Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.08.2021, 08:43   #961
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Byłem tydzień połazić po Beskidzie Wyspowym i strasznie mi się spodobało jak goście jeżdżą na e-rowerkach .
Gadałem z jednym z gości w schronisku miał z wypożyczalni Krossa - 200 zł doba .
Przy cenie 15 tys ( za tego Krossa - ponoć niezły rower tak mówił ten gość) - i potrzebie używania kilka razy w roku - to w moim przypadku nie ma sensu kupować a wypożyczyć - tym bardziej aby spróbować .
Macie doświadczenia z wypożyczaniem - na co trzeba uważać itp
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2021, 10:35   #962
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Kilka obrotów pedałem w piknych okolicznościach natury .
Gdzie byłeś i jak było?
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2021, 21:04   #963
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

W Cadipietra jeździłem po parku Aurina, super oznaczone szlaki trasy, ludzie bardzo mili, życzliwi, radośni. Czekałem ponad dwa tygodnie na okno pogodowe i nie oszukali mnie z prognozami w yr.no, wiec zaufałem i pojechałem. Luks torpeda pogoda, niestety wziąłem prawie nową orbea z wypożyczalni i to italjańska tragedia, tak jak piszą po forach. Wisiałem z godzinę na telefonie żeby uruchomić silnik jak mi na dziurach wywaliło wspomaganie, a na drugi dzień poszły w las 4 szprych w tylnym kole. Zrobili mi łaskę i za jeden dzień nie policzyli kasy. Nie miałem swojej dryndy bo zabrałem moto, chciałem przy okazji też polatać po winklach w górach, ale dupło z nieba wodą i nawet nie wyciągnąłem moto z auta.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2021, 21:38   #964
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Byłem tydzień połazić po Beskidzie Wyspowym i strasznie mi się spodobało jak goście jeżdżą na e-rowerkach .
Gadałem z jednym z gości w schronisku miał z wypożyczalni Krossa - 200 zł doba .
Przy cenie 15 tys ( za tego Krossa - ponoć niezły rower tak mówił ten gość) - i potrzebie używania kilka razy w roku - to w moim przypadku nie ma sensu kupować a wypożyczyć - tym bardziej aby spróbować .
Macie doświadczenia z wypożyczaniem - na co trzeba uważać itp

Też tak rozumowałem. Jednak kupiłem w końcu i od listopada 2020 zrobiłem 2500km. Prąd zachęca do wsiadania na rower.
Ale na rozeznanie wypożyczalnia to dobry pomysł.
Przy wypożyczeniu sprawdź dobrze stan roweru (czy wszystko proste, nie uszkodzone) bo jak będziesz zdawał to wypożyczalnia sprawdzi na pewno.
Sprawdź też stan napędu (przetestuj), bo elektryki błyskawicznie zużywają zębatki i łańcuch jak się jeździ na niskiej kadencji i szybkim przełożeniu. A w wypożyczalni wiadomo jak jest i szkoda marnować sobie dzień jak się okaże, że łańcuch przeskakuje.

Jeszcze ciekawą opcją jest wypożyczenie od importera/dealera. Ja wypożyczałem tak od Specialized Warsaw. Cena była lepsza i rower praktycznie nowy.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 10:14   #965
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Pytanie mam takie tylko szczere odp. proszę. Napiszcie jakie robicie realne przebiegi w górach? Ja ostatnio wziąłem rower z wypożyczalni i z kumplami pojechaliśmy w góry. Z Bielska na Szyndzielnie, Klimczok i zjazd do BB. Rower Kross Boost cośtam , silnik Shimano bat 500. Podjazd nie ukrywam w dużej mierze na Turbo czy jak sie to nazywa. Trasa miała ok 20-21km. Po zjeździe została 1kreska, ładowanie w barze ok 1-1,5h i znów podjazd ok 10-12km i niestety ale brakło prądu. Biorąc pod uwagę, że pierwszy podjazd to 10-12km nawet niech bedzie na maksa na wspomaganiu potem zjazd i ładowanie i znów podjazd 10-12km to troche słabo to wygląda. Dla hejterów którzy zarzucą, że mogłem jechać na słabszym wspomaganiu to odpowiem, że nie po to sobie wypożyczyłem elektryka aby z tego dobrodziejstwa nie skorzystać

Reszta ekipy miała podobne wyniki jesli chodzi o zasiegi.


Tak ogólnie to mi się to bardzo podoba, wyszło coś koło 50-52km, dwa razy Szyndzielnia w ciągu dnia ogólnie szukam roweru ale z bat 625-630
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 10:27   #966
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 24 min 29 s
Domyślnie

Ja robię trasy pomiędzy 45-60 km, przewyższenia od 1400 do 1900 podjazdu i bateria mi nie padła. Ostatnio miałem trasę jak poniżej i bateria na koniec miała 8%. Nie jeżdżę na turbo, czasem zdarzy się tryb emtb ale to tylko na stromych ściankach. Głównie jeżdżę na Eco, to wymaga jednak dużej siły ponieważ ten tryb niweluje tylko ciężar roweru. Na dłuższych podjazdach w miarę stromych dołączam Tour i czuć wtedy ulgę.
Turbo zabija baterie w momencie.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 10:47   #967
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

jaki silnik i bat? Ja nadmienię tylko iż rower był z wypożyczalni i obawiam się, że te tryby były jakoś dziwnie skonfigurowane, wcześniej miałem okazje pojeździć rowerem z silnikiem Boscha i jakoś lepiej to wszystko działało.


ok już widze bosch
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 12:34   #968
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

A czy rowery mają coś takiego jak system odzyskiwania mocy, ładują się np. podczas hamowania czy coś?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 12:56   #969
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
jaki silnik i bat? Ja nadmienię tylko iż rower był z wypożyczalni i obawiam się, że te tryby były jakoś dziwnie skonfigurowane, wcześniej miałem okazje pojeździć rowerem z silnikiem Boscha i jakoś lepiej to wszystko działało.


ok już widze bosch

Wszystko zależy od tego jakie wspomaganie ustawisz i jak jedziesz.
Poniżej przykład traski jaką zrobiłem 152 km. Tak z 30-40% bez wspomagania bo ponad 25 km/h. Z drugiej strony to 1600 m podjazdu. Podpowiecie zostało mi 9% baterii.

Zwykle robię ok 80km bez specjalnego oglądania się na prąd. Tylko ja praktycznie nigdy nie jeżdżę na pełnej mocy bo to przeszkadza 😉

http://cyclemeter.com/73c4b9aaa18bb5...717-1115-54341


Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
A czy rowery mają coś takiego jak system odzyskiwania mocy, ładują się np. podczas hamowania czy coś?

Te mid-drive (z silnikiem w supporcie) nie. Te z silnikiem w kole zwykle tak.

Ostatnio edytowane przez Novy : 03.08.2021 o 17:41 Powód: Połączenie postów
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 13:43   #970
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Jako ciekawostka napisze. Na wczasach sprobowalem ebajka mojego kolegi. Tania ale porzadna Merida na kolach 29 - uzywka z OLX. Do tego chinski mid drive 750w, powiekszona bateria na zamowienie, otwarte oprogramowanie plus amortyzowana sztyca... No szczerze nie mialem pojecia, ze to tak jedzie... Przy mojej wadze 85kg spokojnie da rade 100km zrobic i to ze srednia 30km/h. Bez problemu kreci do 50km/h. Cena w porownaniu do gotowcow smieszna... rower 2000 plus zestaw e-bike za 2500pln.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.