Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.05.2010, 00:16   #1
Glass


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Waw
Posty: 9
Motocykl: RD04
Przebieg: 92000
Glass jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 56 min 53 s
Domyślnie Tulejka dystansowa do klamki sprzęgła.

Panowie,
kupiłem klamkę sprzęgła, bo stara wyszła. Nowa pasuje git. Ale widze, że w starej jest tulejka dystansowa pomiędzy baryłką linki a otworem w klamce w którym pracuje. Czy w nowej klamce powinna być taka dystansówka? czy gdzieś posiałem przy otwieraniu?
Nadmienię, że stara tulejka dystansowa jest zmasakrowana i nie nadaje sie do ponownego założenia. Czy można cos takiego zdobyć czy należy pomysleć o dorobieniu sobie nowej? np z rurki mosiężnej lub innej (co prawda stara dystansówka jest z tworzywa)
pzdr
G.
Glass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2010, 17:26   #2
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Ta plastikowa tulejka ma za zadanie odizolować baryłkę od klamki, a tymsamym zmniejszyć jej wycieranie.
Obecnie mam baryłkę naprawczą normalnej średnicy bez wkładek działa tak samo , może po np 10.000 wciśnięć sprzęgła otwór się ciutek rozkalibruje ale to nie ma wiekszego znaczenia.
Natomiast do baryłki małej musisz zastosować "wkładkę" i to najlepiej dość nową lub dorobić.Pamietaj jednak o dokładności wykonania.
Brak rozłożenia siły ciągu na całą długość małej baryłki skutkuje jej przełamaniem ( miałem taki przypadek z powodu kiepskiej już plastikowej wkładki).
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2010, 21:23   #3
Glass


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Waw
Posty: 9
Motocykl: RD04
Przebieg: 92000
Glass jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 56 min 53 s
Domyślnie

Dzieki za wskazówki, Postaram sie dorobić z mosiężnej rurki o odpowiedniej grubosci ścianek = Rożnica promieni pomiędzy otworem w klamce a baryłką na lince. pzdr G
Glass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
klamki rd04 a rd07 Evvil Hamulce, kola, opony 2 06.04.2014 14:05
Klamki regulowane dźwignie jorge Wszystko dla Afryki 3 15.09.2012 00:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.