, 18:08   #63
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 13 s
Domyślnie

Jest jak było. W czwartek robiłem przeglad w aucie w ktorym mi się zapomnialo go zrobic w maju tamtego roku. Stempel z czwartkową datą i przegląd na rok. Zadnych kar itd, ogolnie olewka jak zawsze.

Drugim bylem w styczniu tydzien przed wyznaczonym przegladem i dostalem stempel z dnia w ktorym bylem.

Wszystko po staremu.
__________________
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeglądy i serwisy w PL jak, co, za ile Piotr_As Husqvarna 701 17 22.04.2019 17:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.