Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.08.2018, 22:23   #1
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 38 min 21 s
Domyślnie (Nie)Udany wyjazd-w pogoni za marzeniami, czyli inne "stany" (lipiec 2018)

Wszystko zaczyna się od marzeń - te trzeba mieć - moje marzenie pojawiło się ładnych kilka lat temu, potem "zaraziłem" nim brata.
Marzeniem tym były te odmienne stany- stany wostocznej świadomości i o naszym wyjeździe tam będzie stanowić ta historyjka w kilku aktach.

Wyjazd z założenia był motocyklowy, ale finalnie był nim tylko częściowo....bo zgodnie z prawami Murphiego - przy tak dokładnie zaplanowanym i przygotowanym planie, musiało coś pójść nie tak.

Jak preludium, intro, zajawka, będzie filmik motoMarcina:

__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.

Ostatnio edytowane przez wilq.bb : 15.08.2018 o 22:50
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2018, 22:39   #2
marcinos11
 
marcinos11's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Londyn / Bystrzyca Kłodzka
Posty: 87
Motocykl: XL700V
Przebieg: 45kk
Galeria: Zdjęcia
marcinos11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 17 min 6 s
Domyślnie

coś video nie działczy....
marcinos11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2018, 22:58   #3
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

U mnie chodzi !

Czeka się na ciąg dalszy ! Szczególnie , że niepokoi końcówka.traileru ależ sezon opisów !. Kolejny do śledzenia.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2018, 01:16   #4
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 139
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 11 godz 14 min 52 s
Domyślnie

Log in. Chętnie poczytam.
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2018, 10:25   #5
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 38 min 21 s
Domyślnie

Jeszcze słowo wstępu - tym razem pisane - może nie będzie nudne, ale żeby relacja była pełna uważam, że trzeba to napisać.

Był rok 2012 zrobiłem prawo jazdy na motór (to tez jest historia na historię do napisania, ale odpuszczę) - pojawiło się wtedy kilka relacji z wschodnich stanów, wcześniej gdzieś pisaniny Elwooda, Mazeniaka , potem Herni i jeszcze paru innych czytałem/ oglądałem i pojawiła się myśl - ja tam chce jechać! Koniecznie!
I ta myśl przekształciła się w marzenie - przez cały czas rosło, kiełkowało - no po prostu siedziało z tyłu czaszki i gniotło.
Na tyle "uwierało", że to człowiek jakaś książkę, mapę kupił, czy na jakąś prelekcję chodził i ciągle marzył.

W tzw międzyczasie motoMarcin (prywatnie mój brat) zrobił prawo jazdy na motór i jego też zaczął ten kierunek męczyć - ale ciągle brak czegoś, a to czasu, a to kasy, a to ktoś ci nad głową zrzędzi (na szczęście ona już zrzędzi komuś innemu :P ).

U mnie i Marcina trochę się pozmieniało, uporządkowało w życiu... i teraz przenosimy się do listopada 2017.
Pod koniec listopada pakowałem się na wyjazd do Peru, ale na pewnym portalu pojawił news -tanie loty do Almaty na wakacje, a wiecie z Almaty do Biszkeku jest rzut beretem i to takim miętkim beretem. Do Biszkeku Samobor wozi motóry. Puzzle zaczynają się układać, ale kurna ja mam na głowie wyjazd do Ameryki Południowej.

Wieczorem podzieliłem się rozterkami z żoną (w ciągu dnia z bratem już temat poruszałem), a Lidka zamiast narzekać, że nie kupimy tego czy tamtego do domu "kopnęła mnie w zadek" i "kazała" jechać. Tak wiec panowie, są na tym świecie kobiety normalne - tylko trzeba mieć odrobinę szczęścia i taką znaleźć.

Następnego dnia rano Marcin i ja przeprowadzamy rozmowy w pracy o urlop (ja wysępiłem 3 tygodnie, Marcin tylko 2), a wieczorem kupujemy bilety i rezerwujemy miejsca u Samobora, a następnym świtem ja wyruszam za ocean.

Wracam z Peru i dociera do mnie, że fajnie wyjazd motocyklowy zaplanowany tylko ja motóra nie mam - ot taki detal. Myślenie, kombinowanie, co kupić. Po głowie chodzi mi XT600e, XTZ660, albo TA600- na tyle budżet pozwala.

Po kolejnych rozkminach przemawia zdrowy rozsądek i 6 stycznia 2018 kupuję czwartego w życiu trampiszona, o kryptonimie bojowym Heniu.
Heniu i Hanka - dobrana parka leciwych TA600 - będzie dobrze, musi być dobrze, bo przecież, co jak co ale TA się nie psują, a nawet jak się spsują to wiem gdzie łapy wsadzić.

Mija wiosna, układamy trasę, testujemy motocykle i w czerwcu przychodzi moment pakowania i wysyłki moto do Kirgistanu...

Czternastego lipca wsiadamy z Marcinem do samolotu w Warszawie po to, żeby zrealizować marzenia o tych wostocznych stanach (świadomości też)... CDN jak będę miał trochę czasu
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2018, 12:04   #6
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 32 s
Domyślnie

Czekam.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2018, 13:03   #7
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 35 min 44 s
Domyślnie

Apetycznie.
A jest tu gdzieś Twoja relacja z Peru?
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2018, 22:57   #8
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 35 min 57 s
Domyślnie

Wilqu,nie strasz tymi trampkami

Moja żona ,też mnie czasem wygania ....
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2018, 10:05   #9
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Wilq, motywuję
pisz!
O Peru też mógłbyś kilka zdań skrobnąć, z ciekawością porównałabym wrażenia!

PS . Może żona powinna znów kopnąć Cię w zadek?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2018, 10:18   #10
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Koledzy z forum też służą jakby co kopniakiem
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Azja Centralna lipiec 2018 vanik Przygotowania do wyjazdów 23 10.07.2018 16:44
2018 Stany Grzechu2012 Umawianie i propozycje wyjazdów 30 19.02.2018 08:19
Mongolia, Bajkał - czerwiec/lipiec 2018 MajQ Umawianie i propozycje wyjazdów 4 03.02.2018 15:08
Wschód, otwarty na propozycje, Lipiec 2018 bluesimon Umawianie i propozycje wyjazdów 10 23.01.2018 21:53
W pogoni za surykatką, czyli Fazikowa wersja zdarzeń jagna Trochę dalej 71 02.03.2014 19:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.