Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT Dyskusje techniczne o innych motocyklach niż AT.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.06.2018, 10:26   #9541
consigliero

consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: T4R V6
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 12 godz 33 min 55 s
Domyślnie

Remus y-pipe. Co do porównania z NAT to nie podejmuję się tego zrobić bo na NAT byłem raptem godzinę po Krakowie z pasażerem. Co do 850 to mogę napisać następujące rzeczy:
-całkiem nieźle brzmi silnik, niektórzy powiedzieliby że wręcz rewelacyjnie
-testówka wyposażona była w tablet i minęło trochę czasu aby się z nim zapoznać, podobnie jak z obsługą gear shift pro
- na wyposażeniu cztery mapy zapłonu zaczynałem od road , zmieniłem na dynamic
-obsługa zmiany biegów, wbijanie ich w górę to nie dla mnie bo wymaga, przynajmniej tak usłyszałem po jeździe, cały czas dawania w gaz aby był efekt, a ja raczej spokojny jestem i na nowym motocyklu ciężko mi było traktować go brutalnie. Co innego zmiana w dół bo nawyki hamowania silnikiem ma ze swojego, ta funkcja działa świetnie.
- motocykl jedzie bardzo dobrze ale z moim stylem jazdy przy 90 kończy się przyjemność, motocykl praktycznie nie ma owiewki. Gdy startowałem miał niecałe 160 km na liczniku skończyliśmy na około 370. Jazda po okolicznych górach. Mogę napisać tak że gdybym się sklonował i jechalibyśmy razem na moim obecnym i 850, to na zakrętach zostawiłbym 850 z tyłu. Motocykl wymaga więcej siły aby go wprowadzić w zakręt niż mojego staruszka, a z nowymi oponami Scorpion trail 2 mój zyskał jeszcze więcej ochoty do jazdy w zakrętach(opona jest rewelacyjna w porównaniu z nextem). Oczywiście gorsze osiągi 850 składam na karb tego dużego kółka z przodu. Motocykl na dziurach nie prowadzi się też tak stabilnie jak mój, chociaż tragedii nie ma.
- ostatni odcinek to S1 i szybka jazda, nie próbowałem więcej niż 150 bo głowa cierpi i trzeba ją mocno trzymać, ale motocykl jedzie jak po sznurku i bez żadnych wibracji. Przy zasięgu 8 km zatankowałem zaledwie coś poniżej 12 litrów i po sprawdzeniu okazało się że zbiornik ma zaledwie 15 litrów.
Za chwilę pewnie pojawi się wersja ADV która zlikwiduje niektóre niedoskonałości, miejmy nadzieję że nie powiększy się lista niedoróbek. Motocykl raczej dla osób z parciem na manetkę gazu nie takich dorożkarzy jak moja osoba.
Wracając swoim do domu po serwisie z oryginalnym katalizatorem poczułem że ponownie mam nowy stary motocykl z lepszym dołem i lepszym dźwiękiem, wydaje mi się że silnik pracuje równiej, a opony po zmianie tych slicków po prostu bajka, motocykl sam rwie się do zakręcania. Wszystko było na swoim miejscu ergonomia super. W 850 zdarzyło mi się zatrąbić zamiast zasygnalizować zmianę kierunku a włączenie grzanych manetek, przycisk po prawej stronie, najwygodniej było mi włączyć lewą ręką , bo palcami prawej nijak nie mogłem tam sięgnąć, choć może to tylko kwestia techniki.
Gdybym mimo wszystko się zdecydował na taki motocykl to bez systemu bezkluczykowego, bez ESA, sam tablet mimo że bardzo czytelny też jak dla mnie chyba zbyt duży wydatek. Opony bezdętkowe na kołach szprychowych chyba są w standardzie.
To chyba wszystko, jeszcze jedno motocykl jest wysoki, kanapa było komfortowa, nie wiem jak by się zachowywał w jeździe z pasażerem
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 11:08   #9542
madafakinges

madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Nowy Sącz
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 1 dzień 19 godz 20 min 53 s
Domyślnie

Też mam te pirelki i też szokowało mnie jak motocykl sam skręca. Cudowne opony nigdy na tak dobrych nie jeździłem.
Stary 14.06.2018, 11:12   #9543
furman

Motocykl: DL 650
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 14 godz 14 min 52 s
Domyślnie

Sprawdziłeś może jak zachowuje ta 850 na szutrach ?
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2018, 11:18   #9544
consigliero

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: T4R V6
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 12 godz 33 min 55 s
Domyślnie

Nie, tylko asfalt, bardzo dziurawy asfalt i kostka brukowa.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania