Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2019, 23:06   #21
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Nie wiem na ile znasz ciężarówki,gazu sama dodaje w momencie redukcji na niższy bieg bo skrzynia nie synchronizowana a o ujmowaniu z góry to pierwsze słyszę.No chyba że silnikiem hamujesz i wcisnołeś VEB.Mowa o volvie.
I nie ma miliona czujników.
Kilka kilometrów zrobiłem parę lat temu, ale jakoś specjalnie się nie znam, więc i nie wymądrzam się. Jednak to o czym wspomniałem to opowieść kolegi, który jeździ dużym DAFem, w którym to przyjemność miałem siedzieć w niedzielę za kołem. To właśnie kolega mi opowiadał, że to już nie jest normalny samochód ciężarowy, jakie były kiedyś
Sam hamuje, sam przyśpiesza, trzyma się pasa, odstępy, cuda wianki. Przycisków na konsoli więcej niż na klawiaturze do kompa. Niedługo i kierowca nie będzie potrzebny.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2019, 23:06   #22
WieniuZiel
 
WieniuZiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 107
Motocykl: CRF1000Dct
WieniuZiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Zmiana charakteru pracy pod wpływem zmiennego odkręcania manetki, czy hamowania jest dostosowaniem się do aktualnych preferencji kierownika. Można to określić jako nauka stylu przez sterownik. Oczekiwanie, że po zgaszeniu zapłonu i włączeniu ponownym, skrzynia będzie pamiętała w jakim nastroju jeździliśmy wczoraj jest nieporozumieniem.
Z własnego doświadczenia widzę, że traktując ostro tryb D, sterownik reaguje na to niespełna tak, jakby to był tryb np S1, ale krótkotrwale. Czyż nie o to chodzi?
Lubię czytać uwagi nt nierozgarniętych i niedouczonych inżynierów Hondy, którzy nie umieją zaprogramować softu skrzyni. 😉.
WieniuZiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2019, 23:07   #23
king3
 
king3's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 95
Motocykl: RD07a, ATAS 1100
Przebieg: sporo
king3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 14 min 39 s
Domyślnie

bo to my pewnie sie tej skrzyni nauczymy a nie ona nas
tryb S3 jest w miarę ok, tylko coś spalanie mam wysokie - 5,7-5,8l , momentami wydaje mi sie że pracuje skrzynia idealnie, dla niej problemem jest chyba zbyt duza zmienność. Jak jedzie sie dynamicznie, to całkiem fajnie macha tymi biegami.

Ostatnio edytowane przez king3 : 10.04.2019 o 23:14
king3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2019, 23:27   #24
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał king3 Zobacz post
bo to my pewnie sie tej skrzyni nauczymy a nie ona nas
tryb S3 jest w miarę ok, tylko coś spalanie mam wysokie - 5,7-5,8l , momentami wydaje mi sie że pracuje skrzynia idealnie, dla niej problemem jest chyba zbyt duza zmienność. Jak jedzie sie dynamicznie, to całkiem fajnie macha tymi biegami.
Dokładnie to miałem napisać.
Jak kupowałem Crosstourera, to też słyszałem o adaptacji tej skrzyni.
Wiadomix, pierwsza przymiarka do moto i delikatnie z gazem, dyn, dyn, dyn...60 km/h i 6 bieg. Kuerwa myślę, ten poprzedni właściciel to słabo jeździł...
Teraz wiem że ta skrzynia niczego się nie uczy. Jak odkręcisz manetkę, tak jedziesz. Ja mam jeden tryb sportowy. Na szosę wystarczy. Do tego możliwość zbijania biegów ręcznie i praca gazem. Na D da się jeździć po mieście czy autostradach. Na S, po fajnych winklach gdzieś w górach. Jeśli czegoś brakuje, to - i + jest rozwiązaniem. Ja już tę skrzynię rozumiem i jestem mega zadowolony.
Ale to w motku strikte asfaltowym. Chociaż ex1 sobie chwali w terenie.
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2019, 23:46   #25
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tyran Zobacz post
Dokładnie to miałem napisać.
Jak kupowałem Crosstourera, to też słyszałem o adaptacji tej skrzyni.
Wiadomix, pierwsza przymiarka do moto i delikatnie z gazem, dyn, dyn, dyn...60 km/h i 6 bieg. Kuerwa myślę, ten poprzedni właściciel to słabo jeździł...
Teraz wiem że ta skrzynia niczego się nie uczy. Jak odkręcisz manetkę, tak jedziesz. Ja mam jeden tryb sportowy. Na szosę wystarczy. Do tego możliwość zbijania biegów ręcznie i praca gazem. Na D da się jeździć po mieście czy autostradach. Na S, po fajnych winklach gdzieś w górach. Jeśli czegoś brakuje, to - i + jest rozwiązaniem. Ja już tę skrzynię rozumiem i jestem mega zadowolony.
Ale to w motku strikte asfaltowym. Chociaż ex1 sobie chwali w terenie.
fajnie opisane....

ja natomiast lubię jechać sobie bardzo spokojnie i to baardzo i mam problem z tą skrzynią bo mi pakuje tą "zasraną" 6 za nisko a zbijanie mnie już męczy.. natomiast w S1 miesza biegami co nie jest kompletnie potrzebne dla mojego stylu jazdy... tak to prawda trzeba dostosować się do skrzyni a nie odwrotnie tzn.. jak chcesz aby nie redukowała lub mieszała biegami to musisz np. w obszarze zabudowanym jechać z konkretną prędkością i nie schodzić do obrotów/prędkości redukcji... jednak w S1 pomiędzy 4 i 6 biegiem jest niewielka różnica prędkości i przy jeździe w obszarach zabudowanych ciągle miesza biegami co mnie denerwuje bo nie ma takiej potrzeby a w trybie D jedzie tylko na 6 biegu i mogłoby być ok ale nie rzadko nie jest płasko i nie da się jechać na 6 biegu!!!! więc wrzucam na manual... i tak teraz mieszam raz jadę na S1 raz w manualu a w D prawie wcale a wolałbym nie korzystać z manualnego trybu bo i po co ten automat!!!

DCT nadaje się tylko dla lubiących mocniej odkręcić bo wtedy wszystko jest super!. Natomiast dla skrzywionych własnymi upodobaniami jak ja zawsze będzie przeszkadzać. Ale na razie nie poddaje się może się dogadamy.... jednak uważam to za niedoróbkę bo powinno być odwrotnie to moto powinno być dla mnie a nie na odwrót.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 11.04.2019 o 00:06
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2019, 08:50   #26
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Jak przeszladza to co za problem jezdzic na manualu, bedzie tak jak zechce kierownik, na testach tylko uzywalem manuala i bylo jak chcialem, to nic skoplikowanego zamiast wbijać nogą pstrykać palcami
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2019, 09:00   #27
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Też słyszałem o "nauce", ale w NC750x DCT. Szczegółów nie znam. Wdziałem też na YT filmik, jak NAT ładnie sama zbija biegi po gwałtownym odkręceniu gazu, a więc jakoś to działa...

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 11.04.2019 o 09:37
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2019, 10:00   #28
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Też słyszałem o "nauce", ale w NC750x DCT. Szczegółów nie znam. Wdziałem też na YT filmik, jak NAT ładnie sama zbija biegi po gwałtownym odkręceniu gazu, a więc jakoś to działa...
Nie jeździłeś DCT..... to zbijanie biegów to kolejna porażka ale tylko dla tych co jeżdżą w miarę "normalnie"... np. jadąc 60km/h przy 6 biegu odkręcasz tak 1/2gazu i nie redukuje a silnik prawie wyskoczy z ramy redukuje dopiero przy konkretnym odkręceniu tak na 3/4 gazu.... to już wolę nacisnąć guzik i sam sobie zredukować bieg ... sama reakcja motocykla jest duuuużo za późno i dla mnie bezużyteczna kompletnie. Ale jeszcze raz podkreślę, że dla lubiących kręcić będzie super.... tylko ktoś z inżynierów zapomniał, do czego ten motocykl służy.

Dlatego obawiam się, że najbardziej zajeżdżone CRF'y to będą właśnie te z DCT ile ten kosz wytrzyma takiego dziabania na niskich obrotach. (tryb D).
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2019, 10:13   #29
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,642
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 40 min 6 s
Domyślnie

Zanim kupiłem moją to po testach u Pomirskiego zwróciłem uwagę na to samo co mdxmd. Pan sprzedawca poinformował mnie, że ta skrzynia nauczy się mojego stylu jazdy
Kupiłem manuala ale dziś raczej wybrałbym jednak DCT. Życie takie krotkie
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2019, 10:42   #30
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Nie mam jeszcze AT, wiec sie wypowiem Jako ze uczenie maszynowe to tak jakby moja branza
Pytanie czy "uczenie sie" stylu jazdy kierownika byloby wogole potrzebne ? Jesli jest jak mdxmd pisze, to mozna to poprawic samym softem, albo zmieniajac na stale ustawienia trybu D, albo w wersji LUX dodac mozliwosc wprowadzenia przez kierownika predkosci obrotowej ponizej/powyzej ktorej moto powinno redukowac, wrzucac wyzszy bieg. Caly hardware juz jest - wyswietlacz, przyciski, sterownik, wiec to kwestia jedynie softu.
Czy Honda to zrobi ? Mysle ze nie sądze
Co do prawdziwego "uczenia sie" skrzyni - jak najbardziej jest to do zrobienia, ale nie w tym konfigu. Przypuszczam ze sterownik zawiera prosty procek/mikrokontroler, bo wiecej do zalozonych zadan nie potrzeba (a skoro mozna zrobic dobrze i tanio...). Uczenie maszynowe moze brac pod uwage predkosc, nachylenie, obroty, co tylko chcecie i jakie tylko sa czujniki. Z fabryki wyjdzie z defaultowymi nastawami I nauczy sie "swojej roboty" doskonale pod danego kierownika, i bedzie sie "modyfikowac" na biezaco. Ba... mozna zrobic zeby uczylo sie "osobno" do kazdego trybu, D, S1, S2. Tak zeby kierownik mogl rozrozniac jak to ma dzialac w zaleznosci od tego czy dzis jedzie spokojnie czy popierdala bo poklocil sie z zona. Tu nie ma problemu. Problemem jest hardware, bo tego nie da sie zrobic na malym mikrokontrolerze, tu juz musi byc porzadniejszy procek. Warty moze z kilkanascie dolców, to juz wystarczy przy takiej ilosci sygnalow, ale do tego algorytm uczacy ktory trzeba stworzyc... wiec nie w tej wersji - jestem tego pewien Ale w przyszlosci na pewno, Honda przed tym nie ucieknie.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przelot ,fakty i mity gumpinoga Uklad paliwowy i wydechowy 6 12.03.2019 16:16
Serwis Africa Twin - pomoc w nauce od podstaw :) vanik Regularne czynności serwisowe 29 13.04.2018 11:04
Fakty czy mity - Klekoczace sprzeglo R2D2 Silnik, sprzęgło, skrzynia 217 17.12.2013 21:45
Białoruś - obalamy mity Darek Palmowski Kwestie różne, ale podróżne. 13 16.12.2012 20:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.