Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2020, 14:58   #101
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 997
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 7 godz 24 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Krzysiek, też mam do oddania jkby co, przy okazji bym odebrał, to co miałem pół roku temu odebrać, o ile jest jeszcze co odbierać...

Co do siatki, wieje pod nią sporo, siedzi się wyżej, wygodniej, ale wyciera zbiornik z farby do gołej blachy (wiadomo, można folią bezbarwną nakleić i kontrolować jej wytarcie), wyciera kanapę i do offa się średnio nadaje - błocko się w nią wbija i zanim wyschnie moczy zad.
chodzi mi właśnie żeby wiało w lato. Gdyby moja kanapa nie byłą przykręcona na stałe, można by zakładać tylko w razie dłuższej trasy. Nie pomyślałem o błocie w siatce. Poczekam chyba na przeróbkę kanapy u Zeta.

ps. oczywiście, czeka na Ciebie cały czas.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2020, 16:33   #102
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Ja wolę bieliznę termoaktywną na upały.
MrWaski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2020, 18:03   #103
majesticMr


Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 25
Motocykl: nie będę miał afryki,ten motor to przesadzona "legenda"
majesticMr jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 38 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
MajesticMr, z chęcią wypróbuję ile to jest (nie?)warte
dawaj adres to ci to wysle poczta
majesticMr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 14:54   #104
czaras
 
czaras's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Poznań
Posty: 63
Motocykl: CRF1100L DCT '23
czaras jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 1 min 24 s
Domyślnie

Po wczorajszej trasie na Mazury i z powrotem (720km) trafiłem z nieukrywaną radością na ten wątek )))
Mąka wydaje się być niezbędna na kolejny wypad. Zastanawiam się też poważnie nad tą pompowaną nakładką na przednią część siedziska z ali. W 3-cim tyg. sierpnia wybieram się na tydzień do Chorwacji z 3 dniową wizytą w Alpach. Boję się, że z Chin paczka nie dotrze do tego czasu, czy ktoś ma cynk gdzie to kupię w PL albo może chce odsprzedać swoją? Tak na marginesie czy brać L'kę czy X'lkę (nie mam pod ręką swojej NAT)?
czaras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 14:57   #105
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Mi ostatnio dobrze zadziałały polarowe spodnie pod spod. 9.99 w deca. Tanie i spora różnica na plus.
Na pewno trza trenować i łączyć środki ze sobą...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 16:07   #106
LordCYCU
 
LordCYCU's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: CRF1000 '19 MT SD06
LordCYCU jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 41 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czaras Zobacz post
Po wczorajszej trasie na Mazury i z powrotem (720km) trafiłem z nieukrywaną radością na ten wątek )))
Mąka wydaje się być niezbędna na kolejny wypad. Zastanawiam się też poważnie nad tą pompowaną nakładką na przednią część siedziska z ali. W 3-cim tyg. sierpnia wybieram się na tydzień do Chorwacji z 3 dniową wizytą w Alpach. Boję się, że z Chin paczka nie dotrze do tego czasu, czy ktoś ma cynk gdzie to kupię w PL albo może chce odsprzedać swoją? Tak na marginesie czy brać L'kę czy X'lkę (nie mam pod ręką swojej NAT)?
Mam taką nakładkę i dodatkowo mam od paru miesięcy problem z bólem w okolicach kości ogonowej (ortopedzi rozkładają ręce, używać poduszek ortopedycznych z dziurą, na razie nic za bardzo nie pomaga, nie miałem urazu kości więc im się pomysły kończą), miałem też żel w kanapie w poprzednim moto.

Z tą nakładką jest taki problem, że nie wiadomo jak mocno ją napompować. Instrukcja Airhawk mówi o tym, żeby była na tyle napełniona aby nie dotykać siedzenia, nie napełniać za mocno. Wypróbowałem wiele kombinacji ilości powietrza w niej i za bardzo nie pomagała zarówno z bólem w okolicy kości jak i z bolącą dupą od zwykłego siedzenia (tyłek tak samo się odparza jak bez nakładki, nawet w bokserkach termoaktywnych). Wydaje mi się, że lepsza była wkładka żelowa, od wibracji tak samo izolują oba rozwiązania - takie jest moje odczucie. Na żelu jakby wygodniej mi się śmigało.

Z drugiej strony, jak masz problem dosięganiem stopami ziemi, to pamiętaj że ta nakładka jeszcze podwyższy siedzisko. BTW ja mam 183 i nie mam z tym problemu.

Musisz ją wypróbować, bo dużo osób ją bardzo chwali - na moje problemy nie pomogła...

Ostatnio edytowane przez LordCYCU : 20.07.2020 o 16:12
LordCYCU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 17:12   #107
czaras
 
czaras's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Poznań
Posty: 63
Motocykl: CRF1100L DCT '23
czaras jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 1 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał LordCYCU Zobacz post
Mam taką nakładkę i dodatkowo mam od paru miesięcy problem z bólem w okolicach kości ogonowej
No chyba zacznę od niej. Wcześniej miałem NC'ka z mega niewygodną oryginalną kanapą (była nachylona w stronę kierownicy, a z tym spadkiem cały kierowca leciał też). Została przeformowana przez mojego tapicera i potrafilem na niej 3 dni od rana do nocy na moto lecieć bez żadnego bólu. Brakuje mi tego w NAT. Rozmawiałem z nim właśnie i stwierdził, że Nat'ow przyjezdza b.mało na przeróbki, za to jest mega wielki wysyp GS'ow, takze tych nowych.
Myślę, że ten dyskomfort u mnie związany jest głównie przez brak wentylacji/odparzenia. Chcę zacząć od siatki/plastru miodu w formie nakładki - może ktoś poleci jakąś konkretną?
Co ciekawe tapicer b.odradzał montaż żelowych wkładek, wcześniej czy później od warunków atmosf./temperatury każda taka wkładka puszcza i masz do sprzątania mega syf we wnętrzu siedzenia. Poza tym żel jest przyjazny nagrzewaniu się więc jak siadasz na kanape po postoju w upale to masz podgrzewanie automatyczne przez kolejne kilkadziesiąt minut.
czaras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 17:27   #108
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy.
Kojarzycie pufy SAK - takie kondony wypełnione nie do końca spienionym styropianem?
Korci mnie od dawna aby na podstawie siedzenia zrobić taką minipufę. Będzie to wyglądało chujowo, wiem. Ale gdzieś widziałem taki ridereport na ADV gdzie koleś miał takie siedzisko i zaklinał się na wszelkie świętości, że to robi.
Na zdrowy chłopski rozum musi to być bardzo wygodne bo dupę można układać na bardzo wiele sposobów i zawsze jest cala podparta.
Narazie mam inne rzeczy na głowie ale moja batalia z siedzeniem w NC jeszcze nie jest zakończona. Zdecydowanie jest to jedna z najgorszych kanap jakie kiedykolwiek mialem w jakimkolwiek moto.
Mi przeszkadza jeszcze jedno w długiej jeździe zwłaszcza latem - że du.pa się przykleja do gaci potem to zespala sie ze spodniami itd.
Pomaga mąka ale ta polarowa warstwa o której pisałem jest taka, że pozwala się przemieszczać spodniom niezależnie od siedzenia czy bielizny. Nie ma się odczucia sklejenia czy odparzenia. Duży plus.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 19:11   #109
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 2 min 42 s
Domyślnie

GSem mogę przejechać i 1000 a w CB po 100 zaczyna mi być mocno niewygodnie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2020, 19:15   #110
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał LordCYCU Zobacz post
Mam taką nakładkę i dodatkowo mam od paru miesięcy problem z bólem w okolicach kości ogonowej (ortopedzi rozkładają ręce,
Zamiast do ortopedy, idź do neurologa, takie objawy swiadczą czesto o ucisku dysku na nerw w dolnym odcinku kregoslupa.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
..co robic w Portugalii? yeuop Trochę dalej 43 26.10.2017 16:07
Robić nie robić Damper RD03 rob Rama, zawieszenia, napęd 11 05.08.2011 02:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.