Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.05.2019, 11:56   #11
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie chcę ciągnąć tego wątku w tym kierunku więc napiszę tylko, że ładnie to ująłeś Radarman.
I pomyśl, że my to mamy na co dzień.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 12:00   #12
Natalia Cattiva
 
Natalia Cattiva's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 121
Motocykl: KTM LC4 / RD07a
Natalia Cattiva jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekM Zobacz post
Guzik prawda. W Skandynawii "smartfonów" nie brakuje, ale nikt się tam na drodze tak nie zachowuje.

To jest pogarda dla drugiego człowieka - tak charakterystyczna dla wszystkich krajów postkomuny. Im dalej na wschód to gorzej. W tym względzie zdecydowanie bliżej nam do ruskich niż do Europy
Owszem, zgadza sie jak najbardziej, wiec na zachodzie mimo, ze tez jak wspomniales 'grasuja' podobne same choroby cywilizacyjne, problem ma juz inna barwe, tym samym jest mniej dokuczliwy w zyciu codziennym.

Wschod niestety posiada pewien wspolny mianownik, ktory jest juz nie do wyplewienia, a przynajmniej tak mi sie wydaje, bo troszke zbyt mocno jest to zakorzenione i zbyt daleko sie, ze tak to ujeme 'zagalopowalo..'
Natalia Cattiva jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 12:05   #13
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Radarman w UK weszło stosunkowo nowe prawo dotyczące rozmowy przez komórkę bez HF - ile to teraz Ł? Do tego jeśli na postoju na światłach piszesz SMS dostajesz tą samą pęgę bez gadania.

W..wia mnie niepomiernie jak widzę kretynów w wózkach za gruby szmal, którzy gadają z telefonem przy uchu a ich samochody na bank mają BT. Może parowanie urządzenia ich przerasta... tak to sobie tłumaczę.

Porównywanie w tym wątku Skandynawii do Polski jeśli idzie konkretnie o kulturę na drodze to trochę nieporozumienie.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 12:31   #14
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Radarman w UK weszło stosunkowo nowe prawo dotyczące rozmowy przez komórkę bez HF - ile to teraz Ł? Do tego jeśli na postoju na światłach piszesz SMS dostajesz tą samą pęgę bez gadania.
Matjas, zgadza się. Używanie - podkreślam to slowo - telefonu podczas jazdy kosztuje teraz w UK 200GBP i 6 punktów karnych (na 12 pkt max limit). Jesli jesteś kierowcą ze stażem poniżej 2 lat limit punktów w UK jest 6 wiec wybryki z telefonem zakończą sie zabraniem prawka. Używanie to nie tylko dzwonienie, pisanie SMS ale nawet uchwycenie telefonu w trakcie jazdy. Czyli de facto telefon nie może byc w Twoim ręku od momentu włączenia do zgaszenia silnika.

Najlepiej to przedstawia ten filmik:



Dodatkowo, w zwiazku z faktem, że kierowcy są bardzo "pomysłowi" i z telefonami robią różne reczy podczas jazdy (fotki, ogladanie YT itp) policja ma prawo do mandatu również z paragrafu "driving without due care and attention" czyli jazdy bez należytej ostrożności.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 12:44   #15
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kojarzyłem, że kary są dość drakońskie i nie myliłem się. u nas jak widać problem nie występuje więc na ch.. zmieniać cokolwiek. gdybym był pałą na patrolu motocyklem to miałbym wypisany jeden bloczek tylko z tym przewinieniem, żeby było szybciej.
no ale to jest tylko wierzchołek tej góry gówna.
dzięki za filmik.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 12:45   #16
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Wystarczyłoby wprowadzić kary jak w Skandynawii, w 2019 roku w Norwegii za przejazd na czerwonym świetle jest w przeliczeniu ponoć 3000 zł.
Inna sprawa, że motocyklista mógł wykazać się większa ostrożnością, zwłaszcza jak się startuje pierwszym spod świateł i bardzo szybko dociera do miejsca, w którym nastąpiło bum a widoczność jest mocno ograniczona, nie umniejsza to winy kierowcy skody, ale potwierdza stwierdzenie, ze cmentarz jest pełen tych co mieli pierwszeństwo.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 13:04   #17
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Co do przekraczania granicy niemieckiej to prawda - nieustannie mnie to zadziwia jaka magiczna moc ma niewidzialna w sumie granica PL/DE. Przed granica normalne akcje na naszych drogach, wiadomo o co chodzi, szkoda strzepic jezyka. Po stronie niemieckiej normalnie nie ten czlowiek ! Wszyscy lacznie z "naszymi" zgodnie, przepisowo, bez napinki... no jakze to tak ?
A najwieksze zdziwienie to berliner ring, wtedy w remoncie, z gigantycznymi korkami. Po polskiej stronie ciezarowki robily co chcialy (fakt ze duzo na rejestracjach UA i RUS) ze standardowym wyscigiem zółwi na czele albo notoryczna jazda lewym pasem "bo tak". Na Berliner ring wszystkie, co do sztuki ciezaroweczki staly karnie w korku na prawym pasie, nikomu do glowy nie przyszlo pakowac sie na lewy gdzie powoli sunely osobowki. No jak to mozliwe ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 13:12   #18
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Bardzo sugestywny film. Po angielsku ale łatwo złapać SENS.
https://m.youtube.com/watch?v=E9swS1Vl6Ok
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 13:14   #19
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
no jakze to tak ?
Taryfikator u nas to śmiech na sali. Podniósłbym mandaty razy 10 i dodatkowo uzależnił od PIT-a z ubiegłego roku i by się nauczyli przepisów, baranie łby...

PS
Zawsze jak wjeżdżam na skrzyżowanie, rozglądam się na wszystkie strony.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2019, 13:26   #20
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Taryfikator u nas to śmiech na sali. Podniósłbym mandaty razy 10 i dodatkowo uzależnił od PIT-a z ubiegłego roku i by się nauczyli przepisów, baranie łby...
Powiem szczerze, tak osobiscie, moim zdaniem to by nie pomoglo. Ogladajac klipy z kamerek u nas czy na wschodzie, widze spore podobienstwo. To moim zdaniem kwestia mentalnosci polaczonej z "mam na to w..bane". Wysokie mandaty pewnie uspokoilyby czesc kierowcow, ale nie tych najbardziej agresywnych majacych wszystkich innych w dupie.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
...uważajcie na siebie.... jamarjan Inne tematy 831 21.03.2024 16:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.