Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.01.2020, 23:30   #21
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Ojciec kupił Dustera II 1.6 jakoś półtora roku temu. Antykorozja sie wylewa wszystkimi dziurami w profilach.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2020, 23:52   #22
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 37 min 26 s
Domyślnie

Ja mam silnik 1.2 tce 115 i autem dosyć sprawnie można się przemieszczać. Ostatnio odkryłem że z włączonym eko bez problemu mogę uzyskać 6,6 litra na 100. Auto nie jest zawalidrogą ale jako dokker nie należy oczekiwać luksusów. Zrobione jest 42000 i do tej pory uszczelniany był rozrząd przy 30000 oraz padła pompa wtryskowa w okresie wakacyjnym, auto stało miesiąc w serwisie. Mimo tego nie narzekam bo tanie było i ma bardzo dobrze obszytą kierownicę skórą . Padła też żarówka mijania którą po podjęciu samodzielnej próby wymiany, wymieniła pomoc drogowa w ramach Dacia assistance. Nie żałuję też wykupienia programu serwisowego za jakieś nieduże pieniądze. W zasadzie jedyne czego mi w tym aucie brakuje to automatu oraz ciut większego prześwitu .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0CD38358-8DE6-44C4-BF94-DB710784C92B.jpg (927.2 KB, 43 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2020, 23:56   #23
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 39 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał davcio2 Zobacz post
Mishieck skoro masz dobre rozeznanie w Dacii to jaki silnik polecasz do 4x4?
1,6 wolnossący, 1,3 tce czy może 1,2tce z pierwszego roku produkcji? Czy jednak diesel? Ja się bronię przed dieslem ze względu na krótkie przejazdy.
4x4 raczej nie będzie nigdy dostępny z innym silnikiem niż diesel bądź 1,3 tce oraz nie będzie 4x4 z lpg fabrycznym- takie info dostałem w salonie.

Wiem ze 1,6 to muł ale jakoś boje się tego tce ( ja pier... jakie czasy ze mamy 1,3 w SUVIE 4x4!! )


Jeśli duster 2, 4x4 i nówka to tylko 1.3Tce. Dusterach z tym silnikiem to rakieta. Jeśli używka D2 to 1.5dci ale najlepiej bez adblue.
Jeśli starszy to lepiej euro5 niż euro6 (im wyższa norma tym więcej awarii osprzętu).
Euro 6 ma różne wersje (6, 6c, 6d, temp. itd) - generalnie unikac

1.6 z D2 to konstrukcja Nissana (zawory na szklankach, rozrząd na łańcuchu). Niby 115 km, ale muł 🤪. Ten silnik jest też w dusterach 1. generacji z końca produkcji.
Wcześniejsze miały 1.6 z Renault (ta samą moc, zawory hydrauliczne, jako tako jechał).

1.2Tce unikać.
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2020, 12:00   #24
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
... Zrobione jest 42000 i do tej pory uszczelniany był rozrząd przy 30000 oraz padła pompa wtryskowa w okresie wakacyjnym, auto stało miesiąc w serwisie. .. . Padła też żarówka mijania którą po podjęciu samodzielnej próby wymiany, wymieniła pomoc drogowa w ramach Dacia assistance. Nie żałuję też wykupienia programu serwisowego za jakieś nieduże pieniądze....
hmm, jak na nowe auto to w.w awarie nie są "żarówkowe"
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2020, 13:27   #25
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ja mam silnik 1.2 tce 115 i autem dosyć sprawnie można się przemieszczać. Ostatnio odkryłem że z włączonym eko bez problemu mogę uzyskać 6,6 litra na 100.
w trybie eko (polegającym na lekkim deptaniu w gaz) tiguan benzyna 1.5 150 KM, automat/DSG pali 6,2 litra. Jeżdżąc normalnie pali 7-8.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2020, 14:32   #26
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 37 min 26 s
Domyślnie

W trybie eko w Dacii można deptać i skoczy do 6,8. Co do awarii, pytałem w serwisie i tak nie wprost dostałem zawoalowaną informację że ciekną rozrządy , może nie tak wcześnie jak u mnie, a pompa nie wiem może też wada konstrukcyjna o której wspominał kolega, aby 1,2 tce omijać
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2020, 15:00   #27
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Miałem służbową Dacie I 4x4 1.6, straszny muł i paliła dychę. Skrzynia 6 zestopniowana ciasno i trochę bez sensu do takiego auta. Łatwo w terenie przyjarać sprzęgło bo ten silnik musiał mieć obroty żeby jechać. Jeździłem nią dużo po budowach kolejowych, nasypy, skarpy i ogólnie bezdroża, zaskakująco dzielne auto. Myślę, że z 1.5dci nawet lepiej by się sprawdziło. Jak odchodziłem z firmy to miała 125 tyś km najechane, od nowości u nas. Jedyna awaria to pęknięta szyba przednia, myślę że od pracującego nadwozia bo nowa też od razu pękła w tym samym miejscu. Korozji brak.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2020, 20:44   #28
stanley
 
stanley's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Łódź
Posty: 202
Motocykl: Czym popadnie
stanley jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 52 min 5 s
Domyślnie

Ja niedawno miałem podobne dylematy, też jeździłem wcześniej 4.0 ale w XJcie i jeszcze tylko wrzucę 3 grosze, że cokolwiek z tego powyżej kupisz to będziesz miał co prawda mniejszą awaryjność, ale nic nie zastąpi fajności, przyspieszenia, elastyczności i ogólnego klimatu amerykańskiego 4.0 w Jeepie. Powodzenia
stanley jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2020, 19:16   #29
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 12 s
Domyślnie

Ogladalem różne nowe samochody i wszystkie sa wewnatrz takie same praktycznie - plastik i lipa. Ten Duster ma przynajmniej cene przystępną . Z silnikiem 1,3 benzyna, nawigacją , kamerami i paroma bajerami wyszło koło 73.Napęd Przód tylko. Z silnikiem 1.0 bez gazu 61 w tym wyposażeniu które miała akurat. Gdybym mial pewność że te blachy wytrzymają 8 lat..
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2020, 08:43   #30
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Kolega z pracy niedawno sprzedał Daćkę Sanderową po 8 latach z niedużym przebiegiem , nie jeździ dużo....... i kupił następną tym razem Dusterową.
O ile wiem nie narzekał a i z blachami chyba nic się nie działo.
Ale gdyby było trzeba to mogę go wypytać szczegółowo.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wszystkiego w dziale wszystko dla........ stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 22 25.12.2018 00:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.