Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.04.2014, 11:51   #191
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

ja mam łeb 62cm. Uwexa mam XL i się mieści i jest ok, LC2 z blendą nawet w rozmiarze 2xl był za mały, kupiłem Yohe630 czyli Nitro 630 rozmiar XXL dokładnei o ten: http://www.aliexpress.com/snapshot/6025509704.html Jeśli chodzi o rozmiar - jest na mnie ok, kask bardzo wygodny.
Wady:
1.Szyba jest płaska (to akurat zaleta) ale w środkowej części gdzie jest największe wygięcie mocno zniekształca. Z tego co patrzyłem to jest to w większości kasków enduro z płaską szybą - LS2, Naxa.
2.Szyba paruje mocno - tak jak w uwexie. Przy temperaturze +5 tak jak dzisiaj stojąc na światłach trzeba otworzyć szybę, bo nic nie widać.
3. Przy prędkości około 90 do 100 w kasku słychać gwizd, powyżej tylko szum - jest głośniejszy nawet od kasku crosowego z goglami.
4. Szyby nie da się uchylić - ma 3 położenia - zamknięta , do połowy otwarta i otwarta - do dupy.
5. Daszek nie ma regulacji położenia.
Zalety
1Da się złożyć pin - locka bo szyba płaska i jest to wg mnie konieczne tu wygrywa z uwexem który ma szybę półokrągłą i też parującą
2 Mniej szarpie głową niż uwex - daszek ma znośną aerodynamikę
3. środek przyjemny - nie tak jak w uvexie , ale akceptowalnie i o niebo lepiej niż w starszych LS2 czy Box-ach
4. Szyba w maxymalnym otwarciu nie rysuje się o daszek, co zdarza się w uwexie , jak daszek jest ustawiony nisko.
5 Zapięcie z listwą zębatą jak w uwexie - dla mnie to duży plus, zawsze jest właściciwe napięty pasek czy w kominiarce czy bez.

Podsumowując: Wszystkie kaski enduro z szybą są wg mnie do dupy, i oprócz tego że mają daszek i wyglądają rejli przegrywają w każdej kategorii (aerodynamika, cichość, parowanie szyby, codzienna funkcjonalność) z kaskami integralnymi -ja mam taniego Nolana n62 i go uwielbiam..
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 12:18   #192
Aras
 
Aras's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Łódź
Posty: 112
Motocykl: RD02
Aras jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 58 min 44 s
Domyślnie

Coś co jest uniwersalne nigdy nie będzie ideałem, zawsze będzie do D.
Aras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 12:44   #193
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Własnie dotarł do mnie ROCC 770 - cena 449 zł.
http://shop.buese.com/media/images/popup/437713.png
Wymacałem go sobie na motor show w Poznaniu i mi przypasował. Dziwna numeracja - poprzedni kask (HJC) miałem XXL, ten idealna była L-ka...
No nic - idę potestować Poki co fajnie siedzi, wygodny, ale dość ciężki. Blenda działa bardzo fajnie, materiały nie wydają się być gównolitem...
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 14:11   #194
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Daj znać jak się spisuje przy większych prędkościach, wychylając się nad owiewkę. Bo kupując kask "duo" miałem nadzieję, że uda mi się ciszej niż w crossowym i goglach pośmigać.
Gdzie go kupowałeś?
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 14:54   #195
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 53 min 16 s
Domyślnie

Mam airoha s4 dlamnie jest bez sensu. Jest głośny paruje szyba więc ją wywaliłem założyłem gogle ale teraz daszek jest za krótki i nie chroni przed słońcem... Trzeba mieć dwa kaski jeden na asfalt ja mam sharka s900c a w teren typowo crossowy.
Jak mówili przedmówcy wszystko co jest uniwersalne jest ujowe-nie dotyczy to tylko africy
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 15:05   #196
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Też bym drugi raz nie kupił Uvexa Enduro. Nie dlatego, że jest jakiś chujowy, po prostu i tak robi u mnie za kask crossowy + gogle (odkąd szybka straciła swoje właściwości). A taki zestaw można kupić 200 zł taniej niż kosztował Uvex. Fakt, że z zaciągniętą szybą jest sporo ciszej niż w goglach, ale mi to nie przeszkadza i tak gdzieś dalej jeżdżę ze stoperami.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 15:39   #197
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maho Zobacz post
Daj znać jak się spisuje przy większych prędkościach, wychylając się nad owiewkę. Bo kupując kask "duo" miałem nadzieję, że uda mi się ciszej niż w crossowym i goglach pośmigać.
Gdzie go kupowałeś?
Wróciłem z testowania - ok 100 km. Pierwsze wnioski:

DO tej pory od 5 sezonów używałem szczękowca HJC z blendą (jeżdże w okularach), więc tylko z tym kaskiem pogę porównac ten model. Jeśli chodzi o hałas - jest podobnie. Dośc mocno podwiewa od dołu. Blenda - bardzo fajna, działa 0/1, ale ustawienie jest dla mnie optymalne. Okulary wchodzą bez problemu. Kask jest wygodny - pewnie kwestia dobrania rozmiaru - przymierzałem na targach w Poznaniu L i XL - praktycznie bez różnicy było. Kask kupiony w motoakcesoria.com - w ich sklepie na www nie widziałem tego konkretnego modelu - zamawiałem to emailowo (wziałem kontakt i oznaczenie modelu na tagrach). Daszek praktycznie nieodczuwalny - mam wysoki deflektor, więc pewnie to też zasługa tego, ale przy ok 100 km/h wstałem i głowy nie urywało. W polu widzenia jest sama końcówka - wogóle nie przeszkadza. Duże pole widzenia - większe niż w moim szczękowcu. Szyba (póki co) fajnie spasowana na uszczelkach - parowanie mniejsze niż w HJC - pewnie z czasem (brud, gorsza pogoda) będzie większe. Kask prawie tak cięzki jak szczękowiec.
Za ta kasę (449 zł) nie spodziewałem się cudów i cudów nie ma, ale pierwsze wrażenia mam pozytywne - pewnie na dłuższych trasach będe śmigał w wysłużonym HJC, ale na latanie do pracy i po okolicy jak dla mnie (póki co) strzał w dziesiątke.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 15:44   #198
nev


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 131
nev jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 7 min 4 s
Domyślnie

A jakiego masz HJC?
nev jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2014, 15:50   #199
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nev Zobacz post
A jakiego masz HJC?
http://online4-biker.com/pl/p/HJC-IS...0zl-gratis/472
Ten wygląda tak samo - nie mam pod ręka, żeby dokładnie spisać model.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2014, 12:28   #200
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 662
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 40 min 26 s
Domyślnie

Witam,

Kupiłem w zaszłym roku coś takiego na niemieckim e-bayu, nówkę sztukę, za całe 30 euro, w komplecie wymienialne boczki do zdjęcia szyby / pod gogle, plus pokrowiec materiałowy na kask. Producent włoski BYE, robi OEM-owe kaski dla Yamahy, sprzedawane w ich salonach pod marką Yamaha.
Wykonanie bardzo dobre, zapięcie DD, kask stabilny i dość lekki. Pojawiają się od czasu do czasu na e-bay.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg desertbye1.jpg (25.7 KB, 339 wyświetleń)
Typ pliku: jpg desert_white_side2.jpg (36.9 KB, 336 wyświetleń)
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS

Ostatnio edytowane przez Kisiel : 05.04.2014 o 12:32
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask Uvex Enduro - opinie użytkownikow AnubisXRV Kaski 35 03.10.2012 13:27
Kask HJC CL-XS - opinie?! michoo Kaski 10 07.02.2010 20:07
Kask Kombat Massacre - opinie vinc18 Kaski 18 16.03.2009 20:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.