Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.07.2014, 23:23   #1
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie Nietypowe pytania - rejestracja auta z Rajchu

Witam!
Końcem lipca gonie do Polski co by zarejestrować tam swoje auto.
Jak przebiega rejestracja auta z Niemiec wiem, ale tutaj sprawa ma się trochę inaczej(chyba).
1. Zależy mi na czasie i dokumenty do rejestracji chciałbym przetłumaczyć tutaj w Niemcowni. Czy dokumenty tak przetłumaczone zostaną uznane w naszym pięknym kraju?
2. Aktualnie jedynym właścicielem auta jestem ja, wszystko wbite w dowód itd. Orientuje się ktoś jak mogę to rozegrać w Polsce? Mam spisać umowę z samym sobą? Jak się ma do tego cena, którą mam na umowie z komisu gdzie kupiłem auto? -
- 3. czy podatek zostanie policzony wprost proporcjonalnie do humoru przemiłych państwa w urzędzie? Na umowie z pieczątką itd. z komisu mam 1000euro i tyle było zapłacone. W PL takie auta już zarejestrowane i z gazem po 2500..

Wiem, że niektórzy pomyślą "weź se zadzwoń i zapytaj co i jak", ale jako że mam za sobą m.in. rejestrację motocykla z USA to wolę zapytać. Ostatnio z potrzebnych powiedzmy 2 dni na rejestrację zrobiło się 2 tygodnie i z 30km do przejechania ponad 200.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 05:20   #2
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

No to Kolego -od ostatniego Twojego razu chyba niewiele zmieniło się na sprawniej/szybciej, przynajmniej tak jest w moim "okręgu wyborczym" w PL. Jest wręcz jeszcze większy burdel niż przed kilkoma laty...
Wiele wydziałów komunikacji to takie państwa w państwie z własnymi interpretacjami coraz to durniejszych przepisów i wymogów. Całości obrazu nędzy i rozpaczy dopełnia zamotana tym wszystkim mało kompetentna biurwowa załoga.
W styczniu sprowadziłem dostawczaka.Od dnia złożenia kompletu przetłumaczonych dokumentów wraz z potwierdzeniem ubezpieczenia oc, do momentu odbioru tymczasowego dowodu i tablic - musiałem poświęcić 9 dni na 9 wizyt koniecznych do zaspokojenia urzędniczych procedur i kaprysów.
Oczywiście w dupie mających najeżdżone w tym celu prawie 600 kilometrów, stracone nerwy i dłuuuugie godziny na bieganie i jeżdżenie pomiędzy okienkami, z coraz to bardziej niezbędnymi świstkami i kopiami kopii -oraz stanie(!) z tym wszystkim w upokarzających kolejkach. A co tam, zachciało się petentowi/intruzowi kolejnego złoma to niech se pocierpi za zakłócanie świętego spokoju i (chyba planowo?!) dodatkowo wesprze państwowy sektor paliwowy...
Podobno bywają gdzieś w Polsce niezamotane urzędy załatwiające "pacjentów" szybko i kompetentnie, i może będziesz miał tam szczęście trafić, -ale obawiam się że może z nimi być jak z Yeti, o których wielu słyszało ale chyba nikt jeszcze dotąd nie spotkał...
Dlatego odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytania, nawet najbardziej logiczne, niekoniecznie mogą mieć lustrzane odbicie w odwiedzonym przez Ciebie urzędzie.
Tam logika może być pozostawiana przed wejściem na wycieraczce...
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 08:12   #3
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 39 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post
Witam!

1. Zależy mi na czasie i dokumenty do rejestracji chciałbym przetłumaczyć tutaj w Niemcowni. Czy dokumenty tak przetłumaczone zostaną uznane w naszym pięknym kraju?
2. Aktualnie jedynym właścicielem auta jestem ja, wszystko wbite w dowód itd. Orientuje się ktoś jak mogę to rozegrać w Polsce? Mam spisać umowę z samym sobą? Jak się ma do tego cena, którą mam na umowie z komisu gdzie kupiłem auto? -
- 3. czy podatek zostanie policzony wprost proporcjonalnie do humoru przemiłych państwa w urzędzie? Na umowie z pieczątką itd. z komisu mam 1000euro i tyle było zapłacone. W PL takie auta już zarejestrowane i z gazem po 2500..
Ad. 1 - Zadzwoń du urzędu i zapytaj.

Ad.2 - Nie powinno być problemu. Kupiłem auto w DE, miałem niemiecki dowód i brief na siebie. Oprócz dowodu potrzebujesz potwierdzenie własności - czyli fakturę lub umowę dokumentującą zakup pojazdu od poprzedniego właściciela. Z przetłumaczonymi dokumentami poszło gładko w WK.

Ad. 3 Podatek? Masz na mysli akcyzę? Jeśli tak, to celnicy zapewne policzą sobie wartość pojazdu wg tabel Eurotax.
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 08:23   #4
płock1964
Cały czas się uczy
 
płock1964's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Płock
Posty: 123
Motocykl: Varadero
Przebieg: 50000
płock1964 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 35 min 31 s
Domyślnie

Polski urząd honoruje tłumaczenia jedynie od tłumacza przysięgłego ( zarejestrowanego w polskim sądzie ) i ma być okrągła pieczęć z takim napisem. Jak będzie pieczęć - to tłumaczyć możesz nawet w RPA.
płock1964 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 08:25   #5
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 21 min 27 s
Domyślnie

1. Nie muszą być uznane. Musi to zrobić polski tłumacz przysięgły. Takie tłumaczenie uzyskasz w godzinę. Tłumacze mają gotowe szablony. Tylko się wcześniej umów telefonicznie. Inne kombinacje to ryzyko, że nie przejdzie. I czasu na tym nie zaoszczędzisz.

2. Masz umowę kupna z komisu. To wystarczy. Mi też biórwa w urzędzie kazała spisać umowę z samym sobą Nawet zacząłem ja pisać przy niej ale w końcu odpuściła. Więc jak trafisz na twardą sztukę to napiszesz i tyle. Tylko pisz po polsku

3. Ceny ustalają według swoich "katalogów".
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 09:46   #6
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mam szczęście, ze we Wrocku wydział komplikacji działa w miarę sprawnie, tak ten 'miastowy' jak i ten dla 'wieśniaków, z powiatu WRO i nigdy nie miałem takich problemów jak Mauro :/ na przykład.
tym niemniej fakt wprowadzenia przepisu, że trzeba złożyć dodatkowo jedną wizytę bo TRZEBA mieć czerwone blachy na przegląd mnie wk..wił konkretnie i w ten oto sposób muszę tkwić w kolejce nie dwa a TRZY razy /czerwone blachy, rejestracja, odbiór stałego dowodu/.
na całe szczęście w ww urzędzie można się zakolejkować internetowo i odbierasz z kolejkomatu numerek na swój pesel co daje Ci MAX 30 minut oczekiwania. tu nie powiem - krok w dobrym kierunku.

co do samego tłumaczenia to spokojnie możesz to zrobić zdalnie. do tłumaczki we wrocku zawsze wysyłałem dokumenty pocztą poleconą i otrzymywałem zwrotnie w taki sam sposób, płaciłem przelewem. potem już dosyłałem skany... oryginały miałem ze sobą przy odbieraniu tłumaczenia.

tak czy owak powodzenia Nicek.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 22:09   #7
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,547
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 22 godz 20 min 10 s
Domyślnie

Tak to ostatnio robiłem:
1. Auto musi być wyrejestrowane w DE ( mogą być blachy zjazdowe)
2.Tłumacz przysięgły w PL (wieczorem oddałem rano następnego dnia odebrałem)
3.Przegląd na stacji diagnostcznej w PL
4.Urząd Celny (akcyzę zapłacić)
5.Wydział Komunikacji-opłaciłem podatek ekologiczny(500 zeta), dowód itp.(163 chyba)
6.Urząd Skarbowy
7. Ubezpieczenie
9. Powrót po godzinie do WK po dowód miękki
Po 20 dniach twardy dowód odebrałem. Przy odrobinie organizacji i sprawnym WK do ogarnięcia w 1 dzień.
Zadzwoń do swojego WK i potwierdź kolejność 5-6.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 23:26   #8
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Nie wiem czy miedzy motocyklem a samochodem w rejestracji jest duża różnica, ale to może wyglądać tak....
1.Pierwszy przegląd pojazdu w Polsce.
2. Tłumacz. Tłumaczenie dużego i małego briefu.
3. Urząd skarbowy-a tam trzeba:
a.Umowa kupna sprzedaży-najlepiej ja spisać na druku dwujęzycznym (pol-niem) i
zaoszczędzisz na tłumaczeniu umowy. Urząd skarbowy taka umowę przyjmuje.
b. tłumaczenie briefu
c.pewnie jakiś podatek (tu mogę sie mylić) i oplata recyclignowa.
4. Urząd komunikacji.rejestracja pojazdu-miękki dowód.
5.Za 2 tyg odbior twardego dowodu-wtedy musisz pokazać ważne OC pojazdu.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2014, 23:56   #9
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Okeja. Dzieki za podpowiedzi. Tłumaczenie już rozegrałem. Wysłałem kopie, jak bd w PL to jadę z oryginałem odebrać. Kolejność już jasna. Chce sie jakoś z tym pomieścic. W aucie jeszcze gaz bedzie zakładany. Musze tu na miejscu dokładnie się dowiedziec jak to ze zjazdówkami jest jak auto przeglądu nie ma, ale to już bardziej na luzie.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupuję kumplowi auto w Rajchu. Co zrobić z umową? nicek27 Inne tematy 5 26.07.2013 13:27
poślizgi na sprzęgle - pytania arturro2622 Silnik, sprzęgło, skrzynia 2 13.03.2012 15:21
Zawieszenie AT przód - pytania... puntek Hamulce, kola, opony 16 28.07.2008 11:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.