Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2011, 07:53   #1
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie Co sądzicie o płukaniu silnika

pytanie jak w temacie - ostatnio jakies artykuły o tym czytałem i się zastanawiam , czy taki patent z wlaniem jakiegoś czyściwa - zapaleniem i wyczyszczeniem a potem zlewką i nalaniem nowgo oleju jets potrzebny ? czy zaszkodzić może w naszych starych poniekąd afrykach ...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 08:35   #2
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

O jakim czysciwie mowa?

Jak mialem swego czasu Junaka, to rekomendowanym czysciwem bylo wlanie oleju rzepakowego.
Odpalenie i zagrzanie silnika, zlewka i po sprawie
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 08:36   #3
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Pytanie podstawowe czy jest to konieczne.
Jeśli zmieniasz olej na czas i jednocześnie nie doprowadzasz do zanieczyszczenia wewnątrz silnika to nie specjalnie jest to potrzebne.
Olej ma właściwości myjące i to powinno wystarczyć.
Jeśli już bardzo chcesz i osiągniesz lepsze samopoczucie to do przepłukania nalej tańszego oleju ( może nawet nie cały stan).
Ja bym nie lał żadnych wynalazków , już byli tacy co to np wzbogacali oleje jakimiś dodatkami i jakoś gubili ciśnienia.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 09:04   #4
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Pytanie podstawowe czy jest to konieczne.
Jeśli zmieniasz olej na czas i jednocześnie nie doprowadzasz do zanieczyszczenia wewnątrz silnika to nie specjalnie jest to potrzebne.
Olej ma właściwości myjące i to powinno wystarczyć.
Jeśli już bardzo chcesz i osiągniesz lepsze samopoczucie to do przepłukania nalej tańszego oleju ( może nawet nie cały stan).
Ja bym nie lał żadnych wynalazków , już byli tacy co to np wzbogacali oleje jakimiś dodatkami i jakoś gubili ciśnienia.
wiesz ja wymieniałem na czas... a poprzednik nie wiadomo
teraz mam dużo przebiegu 200 tys oliwę mi bierze i myślę się zastanawiam czy to ma sens ... w gazecie widziałem czyściwo liqui moli

z jednej strony jak wyczyszczę to więcej będzie brać , z drigiej strony jak wyczyszczę to więcej będzie oliwić bo wszędzie dojdzie - może ktoś to robił i ma jakieś doświadczenia ?
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 09:13   #5
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Myślę, że to jest jak z lewatywą. Trzeba albo wierzyć, że działa, albo lubić. Większość unika (w tym ja) i jest im z tym dobrze.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 09:37   #6
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puntek Zobacz post
oliwę mi bierze
Jak wypłuczesz to nie będzie brała tylko pożerała.

Czas na mały remoncik silnika i będzie po sprawie.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 10:59   #7
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Myślę, że to jest jak z lewatywą. Trzeba albo wierzyć, że działa, albo lubić. Większość unika (w tym ja) i jest im z tym dobrze.
Trudno się z tym nie zgodzić... Żeby dzisiaj zasyfić wnętrze silnika, przy tych właściwościach myjących i pukających współcześnie produkowanych olejów to chyba trzeba szuflę piachu tam wsypać, albo latać offem bez filtra powietrza. Jak bierze olej, to już lepiej zalać jakiś ceramizer (zalałem to do mojego Lanosa i wszystko gra, a oliwy pali mniej) a płukanie nic tu nie pomoże, a może wręcz zaszkodzić. Kiedyś kupiłem Junaka, ktorego silnik nie otwierany był przez długie lata i po rozebraniu owego silnika gały mi wylazły na dnie karteru zalegała na prawie centymetr gruba warstwa szlamu, trza było użyć plackeigo szerokiego śrubokręta, żeby to usunąć i później płukać wszystko naftą. Ale jakość olejów stosowanych w Junakach i ich konstrukcja układu smarowania i filtracji jednak ma się tak do Afryki jak liczydło do co najmniej Commodore.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 10:59   #8
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Z własnego doświadczenia mogę Ci tyle powiedziec, że kiedyś stosowałem w silnikach samochodowych. Były to przeważnie stare samochody, choc zdarzały się takie co miały silniki po remoncie. Wlewało się taki preparat do silnika ze starym olejem,czekało kilka minut na chodzącym silniku i zlewało. Miało to na celu rozpuszczenie starych złogów i nagarów. Czy to w jakiś sposób pomagało ? Raczej nie. Obecnie tak jak wspomniał Dzieju, wiele dostępnych na rynku olejów ma w sobie dużo detergentów (głównie oleje syntetyczne). Nie ma potrzeby, aby stosowac takie medykamenty. Kiedyś nie wiedząc jaki olej wcześniej był w silniku, zalałem pełnym syntetykiem. Efektem tego bylo to, że w silniku zaczęły odrywac się stare strupy, a te zalepily magistralę olejową i dupa. Zatarłem głowicę, bo nie było smarowania wałków rozrządu. Silnik do wymiany. Więcej już nie próbowałem
__________________
734 zero 70 7dwadwa
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 11:26   #9
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dabal Zobacz post
Z własnego doświadczenia mogę Ci tyle powiedziec, że kiedyś stosowałem w silnikach samochodowych. Były to przeważnie stare samochody, choc zdarzały się takie co miały silniki po remoncie. Wlewało się taki preparat do silnika ze starym olejem,czekało kilka minut na chodzącym silniku i zlewało. Miało to na celu rozpuszczenie starych złogów i nagarów. Czy to w jakiś sposób pomagało ? Raczej nie. Obecnie tak jak wspomniał Dzieju, wiele dostępnych na rynku olejów ma w sobie dużo detergentów (głównie oleje syntetyczne). Nie ma potrzeby, aby stosowac takie medykamenty. Kiedyś nie wiedząc jaki olej wcześniej był w silniku, zalałem pełnym syntetykiem. Efektem tego bylo to, że w silniku zaczęły odrywac się stare strupy, a te zalepily magistralę olejową i dupa. Zatarłem głowicę, bo nie było smarowania wałków rozrządu. Silnik do wymiany. Więcej już nie próbowałem
no i wątpliwości rozwiane

Widać jak próbuje się zwiększyć sprzedaż - czyście, smarujcie i wymieniajcie potem

Gregu wiem że remont ... wiem nieststy
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2011, 11:38   #10
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,288
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 31 min 33 s
Domyślnie

No i stała się rzecz dziwna i co najmniej nie spotykana.... w 8 postów został osiągnięty cel.
Większość tematów ciągnie się jak argentyńskie telenowele..... ale nic to damy radę....będzie sekator i ciach.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
LS2 co sądzicie? buli Kaski 27 03.05.2013 09:31
Co sądzicie ? Kubaandcom Kaski 2 19.11.2012 22:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.