Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2013, 16:04   #21
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 18 s
Domyślnie

Podepnę się pod temat.
Zauważyłem, że po zatrzymaniu się z przelewów wykapie 2-3 krople paliwa, niby nic i nie przeszkadza mi to, ale czy to pierwsze oznaki wydymanych zaworkow, czy to normalne?
Spalanie między 6,5-6,7l/100km raczej przy średniodynamicznej jeździe 120-140
może w czasie jazdy też ciecze?
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 08:14   #22
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

gdzie kupiłeś te nowe zaworki czy są to zaworki tourmax czy taiwan?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2015, 21:28   #23
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Jeśli można podepnę się pod temat coby nie śmiecić temat ten sam. Po czyszczeniu ultradźwiękową myjką założyłem gaziory i zabrałem się do synchronizacji i co się okazało po odpaleniu paliwo ze zbiorniczka ubywa jak by lał wiadrem. okazało się, że cieknie ciurkiem z wężyków dolnych tych cienkich i górnego grubszego. Czy mozliwe ze po czyszczeniu zostalo cos zle zlozone membrany lub plywaki. Zaciecie linek ssania wykluczylem.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2015, 11:25   #24
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,010
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 8 godz 12 min 0
Domyślnie

Stuknij delikatnie czymś w gaźnik( byle nie młotkiem), czasami zacinają się zaworki, no chyba że zapomniałeś zakręcić śrub spustowych.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2015, 20:58   #25
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Gaziory dzisiaj rozebrane i p sprawdzeniu okazało się, że oba pływaki w 2 gaziorach były za nisko 4mm od krawędzi dlatego w komorach było za duzo paliwa i zaworki nie domykały się. Blaszki podgięte do serwisowego wymiaru czyli 7mm (ma być w RD03 i RD04). po złożeniu okazało się, że wszystko działa jak nufka. Synchronizacja zrobiona i git. Tak że dla potomnych jednym z powodów przelewania się paliwa dolnym spustem i górnym odpowietrzeniem gaźników po wykluczeniu nieszczelnych zaworków jest zle ustawiony poziom paliwa w komorach pływakowych.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2015, 21:37   #26
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Same się raczej nie przestawiły. Ktoś dłubał i spaprał robotę.
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2023, 03:38   #27
Conorian
 
Conorian's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Motocykl: KTM 1290 Super Duke R; R1250 GSA; 990 Adventure; MZ 251
Conorian jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 14 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Siemanko.
Odkopię trochę temat bo mam podobny problem.
Mianowicie, robię Afrikę na tiptop i dzisiaj padło na gruntowny przegląd gaźników.

Wcześniej kupiłem zestaw KEYSTER KH-1477 dobrałem się do gaźników i wszystko po kolei wymieniłem.
Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu motocykla paliwo wywaliło wężykiem od spodu. Okazało się, że jak tylko odkręcę kranik (zbiornik tymczasowy) to paliwo wywala przez rurkę w pływaku tylnego cylindra.
Wykręciłem więc nową śrubkę od spuszczania paliwa z komór pływaka i na próbę wkręciłem starą. Na starej nic nie cieknie.

Odpaliłem ponownie motocykl, pochodził chwilę, zgasiłem i zauważyłem, że paliwo skrapla się na śrubce od regulacji składu mieszanki, cieknie gdzieś z wyższa ale nie byłem w stanie zlokalizować i już późno się zrobiło.

Macie pomysł czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

Ponadto nie byłem w stanie wyregulować składu mieszanki (również za pomocą colortune).
Przedni cylinder, świeca czarna, śruba składu mieszanki wkręcona na maxa, jak tylko zaczynam wykręcać to słabnie.
Z kolei tylny cylinder jakby nie reagował na śrubę składu mieszanki lub trzeba wykręcić ją prawie całą, żeby coś się zadziało z obrotami...

Przed wymianą elementów z zestawu KEYSTER KH-1477 silnik pracował bardzo znośnie a teraz nie da się go wyregulować + ten wyciek paliwa.
Zastanawiam się czy ten zestaw jest jakiś lewy czy ja coś pomyliłem...
__________________
Yes but no.

https://www.youtube.com/@conoriansride
Conorian jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2023, 05:33   #28
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

masz albo wadliwy zaworek iglicowy albo Ci sie podwiesil podczas wkladania gaznikow. sruba od spuszczania paliwa z komory plywakowej nie ma tu znaczenia. zanim wyjmiesz gazniki delikatnie w nie popukaj np. teflonowym mlotkiem czy kawalkiem drewienka - czasami to wystarcza, zeby zaworek sie odwiesil ( kantuje sie w gniezdzie). jak sie sprawa nie poprawi to gazniki na stol i sprawdzic zaworek. potem je zamontuj w pozycji w jakiej normalnie pracuja gdzies na warsztacie i podaj paliwo ze zbiornika ponad - bedziesz widzial czy nadal leja. jezeli tak to zaworek do wymiany.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2023, 12:11   #29
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Conorian Zobacz post
Siemanko.

Macie pomysł czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

Ponadto nie byłem w stanie wyregulować składu mieszanki (również za pomocą colortune).
Przedni cylinder, świeca czarna, śruba składu mieszanki wkręcona na maxa, jak tylko zaczynam wykręcać to słabnie.
Z kolei tylny cylinder jakby nie reagował na śrubę składu mieszanki lub trzeba wykręcić ją prawie całą, żeby coś się zadziało z obrotami...
Jedno "pomacanie" tych gaźników może dać odpowiedź, czy to się da jeszcze wyregulować, czy to złom i trzeba szukać nowych. Jeśli przejdą test to można działać dalej.
Jak masz je na zewnątrz to możesz podjechać. Ja już się nie bawię w naprawy, ale z racji twojego wielkiego zaangażowania w temat motocykli na forach coś może podpowiem
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2023, 12:52   #30
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

zdradzisz nam Kazmir na czym polega ten magiczny 'dotyk' diagnozujacy? luz na przepustnicach? niedlugo i to bedziemy leczyc. tyle, ze bedzie to dosc kosztowne ale nie niemozliwe.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tanie paliwo? bliźniak Wszystko dla Afryki 285 24.01.2016 12:35
Przelewa paliwo - zbyt wydajna pompa? KTM LC4 ADV rob Uklad paliwowy i wydechowy 1 08.10.2012 18:14
Przelewa paliwo w terenie SóHY Uklad paliwowy i wydechowy 12 19.08.2012 15:00
Gaźnik RD03 - wyciek z komory pływakowej Kuler Uklad paliwowy i wydechowy 4 14.05.2012 08:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.