Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2018, 10:45   #1
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie śpiwór puchowy - jaki

wiadomo, jest Pajak - śpiwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Pająkiem. Tyle nie wydam.
czy ktoś miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupujących są dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłką.

NIGDY nie miałem śpiwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchową za 170PLN i byłem nią zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakieś opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK?

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 11:09   #2
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 464
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
wiadomo, jest Pajak - śpiwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Pająkiem. Tyle nie wydam.
czy ktoś miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupujących są dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłką.

NIGDY nie miałem śpiwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchową za 170PLN i byłem nią zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakieś opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK?

m
Mam 2 śpiwory puchowe Yeti (polska firma): 400g i 900g. Puch 750 cuin, czyli średniak jeśli chodzi o jakość. 400g jest ok na lato (powyżej 5 stopni spokojnie daje radę), a z kurtką puchową na wiosnę, lato i jesień. 900 gramów daje radę mniej więcej do -15.
Sugerowałbym jednak rozważyć zakup polskiego śpiwora - ostatnio wymieniałem zużyty puch w mniejszym śpiworze (po 5 latach i ok 80 noclegach). Kosztowało mnie to 70 zł. Nie wiem jak byłoby z wymianą puchu z innymi śpiworami. Jeszcze jedna rzecz-większy śpiwór mam z membraną-jest to super rozwiązanie, bo śpiworek nie traci swoich właściwości w wilgotne dni, co jest największą wadą puchu.
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 11:31   #3
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Podjedź do Skalnika. Zbliża się lato to mogą mieć dobre promocje na zimowe rzeczy. Ja swój puchowy kupiłem w Skalniku z ich promocji na której codziennie można kupić inny produkt przeceniony o naprawdę sporo. W przypadku mojego śpiwora było to z ok. 500zł na jakieś 250-270zł. Jestem zadowolony z puchu. Ciepło, malutki, lekki.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 11:35   #4
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 432
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 49 s
Domyślnie

Musi być puchowy? Budzik polecił.mi coś takiego https://malachowski.pl/web/pl/spiwor...ozmiar-xl_lewy

I sam się zastanawiam czy nie kupić. Mam Pajaka, ale jest za zimny na poniżej 5C.

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 12:19   #5
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

No to Matjas ruszyłś lawinę. Wróżę 10 stron sprzętowego onanizmu

PS. Widziałem puchową Nepalska podróbkę. Jedyną wadą było to, że na szwach trochę wyłazi puch, więc z Chińczykiem może być podobnie.

PS 2. Możesz wrzucić link do tego śpiwóra z aliexpress?
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 13.04.2018 o 12:25
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 12:23   #6
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tak - chcę aby był puchowy.
na lato mam trzy stare alpinusy tak żeby dzieciaki zamotać w namiocie.

chodzi mi o taki sezon jak wczesna wiosna /jeżdżenie kwietniowe lub około majówki/ lub wrzesień /w białej / gdzie nie ma jak spać bez pobudki w środku nocy z myślą coby to jeszcze na siebie założyć.

chciałbym kiedyś spędzić noc pod świerkowym wiszarem zimą ale to musi już być naprawdę fest śpiwór i nie o takim piszę. Komfort do 0stC - jak jest te 5stC nocą żeby na luzaku się wyspać bo to ważne na wyjeździe -> koncentracja na drodze.

nie miałem nigdy puchowego śpiwora i po prostu się zastanawiam czy śpiwór 1000g to styka...
czy w Skalniku będą promocje... zobaczymy. w Chinach cały czas jest promocja

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 12:32   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 56 min 47 s
Domyślnie

1000 g puchu? Jesteś pewien że chodzi o wypełnienie a nie o masę śpiwora? Kilogram puchu da ci komfort w minus 20.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 12:48   #8
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
1000 g puchu? Jesteś pewien że chodzi o wypełnienie a nie o masę śpiwora? Kilogram puchu da ci komfort w minus 20.
Dokladnie.
Ja mam 400g, zona 450 i przy 5 stopniach jest naprawde ok.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 20:11   #9
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Czosneczku - nie chcę tu napierdalanki, że 'moje najlepsze'. Zadałem proste pytanie na które chłopaki już odpowiedzieli: kilogram PUCHU to jest fhooy.
No i fajnie. Dla mnie śpiworowego lajkonika jest to informacja bardzo ważna bo w głowie mi się nie mieści, że taki półkilogramowy śpiworek potrafi.

Doinformowałem się, i wyszło, że te chinczyki mają w rozmiarze L /200cm/ 450g puchu a w rozmiarze L w kolejnym stopniu wypełnienia ma 700g puchu - oczywiście w stosunku 95/5 puch/pierze. Cena odpowiednio 350PLN/550PLN szt z przesyłką.

Z opinii poprzednich kupujących wygląda to fajnie. Może zaryzykuję.

Pytanie: czy w takim 700g/200cm da się w ogóle spać latem?

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2018, 21:48   #10
herni
 
herni's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,024
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
wiadomo, jest Pajak - śpiwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Pająkiem. Tyle nie wydam.
czy ktoś miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupujących są dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłką.

NIGDY nie miałem śpiwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchową za 170PLN i byłem nią zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakieś opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK?

m

możesz podrzucić linka do tych chińczyków?
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.