Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.06.2020, 00:06   #141
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 godz 35 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Jak wasze doświadczenia z parowaniem i używaniem Zumo XT z waszymi telefonami? Bez problemów większych? Pytam bo kończę tekst z recenzją, a sam korzystam ze starego Blackberry więc nie mam opinii jak to jest jak się zepnie nawigację ze smartfonem. Chodzi mi przede wszystkim o możliwość wykonywania połączeń z ekranu nawigacji oraz powiadomienia z telefonu pojawiające się (lub nie) w menu Zumo XT.

W swoim Blackberry mogłem ustawić udostępnienie książki adresowej i mogę bez problemu dzwonić z Zumo XT i interkomu. Nie mogę za to czytać SMSów na ekranie nawigacji ale to już wina faktu posiadania niewspieranego systemu w telefonie...

PS
Jest nowy system dla Zumo XT, wersja 3.70 ale "tylko" poprawa błędów plus dodana obsługa dwóch dodatkowych języków.
U mnie działa z telefonem na Android ok, z Cardo też ok. Problem tylko taki, że za pierwszym razem muszę muzykę puścić (play) na telefonie. Z navi nie chce zadziałać . Później już działa. No i opcja przeglądania biblioteki, a raczej jej brak jest uciążliwy. Opcja Spotify, a raczej jej brak, w moim przypadku uciązliwy.

Po za tym , wyświetlacz bajka, szybkość obliczania tras też ale i tak ja korzystam z googla i następnie z base campa i wgrania konkretnej trasy.

No i Drive - super sprawa - łączenie po kablu odpada nareszcie.
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 21:09   #142
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,344
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 17 godz 9 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mafrika Zobacz post
Prawdziwy facet nie czyta instrukcji a tak serio to "wgrywanie" pliku gpx do TT jest moim zdaniem mało wygodne bo albo przez aplikację albo przez stronę internetową aby następnie zsynchronizować z urządzeniem. Trudniej już nie można było.



To wgraj plik gpx ze śladem TET i popatrz jak Cię TT poprowadzi
Więc jednak da się wgrać gpx?

Wgrałem TET i poza małymi wyjątkami, prowadzi dokładnie po śladzie, chociaż...
Przyznam, że Garmin wypada tutaj lepiej, bo TT ma zamknięty system i tylko swoje mapy, nie idzie wgrać jakichś topo. Oby TT coś z tym kiedyś zrobił.

Pozdrawiam
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 22:11   #143
PiraniaD
 
PiraniaD's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 132
Motocykl: nie mam AT jeszcze
PiraniaD jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 31 min 57 s
Domyślnie

Tylko, że TT obcina ilość punktów i szuka swoich skrótów.
PiraniaD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 22:34   #144
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Jak pewnie nie wszyscy wiedzą umówiłem się z przedstawicielem firmy Garmin w Polsce, firmą Trigar na wypożyczenie Garmina Zumo XT do testów. Umowa zakładała wpłacenie przeze mnie kaucji w wysokości wartości nawigacji w ich sklepie i odesłania jej po dwóch tygodniach. Bez nacisków na to co powinienem podkreślić, co pominąć czy inaczej opisać.

Czas wypożyczenia dawno minął, pora podzielić się wrażeniami. A że jak już zacznę się bawić gadżetami, to trudno mi przestać, powstały tekst załączam w formacie PDF. Nie mam siły na dłubanie wklejania tu tekstu z umieszczaniem w nim ilustracji graficznej. Może po poprawieniu błędów to ogarnę...

Nie krzyczcie na mnie za formatowanie. Całość powstała na tablecie, a nie mam tu aplikacji do DTP, jedynie odpowiednik Worda.

Jeśli jako użytkownicy Zumo XT wyłapiecie jakieś błędy, dajcie od razu znać. Poprawię co pokręciłem.

Wszystkich poproszę o zgłaszanie co jeszcze powinienem sprawdzić, na co zwrócić uwagę. Będę miał więcej doświadczenia na przyszłość.

Tekst jest po serii poprawek, także zgłoszonych przez kilka osób które go czytały, co nie oznacza, że jest idealny.

Życzę miłej lektury
Załączone Pliki
Typ pliku: pdf Recenzja Zumo XT.pdf (7.32 MB, 156 wyświetleń)
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 23:42   #145
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 20 godz 27 min 14 s
Domyślnie

Dobra recenzja. Profesjonalna.
Mnie akurat najbardziej zaciekawiło zdanie o intercomie)) muszę coś kupić takiego.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 00:10   #146
TOMWAR


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Trójmiasto
Posty: 4
Motocykl: GS1250adv
TOMWAR jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 29 min 9 s
Domyślnie

pełna profeska dobrze się czytało
TOMWAR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 14:42   #147
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Neo, dzięki za recenzję - sporo wyjaśnia.
Jednak parę rzeczy przydałoby się opisać:

1. Jakiej dokładnie mapy używałeś? Jezeli masz jeszcze tę nawigację to aż się prosi o porównanie CNEurope vs PL Topo 2020 (jesli masz...) vs UMPpcPL vs OSM. Może spróbuj to zrobić na przykładzie tej twojej trasy na tamę. Jak zachowuje się zumo przy wyznaczaniu trasy na różnych mapach

2. Jakie są możliwości wpływania na obliczaną trasę - tylko stare garminowskie: trasa szybka lub najkrótsza, czy coś jeszcze? Unikanie autostrad, dróg płatnych, promów, gruntowych, czy coś jeszcze?

3. Spróbuj pobawić się w wyznaczanie "przygodowych" wariantów trasy na tę tamę przy tej samej mapie ale różnych ustawieniach ustawieniach ogólnych (trasa najkrótsza vs najszybsza) - jakieś różnice?

4. Czy ten zumo ma na obudowie jakieś ucho dla doczepienia smyczy/pętli? Tak jak to jest w ręcznych garminach?

Generalnie w tym zumo wydają się ciekawe właśnie te warianty dróg. Mapy garmina znane są od lat z kiepskiej kategoryzacji i częstego idiotycznego wyznaczania tras. Właśnie te oferowane warianty tras mogą być ciekawym ficzerem

Zdrówko,
Miszel

Ostatnio edytowane przez Miszel : 19.06.2020 o 14:49
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 14:51   #148
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
(...)
1. Jakiej dokładnie mapy używałeś? Jezeli masz jeszcze tę nawigację to aż się prosi o porównanie CNEurope vs PL Topo 2020 (jesli masz...) vs UMPpcPL vs OSM. Może spróbuj to zrobić na przykładzie tej twojej trasy na tamę. Jak zachowuje się zumo przy wyznaczaniu trasy na różnych mapach
(...)
4. Czy ten zumo ma na obudowie jakieś ucho dla doczepienia smyczy/pętli? Tak jak to jest w ręcznych garminach?
(...)
Używałem wbudowanych map, wspominam o tym. Zumo XT ma "swoją" mapę topograficzną. Nie mam PL Topo, kiedyś ją widziałem i nie byłem zachwycony. Może nowa wersja jest jakoś poprawiona... postaram się dowiedzieć.

Masz rację, posiedzę trochę, pokombinuję z mapami. Nie dałem rady tego wyklikać dokładniej zwyczajnie z braku czasu. Teraz skoro Zumo jest moje będę się na pewno bawił. Dam znać jak wyniki.

Co do pętelki - to faktycznie problem może być bo nie ma nic. Widziałem, że niektórzy kleją z tyłu plastikowe bazy z uchem aby jakoś umocować zabezpieczenie.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 20.06.2020 o 00:42
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 15:08   #149
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 29 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Używałem wbudowanych map, wspominam o tym. Zumo XT ma „swojąâ€ mapę topograficzną. Nie mam PL Topo, kiedyś ją widziałem i nie byłem zachwycony. Może nowa wersja jest jakoś poprawiona... postaram się dowiedzieć.

Masz rację, posiedzę trochę, pokombinuję z mapami. Nie dałem rady tego wyklikać dokładniej zwyczajnie z braku czasu. Teraz skoro Zumo jest moje będę się na pewno bawił. Dam znać jak wyniki.

Co do pętelki - to faktycznie problem może być bo nie ma nic. Widziałem, że niektórzy kleją z tyłu plastikowe bazy z uchem aby jakoś umocować zabezpieczenie.
Wrzuc openstreetmap. Nic jej nie brakuje.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 19:23   #150
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Używałem wbudowanych map, wspominam o tym. Zumo XT ma „swojąâ€ mapę topograficzną.
No własnie to dla mnie jest niejasne. Ale domyślam się, że te testy z wyznaczaniem tras które ilustrujesz screenami są wykonywane na CityNavigator Europe? Nie korzystałeś z tych TopoActive, które też są zainstalowane?
Twoje doświadczenia z PL Topo mnie zaskakują. Masz na myśli https://www.pltopo.pl ? Używam tej mapy od lat równolegle z CNEurope i zdecydowanie twierdzę, że routing (a także cały szereg innych niuansów) ma dużo lepsze od CNEurope. Oczywiście dotyczy to terenu PL. Drążę ten temat bo właśnie PL Topo w połączeniu z tym sposobem tras alternatywnych w zumo XT może dać ciekawe możliwości. Ty się zabrałeś za poważniejsze testowanie, więc - super! - czegoś się dowiem od ciebie...

W gruncie rzeczy o funkcjonalności nawigacji decydują w większej mierze jednak same mapy. A z tym w firmie Garmin nie jest zbyt dobrze. Więc albo mapy lokalnych dostawców niezależnych (np. komercyjna PL Topo lub różne darmowe OSM-y) albo inne platformy nawigacyjne. Dotąd najlepszym rozwiązaniem było korzystanie na garminie z programów androidowych - miało się wtedy "kilka w jednym". Teraz być może w tym nowym zumo xt da się wykorzystać jakieś jego sztuczki?

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
garmin , zumo

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin GPS MAP 66i GregoryS Inne 12 17.08.2019 23:23
Garmin 64ST vs garmin montana 600 przemo77390 Inne tematy 35 17.12.2018 22:09
Garmin 60 csx NUROFEN Zastosowanie praktyczne 25 07.05.2013 16:00
Garmin 76 CS Franz Inne tematy 15 05.05.2010 22:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.