Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2020, 16:09   #111
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,328
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 13 godz 3 min 28 s
Domyślnie

Witam

Chusteczki jednorazowe i/lub papier toaletowy też się nadają (sprawdzone). Tak wiem, wiem, nie higieniczne są).

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2020, 17:20   #112
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 18 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Prawdziwi mężczyźni zamiast apteczki mają przy sobie w ciuchach motocyklowych 1g tytoniu, bibułkę i zapalniczkę
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2020, 11:17   #113
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,742
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 32 min 19 s
Domyślnie

Zapomnialeś Warzyfko o takerze do zszywania ran i lutownicy do przyżegania ran
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2020, 11:58   #114
Adi.te
 
Adi.te's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Poznań
Posty: 101
Motocykl: RD07a
Adi.te jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 12 godz 4 min 57 s
Domyślnie

Tez miałem problem z wilgocią u siebie. Stanęło na pojemnikach twardych i reklamowkach. Wszystko włożone w worek wodoszczelny taki jak na spływ kajakowy 2/5 litrowy. Torba ląduje na osłonie na gmole i w razie czego służy w akcji. Oby jak najrzadziej.
Adi.te jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2020, 10:42   #115
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Opis oczywiście zmienię/uzupełnię po powrocie do kraju, macie rację - taki zapis powinien się tam znaleźć. Wstawię też wymiary (podam jeszcze obwód).
Wymiary apteczki leżącej na płasko to 35x17cm , torebki 2L - 43x17cm

Obiecane zdjęcia nowości, krótki opis:
Zestaw na zdjęciach to torba centralna z funkcją plecaka oraz sakwy boczne
Cena jeszcze ostatecznie nie skalkulowana za sakwy boczne, torba centralna jest już w sklepie.
Zestaw sakw bocznych zawierał będzie płyty montażowe ze śrubami (będą oczywiście płaskie łby - tu na potrzeby testu dałem ostre, chcę sprawdzić czy system montażu jest skuteczny, czy sakwa nie rusza się zbyt mocno w kieszeni - jak na razie wszystko ok). Otwory montażowe rozstawem pasują pod system Givi/Kappa, nie mniej mój SW Motech jest jakiś nie bardzo wykonany i do mnie to nie pasowało, trochę musiałem poprzerabiać. Mierzyłem do 6ciu innych i jest ok. System montażu do stelaży z rurki pokaże niebawem.Z moimi stelażami od początku coś było nie tak, najpierw ciężko je było skręcić na moto (musiałem ostro doginać), potem musiałem kombinować z kuframi bo też nie chciały się zamykać, a ostatecznie pękły mi w jednym miejscu więc powzmacniałem i jakoś tak już zostały.
Jako akcesoria dodatkowe będzie też zestaw do "wyprostowania" łamanego stelaża - są takie np. w GS 1200 ADV, w GS800 czy CRF1000.



Pomiędzy torbę centralną a nakładkę (pojemność 7L) można coś jeszcze upchać. Na zdjęciu alu mata i stołeczek. Butelek nie polecam tam wkładać - na wybojach na pewno wypadną, inne mniej śliskie kształty/materiały powinny dojechać do celu wyprawy. Wewnątrz torby zapakowany biwak: duży namiot, dwie maty i jeden śpiwór. Wieczorem przy rozpakowywaniu, rano przy pakowaniu nie ma konieczności odpinania torby od motocykla, po prostu odpina się jeden otwór wyciąga co potrzeba i rozbija obóz. Ważne by równie ciasno go tylko spakować rano - wtedy bez problemu upchniemy torbę bez jej demontażu.
Torba na akcesoria (dopinana jest do torby centralnej na 6 plastikowych klamerek) - świetnie zastępuje tankbaga. Wożę tam mapy, trytytki, szelki do plecaka, multitoola, mokre chusteczki do dłoni i inne lekkie rzeczy które lubię mieć pod ręką. Trzeba tylko pamiętać, że w obecnej formie ta nakładka nie jest wodoszczelna.
Torba ma bardzo długie paski, spokojnie można ją umieścić na rotopaxie, gdzie potem trafiła - przy mocowaniu jak na zdjęciach nie da się ciała odsunąć do tyłu przy jeździe po piasku ;(

Zdjęcia w sposób uproszczony pokazują sposób montażu.
Generalnie do stelaży motocykla przykręcamy aluminiowe płyty (2 do 5 minut). Teraz można je (płyty) wykorzystać do zamontowania zbiorników Rotopax (są nawiercone już pod nie specjalne otwory) lub zamocować kieszenie do sakw (1 do 3-4 minut).
Owe kieszenie służą do przewożenia worków transportowych (wodoszczelne, z rączką do noszenia). To taki krok/ułatwienie dla tych, których wkurzało odpinanie i przypinanie sakw co rano/wieczór. Teraz operacja wyjęcia bagażu trwa 10-20 sekund, montaż max minutę.
Kieszenie, które zostają przy motocyklu można skompresować za pomocą paska by nie odstawały za bardzo na boki. Czyli zostawiamy bagaż w hotelu, prysznic, kompresujemy kieszenie i można ruszać takim motocyklem w miasto.
Wyjęcie sakwy bagażowej z kieszeni to: odpięcie jednej klamerki/paska (który trzyma ją z góry) i poluzowanie 2/4 pasków, które trzymają ją po obwodzie. Włożenie sakwy wieńczy podociskanie wyżej wspomnianych pasków. Pod klapki można coś jeszcze upchnąć oczywiście, jest też mała kieszeń z siatki na drobne akcesoria typu zapasowe klocki hamulcowe, baterie itp. itd. Ja pod tymi klapkami np. wożę rano śmieci pozostałe po biwaku a wieczorem jadąc na kolejny biwak można wcisnąć drobne zakupy ze sklepu czy wodę na prysznic
Za jakieś 2-3 tygodnie podeślę więcej zdjęć i podam przybliżoną datę sprzedaży, oraz cenę.

Czas, który podałem - wiadomo, zależy od zdolności montującego.
Na zdjęciach sakwy wypchane po brzegi, na kolejnych będą już inaczej/mniej załadowane. Będzie też wersja tych sakw o 10L większa (2x10L).
Do kieszeni sakw przymocować można do 4 szt. uchwytów na butelki.
















Ostatnio edytowane przez Neno : 18.03.2020 o 09:34
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2020, 20:20   #116
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Mam wrażenie, że te worki do tych sakw są nieporporcjonalnie za duże...
Wszystko to ładnie wygląda i pasuje z Waszą torbą centralną. Ale jak coś innego człowiek zechce przypiąć na siedzenie pasażera, to będzie troche nieciekawie. No chyba, że torby boczne nie wypełni się do końca i zroluje zapięcie na tyle aby było równe z siedzeniem.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2020, 16:15   #117
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Mam wrażenie, że te worki do tych sakw są nieporporcjonalnie za duże...
Worki wewnętrzne na tych zdjęciach są wypełnione ponad normę - na zdjęciach pierwszy/drugi/trzeci dzień blisko miesięcznego wyjazdu a ja lubię zabrać ze sobą "trochę" swoich ulubionych potraw. Normalnie roluje się je 1x więcej i cała sakwa jest nieco niższa, myślę, że spokojnie jakieś 3-5cm, niby nie dużo ale zupełnie inaczej wtedy to wygląda.

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Wszystko to ładnie wygląda i pasuje z Waszą torbą centralną
O to chodzi, by to ładnie wyglądało, było funkcjonalne i trwałe.

Ostatnio edytowane przez Neno : 28.02.2020 o 16:21
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2020, 19:29   #118
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,328
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 13 godz 3 min 28 s
Domyślnie

Wieczór

Czy jak na fotkach klipsy "apteczk" zapinane w dół, klipsy "toreb" u gory. Pytam, bo gdzieś widziałem córkę apteczki spietej u gory. Jaka długość zrolowanej do zamknięcia torebki 1 ltr? Na spokojnie jak wrocisz i się ogarniesz.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.02.2020, 07:02   #119
Muscalero
 
Muscalero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 46
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
Muscalero jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 12 godz 50 min 48 s
Domyślnie

Wygląda super. Nawet nie wiedziałem, że czegoś takiego potrzebuję . Teraz już wiem i ciekawi mnie cena.
Muscalero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2020, 06:43   #120
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Wieczór

Czy jak na fotkach klipsy "apteczk" zapinane w dół, klipsy "toreb" u gory. Pytam, bo gdzieś widziałem córkę apteczki spietej u gory. Jaka długość zrolowanej do zamknięcia torebki 1 ltr? Na spokojnie jak wrocisz i się ogarniesz.

Pozdr rr
Torbę zmierzę w domu, natomiast apteczka wydaje mi się, że jest spisana w dół, ale też nie mam jak sprawdzić na 100% bo gdzieś to już przywalone gratami jedzie.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stalowa siatka czyli bezpieczne sakwy, torby sambor1965 Wszystko dla Afryki 2 22.10.2009 02:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.