Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.06.2020, 01:12   #21
marecki999
 
marecki999's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Węgorzewo
Posty: 411
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87
marecki999 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 4 godz 46 min 50 s
Domyślnie

Mieszkajac na Mazurach mam styczność z tematem...
Wynająć można w zasadzie wszystko...
pracuję w ZRM i co roku w sezonie zdarza się kilka tragedii.
żeglarstwo się kończy... teraz większość prześciga się w byciu modniejszym, chce mieć najwieksze łodzie, swoje VIPowskie miejsca ,pijąc droższe trunki ...
przy niesprzyjajacej pogodzie nie widzę juz obrazkow jak choćby pomoc przy cumowaniu, czy wskazaniu gdzie mam wolna bojke, czy wejdę z mieczem czy nie... itp... teraz czekają z telefonami aż wyjdzie jakaś draka... i na yt...
Krew we.mnie buzuje...nie słychać juz "szant"
splywaja zalogi tam- gdzie wieczorem dudni disco.
Albo na housebotach na pier dala na caly port "ichtroje" by zagłuszyć dyskotekę...
Absolutnie nie wyrzucam wszystkich do jednego wora bo widzę również że są jeszcze jednostki, na które miło popatrzec i posłuchać...
Kilka sezonów dorabialem jako "sternik" co się działo nie pytajcie
KOCHAJ MAZURY...
NIE SMIEĆ
NIE SRAJ
NIE RYCZ
Zdrówko.
__________________
MAZURY CUD NATURY
marecki999 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2020, 08:14   #22
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Pod koniec lipca planuję dopłynąć pod Węgorzewo..... może będziesz w pobliżu.
Czy żeglarstwo się kończy? Jeśli masz na myśli to co ja to masz rację...... ludzi na wodzie coraz więcej a o żeglarza coraz trudniej.
Choć oni nadal są tylko ich mniej widać , cicho przemykają między rozwrzeszczanymi jednostkami , poznają się na odległość a jak trzeba poratują ( parę razy holowałem i wyciągałem z trzcin ) , cumują na uboczu niemal nigdy w porcie. Cumowaliśmy kiedyś w trzy jednostki ,po kilka metrów od siebie, zupełnie obce, przypadkowo znaleźliśmy się w tym samym miejscu , dzień się kończył a miejsca do cumowania mało.
Na pokładach była taka cisza i spokój że nikt nikomu nie przeszkadzał , gdyby nie widok stojących jachtów to na słuch nie do stwierdzenia że ktoś obok stoi.
Poranna kawa , rozmowy ....... i każdy popłynął w swoją stronę w całkowitej ciszy.
Innym razem stoimy w dwa jachty, ptaki śpiewają , nawet słychać jak ryby oddychają pod wodą a tu ładuje się turysta z rozwrzeszczaną załogą , z daleka wykrzykuje mnóstwo komend , rejwach na całe jezioro , trzeba było pilnować żeby w burtę nie wpłynął.Wyległa szarańcza na brzeg , latają po krzakach bez saperek , próbują rozpalić ognisko ........ następnego ranka wstałem ze słoneczkiem koło 5ej i bezszelestnie sobie odpłynąłem licząc że już ich nigdy nie spotkam.
Zwiększająca się ilość turystów/użytkowników może uprzykrzyć dlatego wielu przeniosło się na słone.
Niestety o ciszę i rozsądek coraz trudniej a o całkowity brak wyobraźni w zachowaniu coraz łatwiej. Ludzie się zmienili tylko oni sami już tego nie widzą.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypozyczalnia crf kudlacz Inne tematy 3 10.08.2019 12:19
Wypożyczalnia Mediolan Gawrys Kwestie różne, ale podróżne. 4 12.07.2017 01:24
Wypożyczalnia motocykli Ola Inne tematy 5 26.03.2009 13:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.