Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2014, 23:31   #11
karlos
 
karlos's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Radom
Posty: 406
Motocykl: RD04
Przebieg: 68000
karlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 14 godz 13 min 25 s
Domyślnie

Znajomy wystawił na jebaju jakieś 4 lata temu swoje kawałsaki, kupił je ukrainiec i przelał mu kase na konto w kilka dni. Po motocykl miał przyjechać chyba w ciągu miesiąca... motocykl do dzis stoi u niego w garażu ...podobno nie dostał wizy do polszy, z różnych względów jego przeszłości.
__________________
"Cieszę się, że nie jestem bezużyteczny, zawsze mogę służyć jako zły przykład."

http://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30&ob=av2n
karlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2014, 23:47   #12
Graz
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

ja swojego sprzedalam jakies 3 lata temu na Ukraine - rano zadzwonili, wieczorem przyjechal ojciec z synem - kupili - zaladowali go na busa i pojechali - bylo super milo

co do dokumentow na granaicy... dowiedzialam sie juz po fakcie ze jak sie sprzedaje poza granice (nie pamietam czy chodzilo tez o UE, na pewno poza UE) to trzeba go najpierw wyrejestrowac i moto dostaje czerwone blachy na wyjazd z kraju... Ale ze nie wiedzialam to sprzedalm jak bylo z papierami, a nastepnego dnia wyrejestrowalam z mina... "ale ja nie wiedzialam" :P
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 09:10   #13
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Takie cos wyguglowałem


Re: Sprzedaż auta za granicę - jakie formalności

Post» 13 Lis 2008, 22:06
Po sprzedaży auta za granicę są dwie opcje:

1. postępujemy jak w przypadku samochodu z kraju czyli:
- zgłaszamy sprzedaż ze swoją kopią umowy
- oddajemy wszystkie dokumenty (tablice, oc, dowód rejestracyjny karta pojazdu) kupującemu, który wszystko zdaje w swoim kraju przy rejestracji.

Sytuacja odwrotna zdarza się także gdy kupujemy samochód z zagranicy np. z niemiec, który nie jest wyrejestrowany. Można go zarejestrować na niemieckich dokumentach a polski urząd zgłosi to do niemieckiego.

2. wyrejestrowujemy pojazd w związku z jego wywozem z kraju. art. 79 par 1 pkt 3

UWAGA!!
Po WYREJESTROWANIU nie mylić ze zgłoszeniem sprzedaży nie można takiego pojazdu ponownie zarejestrować w Polsce. Patrz ten post auto-ze-zlomu-vt13192.htm mówi o tym art 79 pkt 4 ustawy prawo o ruchu drogowym

Wyrejestrowanie kosztuje 10 zł - wydanie decyzji wydanej przez urząd gdzie był ostatnio zarejestrowany.

W tym przypadku cytowany wyżej przepis czyli pkt 3 mówi o wyrejestrowaniu w przypadku wywozu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany za granicą lub zbyty za granicę.

Samo wyrejestrowanie zgodnie z rozporządzeniem o rejestracji i oznaczaniu pojazdów par 15 art 1 pkt 3 to:
a) złożenie wniosku o wyrejestrowanie
b) dołączenie umowy/faktury sprzedaży za granicę i stosownego oświadczenia wg wzoru w urzędzie lub kopii dokumentu potwierdzającego zarejestrowanie pojazdu za granicą
c) dołączamy tablice, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu jeśli była wydana

Urząd:
1. zabiera tablice
2. unieważnia kartę pojazdu i dowód rejestracyjny przez adnotację Pojazd wyrejestrowany, przyczyna, data
3. wydaje decyzję o wyrejestrowaniu
4. zwraca unieważniony dowód rejestracyjny w przypadku wywozu za granicę
5. we wrocławskim urzędzie komunikacji robią inaczej niż w przepisach bo wydają skasowaną kartę pojazdu (ucięty róg) i zabierają dowód rejestracyjny

Z tymi dokumentami obcokrajowiec na lawecie może zabrać samochód lub zarejestrować go na tablice wywozowe (czerwone) dostanie wtedy czasowy dowód rejestracyjny (miękki) ważny 7-14 dni na dojazd do domu.

My na tej podstawie zgłaszamy to do ubezpieczyciela.

Oczywiście jeżeli kupujący pisemnie zrzeknie się polisy to jest ona z dniem zrzeknięcia się zamknięta i można wystąpić o zwrot pieniędzy za niewykorzystane OC.

To tyle mam nadzieję, że wyczerpałem temat

Dariusz Sawicki

Urząd

Czytaj więcej http://www.forumsamochodowe.pl/sprze...#ixzz2ushRe8V7
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 09:38   #14
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Proponuję przedzwonić do wydziału komunikacji gdzie motocykl jest zarejestrowany i zapytać . Żyjemy w kraju gdzie te same przepisy są interpretowane na różne sposoby . To co w Małopolsce jest jasne , na Podkarpaciu już nie jest . W moim wydziale komunikacji podstawą wyrejestrowania sprzedając za granicę jest umowa kupna sprzedaży . Kilka razy zdarzyło mi się że obywatel Białorusi chciał anulowanie dokumentów na wywóz . Trzeba było udać sie do wydziału komunikacji , wypełnia sie wniosek i na jego podstawie anulują dowód rejestracyjny i kartę pojazdu .
Aby człowiek mógł ponownie zarejestrować pojazd w swoim kraju musi mieć dowód rejestracyjny w oryginale , urząd nie może wystawić dokumentu zastępczego , tylko oddać anulowany dowód rejestracyjny . Ważne , bez tego nie zrejestruje motocykla
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 10:13   #15
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,423
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 31 min 23 s
Domyślnie

Ja myślę, że kupujący dobrze znają przepisy w swoim kraju i wiedzą jakich dokumentów potrzebują do zarejestrowania u siebie.
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 12:40   #16
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 13 s
Domyślnie

Zadzwoniłam do WK - pan orzekł, że po prostu umowa k/s i tyle.


Nie wiem co z tym cłem, ale czy to nie sprawa kupującego?
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 13:20   #17
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 525
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 godz 41 min 34 s
Domyślnie

w Krakowie:
https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=32...dura&proc=KM-7
Cytat:
3) W przypadku wywozu pojazdu za granicę:
a) dokument potwierdzający zbycie pojazdu za granicę ze stosownym oświadczeniem lub kopia dokumentu potwierdzającego zarejestrowanie pojazdu za granicą; w przypadku kasacji pojazdu za granicą - dokument potwierdzający zniszczenie (kasację) pojazdu za granicą,
b) dokumenty pojazdu jeżeli nie zostały przekazane nowemu nabywcy:
 dowód rejestracyjny,
 karta pojazdu (jeżeli była wydana),
 tablice rejestracyjne.
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 13:22   #18
Grucha
Unus pro omnibus, et omnes pro uno.
 
Grucha's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Tychy
Posty: 1,098
Motocykl: 990 R, 520 EXC
Przebieg: w km ;)
Grucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 42 min 39 s
Domyślnie

IMO dajesz gościowi motor, papiery i spisujecie umowę, warto zapisać godzinę kiedy motor został przejęty przez kupującego. Na umowie zazwyczaj pisze (tego trzeba pilnować), że wszelkie opłaty związane z kupnem-sprzedażą ponosi kupujący. Bierzesz kasę i idziesz wyrejestrować. Dobrze sporządzić umowę dwujęzyczną. Najlepiej dopytać w WK, ale to przecież już zrobiłaś.
Grucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 13:25   #19
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 13 s
Domyślnie

Wiecie co - myśl, że może moja DRka pojedzie tam gdzie ja zawsze chciałam jechać [Białoruś, Gruzja] działa na mnie frustrująco!
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2014, 13:26   #20
Grucha
Unus pro omnibus, et omnes pro uno.
 
Grucha's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Tychy
Posty: 1,098
Motocykl: 990 R, 520 EXC
Przebieg: w km ;)
Grucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 42 min 39 s
Domyślnie

a ja bym zadzwonił jeszcze raz do WK i dopytał, najlepiej z kierownikiem rozmawiać, bo w naszym kraju to co urząd to obyczaj. Skoro w Krakowie tak, a w moim urzędzie o czerwonych tablicach nie słyszeli. A ostatnio jak pytałem ile znaków na tablicy motora można umieścić (specjalne) to Pani bez wahania stwierdziła ze 5 a jak zapytałem czy na pewno, bo miejsca mało to zaczęła wertować stosowne dokumenty i stwierdziła, że tylko 4.
cud malina ta dziewczyna
Grucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
6-8.09.- Zlot AT na Białorusi ltd454 Imprezy forum AT i zloty ogólne 8 03.09.2013 07:25
Mili ludzie na Białorusi - kto zna? Lewar Przygotowania do wyjazdów 1 09.08.2011 12:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.