Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.03.2024, 19:37   #11
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 20 min 31 s
Domyślnie

Po latach w nikonie (skończyłem na D700) zrezygnowałem z targania cieżkiego sprzetu na plecach na rzecz bezlusterkowców. Niedawno zaś odkryłem na nowo przyjemność z robienia zdjęć pełną klatką. Za niecałe 1,5k kupiłem A7 mk1, do tego mam masę manualnych szkieł i jest bajka.
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2024, 20:41   #12
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
O jakości zdjęć decyduje matryca i obiektyw. Reszta jest dużo mniej istotna. Do Full Frame dobre jasne obiektywy są horrendalnie drogie.
Canon RF 50mm f 2,8 - da sie za 500 zł kupić.
Canon RF 16mm f 2,8 - da się znaleź poniżej 1000 zł
Canon RF 85 mm 1800 zl

Mówimy oczywiście o używkach bo kto by kupował nowe
Drogo? Tanio? Pewnie każdy powie inaczej
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2024, 21:44   #13
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 20 min 31 s
Domyślnie Czym się teraz foci?

Sony A7 + 50 mm f1.9 za 125 zł 😜

Ostatnio edytowane przez mishieck : 30.03.2024 o 07:17
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 07:36   #14
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Dzieki - ale to jego profil ze zdjęc dla klientów.

Rozpędziłem się i jedno sz za dużo
https://www.instagram.com/bartoszustakowski
Mlody wcześniej używał d750 lustra - zminił wszystko na bezlusterkowce - szybsze/mniejsze/wiekszy zakres iso lepsza jakość zdjęc
Ktos wspominał o Sony a6400 - tego w reku nie miałem ale starszy brat A6000 i strasznie mnie irytuje i wg mnie lepsze zdjęcia robi moja stara d90 ( czy wspomniane d300)
Gdzieś tam używałem krótko Olympusa OMD ( bezlusterkowiec) - strasznie irytujący i jak wyżej D90/D300 lepszy dla mnie 1000%

Jesli chodzi o wspomnianego d300 -to dobry aparat ale technologia już stara no i on nie jest mały i lekki . Poza tym to lustro - czy ja wiem lustro na moto
Sam mam od lat d90 (podobny okres) - bardzo lubię ten aparat, ale w stosunku do wspomnianych "zetek" nikona to stary trup ( dużo większy i cięższy) o parametrach technicznych nie ma co porównywać.
Z tym że Zetka nawet ta z5 - to pewnie ok 5 tys za body plus obiektyw.
Przymierz sobie ten aparat do ręki a jak chcesz dam Ci namiar na młodego to pogadacie w temacie ( bo ja to lama jestem w temacie zdjęć)
Ostatnio wyciągnąłem d90 z kitowym 18-105mm szkłem, na spacer z psem - nie używałem go kilka lat.
Bateria trzyma i ja go uwielbiam ( ale ja jakoś zawsze nikony) - jedna z fotek bez żadnej obróbki - ale chyba na moto to nie wg mnie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_0442.JPG (185.5 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0448.JPG (91.8 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0425.JPG (182.3 KB, 14 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Babel : 28.03.2024 o 11:31
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 07:54   #15
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Dodam trzy grosze od siebie. Czasem zabieram ze sobą małego Lumixa LX100, teraz jest wersja LX100 II. "Lepszość" zdjęć z aparatu wynika z kilku czynników. Jak już ktoś wspomniał, matryca i obiektyw. Ale jest coś jeszcze. W tym małym lumixie mam wszystko to co w dużych aparatach, jednak najważniejszy jest dla mnie wizjer. Robiąc zdjęcia telefonem w słoneczny dzień, właściwie nie wiesz co fotografujesz, dobre kadrowanie jest po prostu niemożliwe bez wizjera.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 08:04   #16
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,087
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 22 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał graphia Zobacz post
Canon RF 50mm f 2,8 - da sie za 500 zł kupić.
Canon RF 16mm f 2,8 - da się znaleź poniżej 1000 zł
Canon RF 85 mm 1800 zl

Mówimy oczywiście o używkach bo kto by kupował nowe
Drogo? Tanio? Pewnie każdy powie inaczej
Canon zawsze miał tańsze słoiki w porównaniu z Nikonem.
Poza tym podałeś ceny stałek. Rzuć okiem na ceny jasnych zoomów o stałej jasności. Wtedy różnica w cenie między DX a FF powali na kolana.
Dla amatora kupowanie FF i kilku stałych obiektywów, to chyba nie jest dobry pomysł.

Ale przyznaję. Dobrych stałoogniskowych nic nie pobije. Mam jeden taki Nikkor AF-S 35mm f/1.8. Poezja! Po cropie odpowiednik ogniskowych starych pięćdziesiątek jakie dawali do Zenitów, Prakic. Kiedyś zoom miałem w nogach...
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 08:22   #17
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Heja.
Pytanie głupie bo wiadomo, że większość teraz fotografuje telefonami.
A te telefony robią całkiem dobre zdjęcia.
Wiem, bo sama tak robię. Ale zastanawiam się nad powrotem do aparatu. Mój ostatni to Olympus xz2. Okazjonalnie też robiłam foty lustrzanką i mimo, że jakoś niespecjalnie zagłębiałam się w ustawienia to te zdjęcia były jednak fajniejsze od tych z fonu.

Teraz w przygotowaniach do kolejnego tripa nachodzi mnie myśl aby może ogarnąć na wyjazd jakiś aparat coby te zdjęcia w dużym formacie fajnie wyglądały.

No i czym się teraz foci?
Co ze sobą zabieracie na tripy- nie wspominając o smartfonach?
Mały kompakt? Lustro czy może bezlusterkowiec? I dlaczego?

Czytałam trochę o Sony rx100 V i wyżej i jest to polecany mały kompaktowy pstrykacz.
Gabaryty aparatu nie mają dla mnie jakiegoś dużego znaczenia. Kompakt wsadzę w kieszeń a coś większego w przygotowany do tego tankbag ale za to fajnie żeby kręcił dobre wideo.

Jestem ciekawa waszych doświadczeń.
Możecie podsyłać przykładowe fotki z danych sprzętów.
A jak macie coś na sprzedaż to dajcie znaka, chętnie przemyślę, nie muszę kupować nówki.

P.S dawno nie było nic na forum o aparatach


A i proszę modów o przeniesienie do odpowiedniego działu bo mi się palec omsknął.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najlepszy to ten aparat który mamy przy sobie, stąd głównie wynika popularność telefonów. Gdy chcemy coś lepiej zobaczyć to bierzemy aparat ale rozmiar niestety ma znaczenie. W bezlusterkowcach mamy głównie Canona, jakoś tak wyszło że powiedziałem a to trzeba powiedzieć b i był czas że mieliśmy wszystkie obiektywy do systemu apsc Canon M. Po tych kilku latach mogę tylko napisać że był to fajny zestaw zwłaszcza z obietywami 22, 11-22 oraz 18-200 ale ten ostatni robił już wagę. Każdy system apsc Canona jest ułomny bo producent traktuje go jako piąte koło u wozu i z czasem porzuca. Tak było z lustrami ef-s i tak się stało z ef-m. Teraz zainwestowałem w pełną klatkę licząc na to że Canon będzie ten system rozwijał a tutaj najważniejsze są obiektywy podobnie jak i w poprzednich mini systemach, tylko tutaj są traktowane bardziej serio. Teraz brakuje mi 35 i czegoś szerszego, może zamiast kupować 24-105 f4 było się zdecydować na 14-35 ale w jednym i drugim wypadku obiektyw kosztuje a rozmiar nie jest mały. Teraz jak to spakować na motocykl albo jak zabrać do bagażu podręcznego lecąc gdzieś na tydzień tylko z podręcznym ? Może dokupić coś mniejszego ? Taki Sony rx100, miewaliśmy Sony i czasem były to dobre aparaty, najbardziej pozytywnie wspominam dsc r1 który miał rewelacyjny obiektyw który był przyspawany do puszki, a ta z czasem stała się przestarzała. No ale seria rx 100 to zoom a patrząc na swoje zdjęcia, wychodzi ze moja ulubiona ogniskowa to 35 mm, no to może kupić sobie taki obiektyw albo mały aparat na wycieczki. Teraz mam dylemat czy nie kupić takiego na przykład Fuji x100 i olać te wymienne obiektywy, tym bardziej że nie sprzedaje zdjęć, nie prowadzę instagrama jako platformy biznesowej, a zdjęć do szuflady robię zdecydowanie mniej. No ale jak robię to widzę różnicę między telefonem, ef-m oraz rf. Teraz trzymam jeszcze Canona m6 mk2 z 11-22 i wizjerem ale chyba go sprzedam na platformie mpb oferują 650 EUR bez targowania i może dołożę aby kupić wspomnianego 14-35 albo rf 35 bez dokładania kasy. Ewentualnie rzucę się na głęboką wodę biorąc Fuji X100XI
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 08:25   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Consi jakby co to mam Fuji x-100
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 08:36   #19
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

I co ? Nie pstrykasz nim ?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2024, 08:38   #20
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Niczym nie pstrykam już oprócz fona.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szybka akcja w Wawie teraz PawelM. Inne tematy 0 01.09.2018 12:25
Wulkanizacja Warszawa Mokotow - TERAZ teddy-boy Hamulce, kola, opony 13 18.07.2014 11:43
Narozrabialiście to teraz pomóżcie felkowski Inne tematy 71 20.07.2010 16:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.