Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.03.2019, 11:38   #31
gumpinoga
nOOb


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Góra
Posty: 145
Motocykl: RD04
gumpinoga jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Przy nowym/drogim moto tylko AC i śpisz spokojnie, a do tego jesteś kryty jak sam coś głupiego wywiniesz... Dodatkowo na mieście używam mocnego, dwustronnie ryglowanego Ulocka (przypinanie do słupka bądź blokowanie koła przez lagi), byle kmiot tego nie ruszy, a na prosa to jeden pies. Do tego dobrze jest zostawiać moto w takim miejscu, żeby nie dało się podjechać busem za blisko... Pokrowiec w garażu to głównie przed kurzem i 'macaniem' innych użyszkodników garażu. A i pomaga rzadkie mycie moto...usłyszałem kiedyś o swojej NAT, że wygląda jakby miała z 10lat, taka jest 'zniszczona'...miała 6miesięcy i była po prostu ubłocona po offie...

Braciak jak kupił GS12LC to niczym moto nie blokuje zostawiając na wiele godzin w centrum Wawy czy w garażu...tylko seryjny alarm/immo i blokada kiery...ale ma AC. Nie rozumiałem tego i swoją starą, styraną czwórkę zawsze ulokiem blokowałem parkując obok jego nowego GSa...teraz jak mam nowe moto z AC to już łapię o co kaman...czasem mi się nawet nie chce Ulocka zapinać...tylko blokada kiery...
ile kosztowalo AC na 04 a ile na NAT... bo chyba roznica jest kolosalna co ?
gumpinoga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2019, 12:25   #32
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jak ktos tu juz napisal.... AC to nie tylko kradziez. Jesli moto na kredyt/leasing (lub inna sytuacja wymuszajaca naprawy w ASO) to wystarczy jedna "fajniejsza" przycierka nówką NAT po asfalcie i koszt ubezpieczenia sie zwraca.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2019, 17:28   #33
gumpinoga
nOOb


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Góra
Posty: 145
Motocykl: RD04
gumpinoga jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Jak ktos tu juz napisal.... AC to nie tylko kradziez. Jesli moto na kredyt/leasing (lub inna sytuacja wymuszajaca naprawy w ASO) to wystarczy jedna "fajniejsza" przycierka nówką NAT po asfalcie i koszt ubezpieczenia sie zwraca.
tak ale mowimy o ZABEZPIECZENIU motoru przed kradzieżą ,nie o wypadkach
wydaje mi sie ze lisingi maja chyba obowiazek AC, o ile dobrze pamietam,jesli tak to musisz placic i czekac na otarcie
i pewno wiesz ile kosztuje ubezpieczenie

Ostatnio edytowane przez gumpinoga : 04.03.2019 o 17:36
gumpinoga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2019, 19:47   #34
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Otoz to, ubezpieczenie to nie tylko kraksy ale TEZ ubezpieczenie od kradziezy, zniszczenia itd. No to chyba dobrze ?
Czy znam koszt... W kwietniu mam termin odbioru nowki ATAS na leasing. Wlasnie sie domyka kwestia ubezpieczenia. Co do cen powiem tak... zylem w glebokim mylnym bledzie ze za full ubezpieczenie przyjdzie mi sprzedac nerke. Najdrozej jest ubezpieczyc w banku, ale nie ma takiego obowiazku. Mozna za zgoda banku ubezpieczyc zakupiony sprzet na wlasna reke, oczywiscie w okreslonym przez bank zakresie. Tak wlasnie robie, i tutaj swoja moc pokazuje forum FAT Kwotowo jest duzo, DUZO lepiej niz ptaszki wokol cwierkaly.
Z tym ubezpieczeniem to wychodzi ze jest jak z wyprawami na wschod, pogielo cie, wariat, zabija Cie i obrabuja, a na koniec jeszcze przeleca. A najwiecej przestrog od ludzi ktorzy w sumie to tam nie byli, ale slyszeli od wujka kolegi ktorego to szwagier...
Nie ma sie co bac ubezpieczenia, podzwonic, popytac, to nic nie kosztuje. A i tak imho najlepsza oferte beda mieli koledzy z FAT
Jasne ze nawet majac full AC szlif czy kradziez wciaz boli, ale jakby mniej.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2019, 21:57   #35
gumpinoga
nOOb


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Góra
Posty: 145
Motocykl: RD04
gumpinoga jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Otoz to, ubezpieczenie to nie tylko kraksy ale TEZ ubezpieczenie od kradziezy, zniszczenia itd. No to chyba dobrze ?
Czy znam koszt... W kwietniu mam termin odbioru nowki ATAS na leasing. Wlasnie sie domyka kwestia ubezpieczenia. Co do cen powiem tak... zylem w glebokim mylnym bledzie ze za full ubezpieczenie przyjdzie mi sprzedac nerke. Najdrozej jest ubezpieczyc w banku, ale nie ma takiego obowiazku. Mozna za zgoda banku ubezpieczyc zakupiony sprzet na wlasna reke, oczywiscie w okreslonym przez bank zakresie. Tak wlasnie robie, i tutaj swoja moc pokazuje forum FAT Kwotowo jest duzo, DUZO lepiej niz ptaszki wokol cwierkaly.
Z tym ubezpieczeniem to wychodzi ze jest jak z wyprawami na wschod, pogielo cie, wariat, zabija Cie i obrabuja, a na koniec jeszcze przeleca. A najwiecej przestrog od ludzi ktorzy w sumie to tam nie byli, ale slyszeli od wujka kolegi ktorego to szwagier...
Nie ma sie co bac ubezpieczenia, podzwonic, popytac, to nic nie kosztuje. A i tak imho najlepsza oferte beda mieli koledzy z FAT
Jasne ze nawet majac full AC szlif czy kradziez wciaz boli, ale jakby mniej.
to pochwal sie ile musisz wylozyc

Cytat:
Napisał kudlacz Zobacz post
Akumulatorowe elektronarzędzia, załatwiają większość zabezpieczeń w mig :O
w mig tzn ile ,sekund,minut..?
tu potrzebowali 2:50 sek, dla potrzeby filmu i nie aku ale flex na kablu

https://www.youtube.com/watch?v=3m2hCDblvac

flex plus alarm to tylko na pustyni nie slychac tego chyba szybciej do busa by go zapakowali

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 05.03.2019 o 12:29
gumpinoga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2019, 01:56   #36
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Łańcuchem Oxforda przywiązałem na zimę moto do betoniarki. Niestety w garażu mam warsztat z pełnym wyposażeniem, więc przeciąć ramę betoniarki szlifierką kątową, która leży obok, to kilka minut roboty... Na szczęście po przecięciu czeka złodzieja jeszcze kilka niespodzianek, o których z wiadomych względów tu nie napiszę.
W lecie nie chce mi się wiązać.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2019, 10:18   #37
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Co do kosztow - ubezpieczam sie u Onufrego, tu jego watek z oferta:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34034

Moje moto wychodzi drozej, wiec koszt ubezpieczenia AC/OC/NNW to 3100 zl. Inny agent zaoferowal mi samo OC za ponad 500 zl. Liczmy wiec ze AC dostaje za 2600 - troche ponad 200 zl/miesiac za "spokoj ducha" przy funkel nówka motocyklu, w razie gleby, kraksy czy odjazdu w sina dal. Czy to duzo - to juz kwestia indywidualna. Zwazajac ze mój palący jak lokomotywa bracik na fajki wydaje miesiecznie prawie 400 zl mozna powiedziec ze przy jego "hobby" moje ubezpieczenie to prawie pol darmo
Ale i tak nie mam zamiaru zlodziejom zycia ulatwiac, blokada tarczy juz jest, inne "przeszkadzajki" w toku.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2019, 21:07   #38
gumpinoga
nOOb


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Góra
Posty: 145
Motocykl: RD04
gumpinoga jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 25 min 42 s
Domyślnie

dzisiejszy zlodziej ma wiecej problemu z wzieciem np duzego Fiata niz np BMW F30,,przykladowo, elektronika zrobila swoje, odpalania aut i motorow juz tez bez wlozenia klucza ulatwilo tylko spec-zlodziejom prace
gumpinoga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2019, 08:33   #39
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Dokładnie , rewolucja elektroniczna to radość złodziei .
Właściciele starszych pojazdów gdzie potrzeba narzędzi i umiejętności manualnych z czym młodzież ma problemy może spać coraz spokojniej.
Za 2-3 złodziejskie pokolenia zwykły łańcuch będzie barierą a super wypasione autko z 5 mln odjedzie w 2.5 minuty.
W land roverze zdejmuje się osłonkę lewego nadkola , wkłada rękę pod nadkole ........ i za chwilę ...... sami wiecie
Sterowanie autkiem na odległość też możliwe , hamulce, kierownica , gaz ........ np likwidacja kogoś niewygodnego staje się coraz prostsza.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2019, 07:01   #40
Osa
 
Osa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: ZACHODNIOPOMORSKIE
Posty: 34
Motocykl: CRF 1000
Przebieg: Rosnący
Osa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 21 min 27 s
Domyślnie

W lutym brałem AC/OC/NNW w PZU cena to 5% wartości Moto. Ponoć mają taką ofertę do końca marca. Żona się tym zajmuje zawodowo więc mam problem z bani .
Osa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukiwania zabezpieczenia olo2222 Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 4 04.08.2012 13:41
Ubezpieczenie motocykla Brambi Inne tematy 18 13.03.2012 22:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.